Nowy zakres materiału na maturę!

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Nobody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 mar 2007, o 12:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Nobody »

Oficjalnie jest tak, że zagadnienia te mają być nauczane dalej tak jak były. Jednak w mojej byłej szkole, niektóre nauczycielki już zapowiedziały, że nie będzie np. pochodnej :D jak znam życie, tylko 'zapaleńcy' dalej będą realizować stary program ;-)
Czasem dobrze być rok starszym :)

i żal tylko trochę jednego..że jak równa się wszystkich i wszystko, to zdecydowanie w dół...w mojej klasie jakoś dało się zrealizować cały program a nawet nieco ponad, przeliczyć masę zadań z kilku zbiorów, przerobić sporą ilość arkuszy..fakt, że wymagało to czasami przychodzenia do szkoły w sobotę, czasem zrezygnowania z wyjścia z domu, byle tylko się ze wszystkim wyrobić..ale jednak się dało..i jakoś mało kto narzekał..
czachur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 sie 2007, o 12:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Połaniec/Sandomierz
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 1 raz

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: czachur »

szok...ciekawi mnie jaka będzie teraz reakcja nauczycieli. Jak oni mają uczyć teraz skoro nie wiadomo czy za jakiś czas znowu coś się nie zmieni...
Hania_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 18 cze 2007, o 20:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 86 razy
Pomógł: 57 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Hania_87 »

Jestem ciekawa jak będzie wyglądać ta "nowa matura". Może już są jakieś przykładowe testy maturalne?
Nobody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 11 mar 2007, o 12:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Nobody »

... atem_a.pdf

szczegóły

a na końcu arkusze
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Piotr Rutkowski »

Muahahaha, doprawdy, jak ktoś tu napisał, że ta matura bardziej przypomina test na koniec podstawówki, to nie przesadził. Większość zadań można bezproblemowo zrobić w pamięci, a reszta ogranicza się do np. narysowania wykresu funkcji
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Lorek »

Zad 10a) poziom podstawowy - no comments
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Emiel Regis »

łoo dramat, no ale trzeba się zgodzić z autorem zadania ze dodawanie w zakresie liczb 1...12 jest niezbędne w dalszej edukacji.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Piotr Rutkowski »

No, ale jeśli ktoś chciałby ich powystrzelać po przeczytaniu tego komunikatu to chociaż podają swój adres na końcu
Awatar użytkownika
gaga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 6 lut 2006, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 32 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: gaga »

No fakt...przesadzili... Zgodze sie,że to totalna porażka,ale nie wiem czym sie tak przejmujecie(szczególnie osoby,które mature mają za sobą)?Ja podchodze do tego znacznie spokojniej,bo pewnie nastąpią jeszcze jakieś zmiany,choć już od dłuższego czasu poziom matematyki w liceach jest marny i nie ma sie co oszukiwać.Nie rozumiem tylko po co płakać,że egzaminy są na takim a nie innym poziomie...Przecież uczymy sie dla siebie,a nie dla egzaminów,prawda?;)
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: max »

Nie każdy jest na tyle świadomy, aby uczyć się dla samego siebie... chociaż matura jest nieobowiązkowa, to jest to czasem jakaś presja ze strony otoczenia (chociażby rodziców), żeby się przyłożyć...
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Piotr Rutkowski »

Znaczy, szczerze powiedziawszy ja jestem tak bardzo przeciwko temu z dwóch powodów. Po pierwsze, uważam, że jest to po prostu bezsensowne i strasznie obniża poziom nauczania. Po drugie, to paradoksalnie może mi przynieść dużo problemów. Chodzi o to, że na uczelnię na którą się wybieram (SGH) oczywiście wymagana jest matematyka. Obniżenie poziomu matury z pewnością spowoduje podwyższenie progów punktowych na każdy kierunek, natomiast mi nie podwyższy to wyniku.
Awatar użytkownika
gaga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 6 lut 2006, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 32 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: gaga »

Max,presja ze strony kogokolwiek( a szczególnie rodziców;P) raczej przeszkadza w nauce niż pomaga:) A i stres w Twoim przypadkuPolskimiśku jest zbędny,gdyż po 1.na egzaminy raczej nie masz wpływu,a po 2.jak napiszesz bardzo dobrze,to i tak dostaniesz sie na SGH bez względu na to jaki będzie próg.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: max »

Oj gaga, czy aby nie za bardzo wierzysz w ludzi? :P
(nadmiar presji nie pomaga, ale jakoś nie wyobrażam sobie niektórych moich znajomych uczących się bez takiej dodatkowej 'motywacji')
A Ty Miśku pouczysz się geografii, zdolny jesteś, to na 100% zdasz i to i matmę, z językami też sobie poradzisz i nie masz się co stresować ;)
(a zresztą i tak to wszystko jeszcze do Twojej matury n razy zmienią, odwrócą i może będzie lepiej)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2007, o 23:35 przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DEXiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1174
Rejestracja: 17 lut 2005, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 69 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: DEXiu »

Cóż. Widzę, że większość osób tutaj jest również zdania, iż nowe wymagania to \(\displaystyle{ \lim_{n\to\infty}\text{matolizm}^{n}}\) Lorek i inni, którzy mają nieszczęście mieć maturę jeszcze przed sobą - współczucie. To naprawdę przykre, że żyjemy w takim kraju.
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Nowy zakres materiału na maturę!

Post autor: Emiel Regis »

polskimisiek pisze:Obniżenie poziomu matury z pewnością spowoduje podwyższenie progów punktowych na każdy kierunek, natomiast mi nie podwyższy to wyniku.
No jak nie: >
Przy trudnej maturze z majcy dostaniesz 99% a przy łatwej 100%; )
Chyba że od razu sie zamierzasz na trzy cyfry...
ODPOWIEDZ