Matura

MAT_AŁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Matura

Post autor: MAT_AŁ »

Witam, zastanawiam się nad maturą z informatyki, przeszukuję internet w poszukiwaniu materiałów, ale konkretnych zagadnień maturalnych nie mogę znaleźć(oprócz samych arkuszy), może polecacie jakieś strony lub książki?
JarTSW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 15 mar 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: C:/WINDOWS/pulpit
Podziękował: 104 razy
Pomógł: 11 razy

Matura

Post autor: JarTSW »

A mature zdajesz wylacznie dla satysfakcji?
MAT_AŁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Matura

Post autor: MAT_AŁ »

tak, ale nie wiem do końca czy jeszcze zdaję, bo większość uczelni nie wymaga i z matmą dam rade, a z infy najlepszy nie jestem, dlatego chodzi mi o zdobycie pewnych umiejętności w tym kierunku, jeżeli nawet zrezygnuje z matury to zdobyta wiedza się nie zmarnuje,
JarTSW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 15 mar 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: C:/WINDOWS/pulpit
Podziękował: 104 razy
Pomógł: 11 razy

Matura

Post autor: JarTSW »

Na palacach u jednej reki mozna policzyc gdzie wymagana jest informatyka. Jak dla mnie, to szkoda nerwow. bo matura z infy do latwych nie nalezy.
MAT_AŁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Matura

Post autor: MAT_AŁ »

moim celem jest również nabrać wstępnej wiedzy żeby później na studiach sobie poradzić, bo jak wspominałem nie jestem za dobry w tej dziedzinie, co mi polecacie?
mihal89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Matura

Post autor: mihal89 »

Rzecz w tym, że matura z informatyki tak się chyba średnio ma do tego, co będzie potem na studiach. Zacznij się po prostu uczyć programowania. Lepiej wykorzystasz czas.
tbarczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Matura

Post autor: tbarczyk »

najlepiej zacząć od Pascala a potem C++
Rafal88K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 15 mar 2007, o 16:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 54 razy

Matura

Post autor: Rafal88K »

tbarczyk pisze:najlepiej zacząć od Pascala a potem C++
Moim zdaniem najlepiej zacząć od C++ ja zaczynałem od Pascala (jeszcze w 4 klasie podstawówki ) ale uważam, że nie był to najlepszy wybór.
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Matura

Post autor: Emiel Regis »

Jeśli nie jesteś hobbystą informatyki bardzo mocno odradzam z niej maturę, jedna z trudniejszych.
A programowanie oczywiscie zacznij od C++.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Matura

Post autor: dem »

Ja osobiście pisałem infe na maturze z podejściem zupełnie obojętnym chciałem się tylko spróbować polecam takie coś można do niej podejść zupełnie na luzie, bo od niej nie zależy czy zdasz czy nie.Prawdą jest ,że uczelnie na których podlicza ci infe jest do wyliczenia na palcach jednej reki.Ale moim zdaniem warto się sprawdzić...
Awatar użytkownika
setch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1307
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 155 razy
Pomógł: 208 razy

Matura

Post autor: setch »

MAT_AŁ, jestem w podobnej sytuacji. Jak na tą chwilę mam jedną książkę nie licząc podręczników. Jest to "Algorytmy struktury danych i techniki programowania" Piotra Wróblewskiego. Nie czytałem jej jeszcze więc nie mam zdania o niej. Książka ogólnie jest o programowania w C++. Są w niej te same zagadnienia co w moim podręczniku i jeszcze kilka działów więcej. Ale matura z infy to nie tylko programowanie [=.
JarTSW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 15 mar 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: C:/WINDOWS/pulpit
Podziękował: 104 razy
Pomógł: 11 razy

Matura

Post autor: JarTSW »

Ale programowanie to podstawa. Noi nie zaden Pascal tylko odrazu cpp (:
jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 23:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Limanowa
Pomógł: 191 razy

Matura

Post autor: jasny »

Sprawdzić się oczywiście warto! Ja pisałem maturę w tym roku, przygotowań przed nią żadnych, tyle co ze szkoły 'wyniosłem', a wiele tego nie było, bo nauczyciel mało umiał... Ale i tak mi wyszło 94% ;P Programowanie trzeba znać w stopniu mało średnio zaawansowanym, ale nie wystarczy kuć na pamięć i uczyć się czegoś czego się nie rozumie, trzeba mieć do tego smykałkę, potrafić dobierać odpowiednie metody, algorytmy... Wymagana jest dobra znajomość obsługi programu do baz danych, np MsAccess - zadanie z bazą danych jest raczej pewne, a niektórym sprawia to problemy... Trzeba dużo ćwiczyć samemu, próbować różne funkcje programów, sprawdzać ich rezultaty, tak żeby z tymi programami być dobrze obytym (mówię o Excelu i Accessie).
MAT_AŁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Matura

Post autor: MAT_AŁ »

z matury zrezygnowałem, jednak chcę zdobyć trochę wstępnej wiedzy, żeby na początku studiów nie odpaść, najlepszym wyjściem jest programowanie(postawy podstaw C++ opanowałem)?
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Matura

Post autor: Szemek »

Ja mimo wszystko zamierzam zdawać maturę z informatyki. Nauka C++ w moim przypadku zaczęła się od podręcznika do informatyki z Operonu, a teraz głównie czerpię wiedzę ze stron internetowych. Najważniejsze to jak najwięcej ćwiczyć, a nie przepisywać kody z książek . Nie polecam Pascala do nauki, ale warto rozumieć jego składnię, bo niektóre książki zawierają pseudokod właśnie do Pascala zbliżony.
ODPOWIEDZ