Definicja poszukiwana od zaraz.

Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Definicja poszukiwana od zaraz.

Post autor: Lady Tilly »

Przeszukiwałam ostatnio internet - nie powiem czego szukałam - niech to będzie moja słodka tajemnica :razz: :razz: he, he ale przy tym szukaniu zdziwiła mnie jedna rzecz. Zacznę może od końca czyli od pytania: czy rzeczywiście każdą rzecz istniejącą na ziemi trzeba definiować? nie chcę tu matematycznych wytłumaczeń zjawisk. W matematyce istnieją pewne aksjomaty - zdania uznane za prawdziwe. Z tym związane są pojęcia pierwotne. Pojęcia pierwotnego nie definiuje się językiem teorii, tylko podaje się definicję znaczeniową; przez podanie informacji (lub wymagań) o relacjach, w których występuje. Dlatego szperając w Internecie zdziwiłam się np. znajdując definicję -> miłości

tu na przykład w Wikipedii.
Wiedziałam na przykład, że są różne rodzaje miłości ale hmm, nie wiedziłam, że samo słowo "miłość" ma swoją definicję. Poza tym wydaje mi się to pojęcie tak elastyczne i nieostre, że w zasadzie chyba ciężko dokładnie powiedzieć co to takiego ta miłość jest. Jakie jest zdanie forumowiczów. Proszę pisać.
Awatar użytkownika
Tristan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2353
Rejestracja: 24 kwie 2005, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 557 razy

Definicja poszukiwana od zaraz.

Post autor: Tristan »

Trafiłem w życiu na jedną definicję miłości, która jest mi bliska:
"Miłość to czuwanie nad cudzą samotnością." R.M. Rilke
elodymek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2007, o 20:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 4 razy

Definicja poszukiwana od zaraz.

Post autor: elodymek »

"W telewizji to często pokazują miłość... jak jacyś tam sie kochają... albo mówią...
ja też tak myślę w życiu to jest niemożliwe"
Awatar użytkownika
taka_jedna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 23 sie 2006, o 14:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aj em from Poland
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 23 razy

Definicja poszukiwana od zaraz.

Post autor: taka_jedna »

A ja napiszę, że moim zdaniem definicje rzeczy typu miłość mają sens. Fakt faktempisze tak dlatego, ponieważ uważam, że miłość to mechanizm służący wyłącznie rozmnażaniu gatunku. Śmieszy mnie jak ktoś to, co mają również zwierzęta nazywa "wyższym uczuciem". Przepraszam, jeśli w tym momencie obraziłam zakochanych, ale nie potrafię ładnie i delikatnie mówić to co myślę
ODPOWIEDZ