[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: mdz »

Ja osobiście nieco obawiam się jakiegoś wysokiego progu na 2 etap, bo zadania rzeczywiście wydają się łatwiejsze niż w poprzednich latach.
niewiadomo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 paź 2006, o 17:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z nikąd
Podziękował: 7 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: niewiadomo »

hehe, narzekacie , jeszcze żeby dostać sie do tego II etapu, ja własnie wczoraj sie wziąłem za I serię, nie ma jak to zostawiać wszystko na ostatnią chwilę , pierwsze i trzecie jakoś poszły, właśnie siedzę nad czwartym, prawie już je mam, a drugie? geometria, nad tym trochę posiedzę ;/
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Sylwek »

Jakby na to nie patrzeć, to trochę późno zacząłeś myśleć o olimpiadzie , najlepiej - dzisiaj na WF kolega znalazł w moim dowodzie w zadaniu trzecim błąd, to ciach rozkładam na podłodze papiery i piszę xD , ale napisałem i już wysłane . Teraz druga seria, choć 5, 6, 7 to takie lajtowe i fajne zadanka, które już mam zrobione (wystarczyły 2 lekcje szkolne), a 8 mnie odrzuca z założenia , choć pewnie trzeba nad nim kiedyś siąść.
Gierol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 12 lis 2006, o 18:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec św.
Pomógł: 5 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Gierol »

Sylwek pisze:Jakby na to nie patrzeć, to trochę późno zacząłeś myśleć o olimpiadzie , najlepiej - dzisiaj na WF kolega znalazł w moim dowodzie w zadaniu trzecim błąd, to ciach rozkładam na podłodze papiery i piszę xD , ale napisałem i już wysłane . Teraz druga seria, choć 5, 6, 7 to takie lajtowe i fajne zadanka, które już mam zrobione (wystarczyły 2 lekcje szkolne), a 8 mnie odrzuca z założenia , choć pewnie trzeba nad nim kiedyś siąść.
zauwaz, ze nie byle jaki kolega, bo sam piekny gierol xD
zadania oczywiscie wyslalem - wszystkie 4. co do poziomu - 1 - banalne, 2 - bardzo pomyslowe, 3 - nic odkrywczego w tym zadaniu, ale jednak troche bylo do pomyslenia, 4 - fajne, pomyslowe.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Poczekamy do 23:59 kiedy to wszyscy rzucą się, aby podać swoje w
Malina015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 8 paź 2007, o 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Pomógł: 6 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Malina015 »

Jak dla mnie zadania dwa lata temu były łatwiejsze, ale może to dlatego, ze byłam na bieżąco z typem olimpijskim. Teraz cóż... Dużo musiałam się nakombinować, niestety. Mam nadzieję, ze rozwiązania pierwszej sesji ukażą się już dzisiaj. Niby wysłałam wszystkie 4 zadania, ale jestem ciekawa czy dobrze je rozwiązałam.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2007, o 23:11 przez Malina015, łącznie zmieniany 1 raz.
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Co do poziomu zadan na II etap to bym sie nie obawial. Z tego co wiem w komisji jest teraz Krych a on raczej jest przeciwny zanizaniu poziomu. Innych nie znam wiec sie nie wypowiadam.

[ Dodano: 8 Października 2007, 22:25 ]
A widye ze w Warszawskim komitecie jest jeszcze Kuczma. On napisal Tom 8 Olimpiad matematycznych jak sie nie myle.
fatfisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2007, o 23:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

[LIX OM] I etap

Post autor: fatfisz »

Malina: jeżeli poprawnie zaadresowałaś kopertę, nakleiłaś na niej odpowiednie znaczki i wrzuciłaś do skrzynki pocztowej, to dobrze wysłałaś ;p
Malina015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 8 paź 2007, o 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Pomógł: 6 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Malina015 »

Racja, błąd logiczny w zdaniu. Pozwolisz, ze poprawię?
fatfisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2007, o 23:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

[LIX OM] I etap

Post autor: fatfisz »

Przepraszam, czepiam się szczegółów. Żeby nie było off-topic, to napiszę że też już zadania wysłałem
Malina015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 8 paź 2007, o 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Pomógł: 6 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Malina015 »

Też mam zwyczaj czepiania się szczegółów. Jednak błędy łatwiej się zauważa u innych niż u siebie. Myślę, że większość osób już wysłała. Pozostaje czekać na rozwiązania innych i zabrać się za kolejne zadania.
fatfisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2007, o 23:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

[LIX OM] I etap

Post autor: fatfisz »

Ja chyba teraz spiszę resztę, bo później dochodzi OI i czasu będzie za mało czy coś w tym stylu. Tylko boję się, że moje manuskrypty gdzieś się zgubią razem z pracami domowymi
Malina015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 8 paź 2007, o 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Pomógł: 6 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Malina015 »

Ja w tym roku zajmuje się tylko OM. I grą w brydża. Obawiam się zresztą, ze to drugie idzie mi znacznie lepiej. Na dodatek matura. Dołożenie jeszcze jakiejś olimpiady mogłoby skutkować katastrofą.
Zaraz wyjdzie nam offtopic. Może dodadam jeszcze, że nie udało mi się jeszcze zajrzeć do zadać 5-12, więc ciężko mi się na ich temat wypowiadać. Ale nie ma zadań nierozwiązywalnych, są tylko takie, nad którymi nie spędziło się wystarczająco dużo czasu.
fatfisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2007, o 23:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

[LIX OM] I etap

Post autor: fatfisz »

Im więcej udanych startów w olimpiadach tym mniej matur
Malina015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 8 paź 2007, o 19:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Pomógł: 6 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Malina015 »

O matury się nie obawiam. Olimpiady wymagają zdecydowanie więcej pracy niż matura, więc jednak sobie poodpoczywam jeszcze tak, do 30 kwietnia. Zabrałam się za olimpiadę i tak o dobre dwa lata za późno, ale mój dzień jest zdecydowanie za krótki i wcześniej mi czasu nie wystarczyło.
ODPOWIEDZ