wyznaczyc L dla tw Stokse"a

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
joannna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 14 sie 2007, o 12:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy

wyznaczyc L dla tw Stokse"a

Post autor: joannna »

mam problem jeszcze z L, ktore powstało z przecięcia części sfery
\(\displaystyle{ x^{2}+y^{2}+z^{2}=9}\) leżącej w pierwszym oktancie z płaszczyznami układu współrzednych i jest zorientowana zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc z punktu(0,0,4)
nie wiem jak wyglada to L bo nie wiem z czym sie ta sfera przecina i kompletnie nie wiem jak mam rozumiiec to ze patrzymy z jakiegos pkt czy to ma cos wspolnego z wektorem normalnym ale jaki to wektor i czy jest nam wogole potrzebny czy ktos moglby mi to krotko opowiedziec
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

wyznaczyc L dla tw Stokse"a

Post autor: Emiel Regis »

W \(\displaystyle{ R^2}\) masz cztery ćwiartki, tam gdzie x>0 oraz y>0 jest pierwsza ćwiartka.
Analogicznie w \(\displaystyle{ R^3}\) masz osiem oktant, pierwsza to ta gdzie x>0, y>0 oraz z>0. Płaszczyzny układu współrzędnych to chodzi zapewne o płaszczyzny x=0, y=0, z=0.
Teraz już powinnaś widzieć co powstanie... takie trzy łuki, nie wiem jak to inaczej nazwać, spróbuj sobie to narysować, jak coś to pytaj.
A z punktem nie wiem o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, o 19:42 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

wyznaczyc L dla tw Stokse"a

Post autor: luka52 »

Drizzt pisze:takie trzy łuki, nie wiem jak to inaczej nazwać
Trzy ćwiartki okręgu
ODPOWIEDZ