rozszerzona matura

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
olciak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 15:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: zgorzelec

rozszerzona matura

Post autor: olciak »

Jestem w 2 klasie lo i matematykę mam podstawową, a chciałabym zdawać rozszerzoną, czy ciężko nadrobić ten materiał?
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

rozszerzona matura

Post autor: marty »

w II lo juz jestes wiec troche zle ale jak sie sprezysz moze dalabys rade
w I klasie niewiele jest materialu dla rozszerzonych (wg podrecznika),ale tak naprawde na podstawowym ZAZWYCZAJ jeszcze umniejszaja
nie wiem jak jest u ciebie
jaki masz podr, zb. zad.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

rozszerzona matura

Post autor: Piotr Rutkowski »

Ja jednak uważam, że masz mnóstwo czasu. Nawet jeśli się obijałaś się w 1 klasie jeśli przysiądziesz do nauki to można się do matury przygotować w parę tygodni bardzo ciężkiej pracy, lub parę miesięcy średniej (np. godzinka dziennie). Jeśli się czujesz słabo, to zawsze możesz jeszcze pójść na jakiś kurs przygotowawczy, albo na fakultety do szkoły Jeśli chcesz jednak przezyć to bezstresowo zacznij sobie już teraz chodzić na fakultety. Nie zaszkodzi, a da Ci obraz matury.
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

rozszerzona matura

Post autor: marty »

jakbys miala jakis klopot z materialem z klasy I to pisz moze uda mi sie pomoc
po zastanowieniu mysle ze jesli to naprawde lubisz, to dasz rade
matma w liceum nie jest bardzo zaawansowana
rachunek rozniczkowy-tylko wstep
a niektorzy uczniowie robia wstyd nauczycielom
ale dobra nie o tym
w szkole nad jednym tematem siedzisz miesiac, bo w podr. jest na to osobny dzial, a np. o wektorach nasza babka z fizy podala nam wiecej wiadomosc w pol godziny niz w miech na matmie
zastanow sie i...
do dziela
powodzenia
Hania_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 18 cze 2007, o 20:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 86 razy
Pomógł: 57 razy

rozszerzona matura

Post autor: Hania_87 »

wszystko zależy od Ciebie i od tego co zrobiliście w szkole. Są różni nauczyciele, zdarzają się tacy, którzy na podstawie robią materiał z rozszerzenia.
mihal89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

rozszerzona matura

Post autor: mihal89 »

Nawet jeśli się obijałaś się w 1 klasie jeśli przysiądziesz do nauki to można się do matury przygotować w parę tygodni bardzo ciężkiej pracy, lub parę miesięcy średniej (np. godzinka dziennie).
Tu należałoby jeszcze wziąć pod uwagę kwestię osobistych predyspozycji. Jestem w podobnej sytuacji i sobie radzę, tylko ja jestem już w trzeciej Ale teraz, po obcięciu materiału, nie ma tam już nic trudnego (tak, wiem że zaraz ktoś powie, że wcześniej też nie było nic trudnego, ale nie każdy ma wrodzony mózg matematyczny ), więc kilka miesięcy w przeciętnym przypadku powinno wystarczyć.

Chociaż jak patrzę, po moich classmates (jestem w humanistyczno-dziennikarskiej), to odnoszę wrażenie, że niektórym nawet kilka lat niewiele by pomogło.

pzdr
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

rozszerzona matura

Post autor: marty »

czy ktoś się orientuje jak to jest z obowiązkową matematyką rozszerzoną? czy trzeba wtedy wybierać jeszcze jeden przedmiot obowiązkowy czy już nie?
pAwEl12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 13 lip 2008, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 30 razy

rozszerzona matura

Post autor: pAwEl12 »

myslicie ze majac matmy 6x w tyg i fizyk 2x w tyg + 1raz w tyg fakultety z matematyki i 1 w tyg fakultety z fizyki dadza nauczyc kompletnego debila matematycznego ( czyt ja ) z ocena 4 na to by zdac mature na okolo 90% ?
michand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2008, o 16:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 8 razy

rozszerzona matura

Post autor: michand »

To nie godziny spedzone "nad ksiazkami" i na lekcjach przygotuja Cie do matury, tylko Twoja wlasna, rzetelna praca i checi.

Michal
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

rozszerzona matura

Post autor: blost »

no i żes Michał wylecial z filozoficznym przesłaniem hehe
Paweł jezeli masz tyle tej matmy i jezeli jestes w dobrym LO to powinno Ci to napewno pomoc w przygotowaniach tyle że wiesz jak to jest... nawet gdybyś osłowi czytał 10h dziennie pana tadeusza to nie znaczy ze bedzie wiedzial co to inwokacja zalezy jaki to osioł ale wierz mi że jezeli bedizesz duzo ćwiczył to można wiele zdziałac
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

rozszerzona matura

Post autor: marty »

znacie najnowszą reformę dot. matury? :/
musimy zdawać matme na poziomie podstawowym (170 min. , zadania zamkniete, krotkiej odp i dlugiej - heh), jesli chcemy rozszerzony, to bedzie to juz jeden z trzech dodatkowych (wiec jesli chcemy zdawac przykladowo rozszerzoną matme, ang i polski-to juz wykorzystujemy limit...

a wiecie moze czy cos sie zmienilo jesli chodzi o rozszerzoną? jakie zadania...
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

rozszerzona matura

Post autor: blost »

to sa jakies limity w ilosci zdawanych matur ?! jaja sobie robia....
Awatar użytkownika
RyHoO16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 22 paź 2006, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WLKP
Podziękował: 46 razy
Pomógł: 487 razy

rozszerzona matura

Post autor: RyHoO16 »

Nie no matur to sobie możesz zdawać ile chcesz. Tylko wszystko co jest po za limitem już na poziomie rozszerzonym. A z tą matmą(p. podstawowy) to nieźle wyjechali. Jak zobaczyłem zadania to wygląda to jak test dla gimnazjum. Moim zdaniem bardziej to zniechęci słabszych uczniów, jak zobaczą, że do zrobienia jest ~ 30 zadań, a nie ~ 10 jak to było dotychczas.
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

rozszerzona matura

Post autor: marty »

to co napisałam wyżej to jeszcze projekt-do września mają czas, i właśnie był on przedstawiony na konferencji maturalnej dla nauczycieli

też widziałam zadania przykładowe matura 2010 - w przybliżeniu to poz. gimnazjalny
Einstein ;)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2008, o 19:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów

rozszerzona matura

Post autor: Einstein ;) »

jeżeli chodzi czego nie będzie na maturze 2008/09 to na tej stronie:

... 1&Itemid=2

no i z tą podstwą to lekko przesadzili co do "trudności" zadań. Choć z drugiej strony w 2010 każdy bedzie musiał pisać...
ODPOWIEDZ