Kierunek z matmą bez fizy?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
czachur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 sie 2007, o 12:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Połaniec/Sandomierz
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 1 raz

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: czachur »

Witam!
Jestem obecnie w 2 LO. Mam w planach studia na uczelni ekonomicznej jednakże myslac o ewentualnej alternatywie naszła mnie wątpliwość odnośnie politechnik i innych, raczej technicznych uczelni. Tak wiec, czy są tam jakieś kierunki, które nie wymagają znajomosci rozszerzonego materiału z fizyki? Wiem, że zdecydowana wiekszosc to raczej mieszanka przedmiotów z bloku mat-fiz, ale czy z rozsz matematyka i bez fizyki jest szansa poradzenia sobie na jakims kierunku ? Prosze o opinie zarowno studentow jak i osoby zorientowane w temacie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: Calasilyar »

Ogólnie rzecz biorąc politechniki wymagają matmy i fizyki. Jeżeli chcesz matmy bez fizyki, polecam akademie ekonomiczne, albo uniwersytety.
paprysia89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 21:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Koszalin

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: paprysia89 »

Jestem w 3 klasie technikum i mam krecka na punkcie matematyki. Jakie sa kierunki matematyczne bez fizy? Na czym polega kierunek matematyki stosowanej i gdzie sa takie kierunki?? Mieszkam w Koszalinie, gdzie byloby mi najlepiej studiowac??? Prosze o wsparcie...
xberus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: xberus »

Z kierunków matematycznych bez fizyki może być na przykład informatyka na uniwersytecie.
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: Emiel Regis »

Matematyka stosowana polega na tym że się ją stosuje, a jak to wyjaśnił kiedys mój wykładowca stosuje się ją w zadaniach; )
Tak bardziej na serio tu masz wszystko wypisane:

Fizyka czy tam informatyka oczywiscie jest poza matmą także.
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: angel-of-fate »

a kierunki typu bankowosc, finanse i zarzadzenie czy eknomia?/
wystarczy chyba aby matma ale czy to dobry wybór jest juz chyba sporo takich ludzxi po tych kierunkach.
wy sie znacie podpowiedzcie co wziac, moze ochrone srodowiska w koncu jestesmy w UE
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: mms »

paprysia89 pisze:Jestem w 3 klasie technikum i mam krecka na punkcie matematyki. Jakie sa kierunki matematyczne bez fizy?
Matematyka.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Kierunek z matmą bez fizy?

Post autor: scyth »

angel-of-fate, ochrona środowiska jest spoko, szczególnie na technicznej uczelni (moja bliska znajoma studiowała na AGH) - masz tam dużo zajęć praktycznych i możliwości w którym kierunku pójść (i co ważne duże możliwości zdobycia praktyk a potem pracy). Choć szczerze mówiąc jeśli o mnie chodzi, to i tak wybrałbym jeszcze raz matematykę (a najlepiej teoretyczną - nic Cię wtedy nie ogranicza).
ODPOWIEDZ