jak zrobic ten test w Statistice?

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
madzius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2007, o 02:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk

jak zrobic ten test w Statistice?

Post autor: madzius »

mam jedno pytanie: mam dwie próby zależne o róznym n. Wiem co powinnam zrobic, mianowicie test RIR(rozsądnej istostności różnic - chyba tak ma byc) Tukeya. Problem w tym że nie wiem jak to zrobić w Stastistice 6.0. Znalazłam ten test w Statystykach podstawowych i tabelach , chyba przekroje i prosta ANOVA i tam najpierw musze zaznaczyc zmienne zależne i grupujące, nie wiem jak ma to sie do dwóch prob które mam ? Trzeba to zaznnaczyc poeniwaz dopiero pozniej pojawia sie opcja tego testu RIR dla nie różnych n. Jak mam po kolei zaznaczac aby otrzymac wynik, mianowicie PI róznicy??

Pozdrawiam
kadykianus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 17 paź 2007, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw
Pomógł: 15 razy

jak zrobic ten test w Statistice?

Post autor: kadykianus »

Wszystko żle i nie tak i bez sensu. Jesli masz dwie proby ZALEZNE to jak mozesz miec rozne n?
Po drugie, zadne RIR i zadne Tuckey bo to sie z czym innym je. Ale nic wiecej nie napisals to nie moge pomóc. Domyslam sie ze chodzi o porownaie dwoch prob zaleznych wiec test Wilcoxona lub Studenta dla zaleznych jesli spelnione sa wymogi tego ostatniago. Zakladam ze chodzi Ci o porownanie srednich.

Biorąc pod uwage ze nie masz pojecia o statystyce, nie uzywaj programu STATISTICA bo program co prawda "coś" policzy ale będą to bzdury. Najpierw wez do reki ksiazkę a programu nie wlaczaj.
ODPOWIEDZ