[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Ja mam pierwsze, a nad reszta mysle
Arsakes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2007, o 19:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Regnum Poloniae

[LIX OM] I etap

Post autor: Arsakes »

Ja po wielu godzinach siedzenia przed kartką papieru i 2 minutach myślenie zrobiłem pierwsze, uff kocham matematyke.
Aha czy ktoś z was podobnie jak ja sądzi że w treści 2 zadania (1 seria) jest błąd?
Viri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SzczecinCity

[LIX OM] I etap

Post autor: Viri »

Nie ma bledu wszyskto jest oki Rzeczywisice 1 nie jest takie trudne
TomciO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 16 paź 2004, o 23:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 38 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: TomciO »

Ja w tym roku co prawda nie startuje, ale wzialem sobie zadanka na pociag, zeby miec co robic i tak:
Zadania \(\displaystyle{ 1, 2, 3, 4, 5, 7}\) sa naprawde proste (w szczegolnosci cala pierwsza seria),
zadania \(\displaystyle{ 6, 9}\) sa tez raczej proste, ale juz fajniejsze
zadanie \(\displaystyle{ 11}\) moze nie jest takie proste, ale jedna rzecz mi sie w tym zadaniu nie podoba
zadanie \(\displaystyle{ 10}\) z tych 10 zadan co zrobilem bylo zdecydowanie najciekawsze
O \(\displaystyle{ 8, 12}\) sie nie wypowiadam bo nie zrobilem.
Brzytwa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 879
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 221 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Brzytwa »

Wg mnie najprostszy 1 etap od dobrych kilku lat. Jak na razie 1,2,3,4,5,6,7,8,9 i pomysły na 10 i 11
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Ej chłopaki budzicie respekt. Nie minęły jeszcze 2dni, a wy już macie 9 zadań? Czy wy w ogóle śpicie?
bullay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 24 lis 2006, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: -----
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 26 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: bullay »

Daj spokoj polskimisiek. To, ze TomciO zrobil 10 zadan wierze, ale ze Brzytwa zrobil 9 nie wierze. Ja tez moge se napisac, ze mam 12 chociaz nawet nie przeczytalem tych zadan.
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Widze ze chlopaki sie do pracy mocno wzieliscie;) Ja tam jak zobaczylem pierwsze to odrazu rozwiazanie sie nasunelo, co do 3ciego troche pomeczylem w nocy i poszlo, innych na razie nie mam ale bedzie dobrze to dopiero 3 dni od pojawienia sie zadan
Awatar użytkownika
taka_jedna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 23 sie 2006, o 14:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aj em from Poland
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 23 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: taka_jedna »

Z cikawości spytam (choć i tak zadania olimpijskie nie są dla takich głupków jak ja ). Ile średnio czasu można poświęcić na tego typu zadanie by wciąż nadawać się na OM?
Viri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SzczecinCity

[LIX OM] I etap

Post autor: Viri »

Brzytwa hmm skoro tak szybko skarales te zadanka to raczej sie znamy pewnie byles w zeszlym roku na obozie w Gryfinie Ja tam robie po kolei ale utknalem na 6 :/
LySy007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 00:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z fotela
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 3 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: LySy007 »

Jak oceniacie poziom w porównaniu z poprzednim rokiem?

[ Dodano: 2 Września 2007, 17:18 ]
A tak wogóle to mógłby ktoś zdradzić jakie wyniki wyszły mu w 1 zadaniu. Wyszło mi trochę dziwne rozwiązanie. Robiłem to co prawda chaotycznie, ale nie zauważam błędów. Uważam, że jak ktoś podałby rozwiązanie, to osoby, które nie mają pojęcia o tych zadaniach i tak nic nie skorzystają. A osoby, które nie są pewne przynajmniej się upewnią i będą wiedziały czy ewentualnie przystąpić do rozwiązania zadania ponownie.

Liczę na Waszą pomoc.!!!
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

A jabym nie liczyl na naszą pomoc
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: bolo »

LySy007 pisze:Uważam, że jak ktoś podałby rozwiązanie, to osoby, które nie mają pojęcia o tych zadaniach i tak nic nie skorzystają.
Uważam, że jak ktoś podałby rozwiązanie, to zostałby najnormalniej zablokowany, tak jak to było rok, czy dwa lata temu. Do tego doceniamy uczciwych użytkowników, którzy przestrzegają odpowiednich zasad, a w razie ich łamania, informują o takich zdarzeniach.
Brzytwa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 879
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 221 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Brzytwa »

polskimisiek pisze:Ej chłopaki budzicie respekt. Nie minęły jeszcze 2dni, a wy już macie 9 zadań? Czy wy w ogóle śpicie?
Nie przesadzaj. Jak już ktoś siedzi trochę w om i przeliczył kilka ładnych książek, sprawozdań itp. to te zadanie naprawdę nie wymagają wielkiego wysiłku. Inna sprawa, że np. zad. 6 już kiedyś robiłem.
bullay pisze:Daj spokoj polskimisiek. To, ze TomciO zrobil 10 zadan wierze, ale ze Brzytwa zrobil 9 nie wierze. Ja tez moge se napisac, ze mam 12 chociaz nawet nie przeczytalem tych zadan.
Nie chcesz, nie wierz. Aczkolwiek pozwolisz że spytam, dlaczego tak sądzisz? Znasz mnie chociaż?
bullay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 24 lis 2006, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: -----
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 26 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: bullay »

No dobra wierze Ci Brzytwa ze zrobiles te 9 zadan. A takie pytanie gdzie Ty robiles juz te 6 zadania? Myslalem, ze te zadania to co roku wymyslaja i ze nie mogly sie nigdzie wczesniej pojawic.
ODPOWIEDZ