Problem z drukowaniem

Awatar użytkownika
crack_15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 28 paź 2006, o 13:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z okolic N.Sącza
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 2 razy

Problem z drukowaniem

Post autor: crack_15 »

Witam!
Zaprojektowałem okładke gazetki w GIMP-ie (ale to raczej nie ma znaczenia w czym) Rozmiar A4 (1754x1240[px] 150dpi) Niestety gdy to wydrukuje to z prawej strony powstaje ok. 12mm margines oraz 4mm z dołu strony (obcina grafike, więc rozdzielczośc jest ok.)
Jesli ktoś wiedziłby o co może chodzic to bardzo prosiłbym o pomoc. (drukarka - HP deskjet 3900 series)
Pozdrawiam.
Arkadiusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2006, o 23:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ryn
Podziękował: 1 raz

Problem z drukowaniem

Post autor: Arkadiusz »

Z a bardzo nie wiem o co może chodzić - musiał bym pokombinować z tą grafiką :)
ale wiem jak można to obejść :P
Najprościej obrazek wrzucić do Worda poprzez Wstaw -> obraz -> z pliku
i dopasować go sobie w wordzie (wyśrodkować i we właściwościach obrazu kliknąć jako przyległy)
Mamy wtedy możliwość dopasowania obrazu do wielkości całej kartki i nie tracimy na jego jakości
lewy2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 11 sie 2007, o 10:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Glogow
Podziękował: 32 razy

Problem z drukowaniem

Post autor: lewy2 »

Prawdopodobnie problem lezy po stronie programy ktory iuzywasz, gdyz w ustawieniach musi byc ustawiony margines. Najproscie jest wrzucic to do painta i w ustawieniach strony ustawic marginesy na 0
Awatar użytkownika
eloar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 18 cze 2007, o 16:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kobyłka
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 12 razy

Problem z drukowaniem

Post autor: eloar »

Kazda drukarka posiada swoj efektywny zakres drukowania. Z reguly niestety nie obejmuje on calego A4, co oznacza, ze zawsze musi na stronie istniec jakis margines. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, aby drukarka przy lekko przechylonym papierze, czy troszke przesunietym nie wydrukowala nic na prowadnicy papieru, czyli, aby z powodu bledu uzytkownika nie wybrudzila sie tuszem/tonerem. Poszukaj po prostu w specyfikacji drukarki jaki jest jej obszar druku. Miejmy nadzieje, ze jest >= A4. Wtedy jedynie musisz zmienic cos w ustawieniach przed wydrukiem, a nie zmieniac grafike.
ODPOWIEDZ