Twierdzenia

Proste problemy dotyczące wzorów skróconego mnożenia, ułamków, proporcji oraz innych przekształceń.
Iwanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2007, o 20:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Twierdzenia

Post autor: Iwanek »

Nauczycielka kazała nam powtórzyć twierdzenia związane z równaniami i nierównościami. Niemam pojęcia o jakie chodzi, szukałem w necie ale nigdzie nieznalazłem. Potrzebuje pomocy bo niby jutro ma być kartkówka. Miałem to rok temu w 2 klasie ale nigdzie niemoge znaleźć. Obliczać umiem bardzo dobrze, ale tych twierdzeń nieumie cała klasa i potrzebuje pomocy. I to szybko bo do jutra a już mi się skończyły przez te twierdzenia nieprzygotowania.
Prosze pomóżcie.
Edit: No trudno dostane jutro pałe i pojutrze i w każdy następny dzień bo niemoge tego znaleźć!
Podalibyście przynajmniej nazwe tych twierdzeń bo niewiem jak się nazywają i bym poszukał jeszcze w google.
Awatar użytkownika
Dargi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1228
Rejestracja: 17 lis 2005, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 253 razy

Twierdzenia

Post autor: Dargi »

Iwanek, wiesz dużo jest twierdzeń z równaniami i nierównościami podaj jakiś konkretny przypadek no i nie użalaj się nad nami że pałe dostaniesz. Co nas to obchodzi?
Iwanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2007, o 20:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Twierdzenia

Post autor: Iwanek »

Pewnie nic. Ale niemoge nigdzie tego znaleźć. I niepowiedziała nam jakie po prostu mamy sie twierdzeń nauczyć.
Coś z pomnożeniem obu stron równania lub dzieleniem i tym podobne chyba. Jutro dokładniej sprubuje wytłumaczyc.
Dominik23213
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2007, o 07:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zakliczyn

Twierdzenia

Post autor: Dominik23213 »

to jest chyab to że jak np przy nierówności dzielisz przez liczbę ujemną to zmieniasz znak na przeciwny. I że jak przenosisz liczby z jednej strony na drugą to wtedy zmieniasz znak. Proste. Pozdro
Awatar użytkownika
Dargi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1228
Rejestracja: 17 lis 2005, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 253 razy

Twierdzenia

Post autor: Dargi »

Nie można dzielić przez zero! Może też się przyda bo wtedy śmieszne wyniki wychodzą np :d
\(\displaystyle{ 10-10=4-4}\)
\(\displaystyle{ 5(2-2)=(2-2)(2+2)}\)
\(\displaystyle{ 2+2=5}\)
Tak dla ciekawostki
Iwanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2007, o 20:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Twierdzenia

Post autor: Iwanek »

o to chodzi wlasnie dominik tylko ze ona chciala idealnie co do slowa:D
Juz w szkole ktos podal calej klasie te twierdzenia i juz niepotrzebuje pomocy.
ODPOWIEDZ