matura z fizyki

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
dwukwiat15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 4 cze 2006, o 09:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krobia
Podziękował: 42 razy

matura z fizyki

Post autor: dwukwiat15 »

Witam was , w tym roku zdaje maturę zarówno z matematyki jak i fizyki . Fizyki boje się jak ognia nie wiem z czego powtarzać material jak sie uczyc , a czasu coraz mniej . Jak mozecie polećcie jakąs ksiazke repetytorium zbior czy cos . Bylbym wdzięczny
Awatar użytkownika
ariadna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2702
Rejestracja: 22 maja 2005, o 22:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn/Berlin
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 642 razy

matura z fizyki

Post autor: ariadna »

Polecam "Fizyka i astronomia Zbiór Zadań Nowa Matura. Zakres rozszerzony", wydawnictwo RES POLONA. Zbiorek nieprosty, zadania rozbudowane i ciekawe. Jeśli przerobisz całość rzetelnie, to zadania na prawdziwej maturze wydadzą Ci się proste, przynajmniej ze mną tak było;)
miloszpp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2007, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mogilno->Toruń

matura z fizyki

Post autor: miloszpp »

Trochę późno się za powtarzanie bierzesz

Ja mogę polecić nowe repetytorium Operonu - jest drogie, ale dość dobre. Jeśli chodzi o zbiór zadań to również Operon, ale raczej ten trzytomowy, bo ten który wyszedł z tej serii, co repetytorium jest moim zdaniem słaby. Najlepiej to jakbyś poszukał w jakiejś bibliotece albo na Allegro jakiegoś starego zbioru, ja korzystam z "Zbioru zadań z fizyki dla kandydatów na wyższe uczelnie" Kruczka - tam to są dopiero porządne zadania .
kubapod
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 19:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Podziękował: 3 razy

matura z fizyki

Post autor: kubapod »

Ja polecam :
-"pełne przygotowanie do matury z fizyki"-ZamKor
-"zbiór zadań z fizyki" Mroszczyk wyd. ZamKor (jest w częściach)
Oprócz tego jakieś repetytorium - takie żeby tylko teoria była i maturę na rozszerzonym masz zdaną
sztuczne zęby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 623
Rejestracja: 24 maja 2006, o 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ..
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 110 razy

matura z fizyki

Post autor: sztuczne zęby »

miloszpp pisze:Trochę późno się za powtarzanie bierzesz
Nie jest to do końca prawda, ja się przygotowywałem nie więcej niż 3 miesiące i na wynik nie narzekam. A uczyłem się z podręcznika i zbioru zadań dla kandydatów na studia medyczne, czy coś takiego, chociąż w ogóle się na takie nie wybierałem.
mihal89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

matura z fizyki

Post autor: mihal89 »

A znacie może jakiś zbiór zadań z pełnymi rozwiązaniami? Coś jak Albo nawet jakiś podręcznik z dużą ilością rozwiązanych przykładów? Moją (i pewnie nie tylko moją) bolączką jest to, że proste zadania z podręcznika rozumiem, ale jak się biorę za jakąś maturę, to nie rozumiem ;p I nie za bardzo jest skąd wziąć wytłumaczenie.
sztuczne zęby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 623
Rejestracja: 24 maja 2006, o 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ..
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 110 razy

matura z fizyki

Post autor: sztuczne zęby »

Nie wiem czy widziałeś kiedyś arkusz maturalny. Ale on właśnie składa się ze sporej ilości krótkich i niezbyt skomplikowanych zadań (chodzi mi o to, że konkretne zadanie polega zazwyczaj na rozwiązaniu jakiegoś jednego problemu).
mihal89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

matura z fizyki

Post autor: mihal89 »

o_O nie chodzi mi konkretnie o maturę, tylko o zadania na poziomie maturalnym, zwłaszcza rozszerzonej matury. Zwykłe zbiory są pełne tego typu zadań, ale nie zawierają rozwiązań tylko odpowiedzi. Od uczenia się na przykładach jest podręcznik, ale o to właśnie chodzi, że gro podręczników jest wypełnionych banalnymi przykładami, a autorzy najwyraźniej zakładają, że trudniejsze zadania każdy rozwiąże bez problemu. Ja mam z tym problemy, i dlatego pytam o zbiór zadań z rozwiązaniami, albo podręcznik, którego autorzy nie cierpią na powyższą chorobę. W moim jest teoria i przykłady na poziomie gimnazjum.
sztuczne zęby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 623
Rejestracja: 24 maja 2006, o 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ..
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 110 razy

matura z fizyki

Post autor: sztuczne zęby »

Ja na przykład uczyłem się z tego: "Persona Andrzej
PODSTAWY FIZYKI REPETYTORIUM dla maturzystów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych". Są w dość dużym skrócie opisane wszystkie działy potrzebne na maturę. I po każdym dziale są właśnie zadania z rozwiązaniami. Ale nie są one zbyt trudne, są właśnie takie jak na maturze. No i do tego podręcznika jast także zbiór zadań.
Daumier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 14 lut 2007, o 23:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy

matura z fizyki

Post autor: Daumier »

Witam.
Mam podobny problem... Mam wszystkie zbiory Mendla (stare i nowe) - większość zadań zrobionych, lecz obawiam się teorii, która na maturze występuje dość często. Dlatego chcę prosić o pomoc - jaki podręcznik wybrać ?


Myślałem nad tymi Zamkorami, ale ich jest od gromaaa, i nie mam pojęcia, który wybrać. A może macie jakieś inne, lepsze propozycje ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ