MIM-UW i WAT - kilka pytań.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
ev3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2007, o 19:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

MIM-UW i WAT - kilka pytań.

Post autor: ev3r »

Witam,

Mam pytanie dotyczące studiów. W tym roku zdawałem maturę, mam kilka pytań i wątpliwości związanych z wyborem kierunku i uczelni.

Pierwsze pytanie dotyczy wyboru jednej z dwóch szkół wyższych - Uniwersytetu Warszawskiego i Wojskowej Akademii Technicznej. Gdzie lepiej podjąć studia? Na kierunku matematyki na MIM-UW, czy na mechatronice na WAT?

Kolejna kwestia dotyczy samego studiowania na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego i skierowane jest głównie do osób uczęszczających na kierunek matematyki (albo każdej innej, która zna odpowiedź na moje pytanie). Przechodząc do sedna sprawy. Jak wygląda plan zajęć na pierwszym roku wyżej wymienionego kierunku? Jest możliwość dostosowania terminów ćwiczeń etc. czy zostają z góry narzucone przez USOS? Nie podejmuje sprawy stopnia trudności egzaminów i określonych profesorów, ale chętnie porozmawiam z osobami, które pierwsze dwa semestry mają już za sobą.

Ostatnią sprawą, którą chciałbym poruszyć jest fizyczna (praktyczna, czy też formalna) możliwość rozpoczęcia studiów jednoczesnych na MIM-UW i na WAT. Bariera związana ze złożeniem dokumentów na obie uczelnie została przeze mnie pokonana, więc nie stanowi to problemu. Punktem, który jest przeze mnie rozpatrywany jest sama praktyczna strona tego rozwiązania. Czy wydaje się Wam (a może ktoś jest pewien i udzieli rzeczowej odpowiedzi, za co byłbym wdzięczny), że da się połączyć obowiązkowe zajęcia na UW z obligatoryjnymi godzinami na bemowskiej uczelni? Nie pytam o same egzaminy, gdyż z nimi można sobie jakoś poradzić, lecz o same ćwiczenia czy też wykłady. Proszę także o jasne określenie czy istnieje możlwość zaliczenia np. WF-u (może także innych przedmiotów?) na jednej uczelni na podstawie dokumentu (zaliczenia) z drugiej szkoły wyższej?

Dziękuję za poświęcony mi czas i zapraszam do rzeczowej dyskusji.

Pozdrawiam
Ev3r
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

MIM-UW i WAT - kilka pytań.

Post autor: Calasilyar »

ev3r pisze:Czy wydaje się Wam (a może ktoś jest pewien i udzieli rzeczowej odpowiedzi, za co byłbym wdzięczny), że da się połączyć obowiązkowe zajęcia na UW z obligatoryjnymi godzinami na bemowskiej uczelni?
nie studiuję na żadnej z tych uczelni, ale sądzę, że nikt ci na to pytanie nie odpowie, bo zależy to od szczęścia, czy dostaniesz taką siatkę, która ci na to pozwoli, czy nie... Spróbuj zagadać w sekretariacie którejś z uczelni...
ev3r pisze:Proszę także o jasne określenie czy istnieje możliwość zaliczenia np. WF-u (może także innych przedmiotów?) na jednej uczelni na podstawie dokumentu (zaliczenia) z drugiej szkoły wyższej?
pytanie do uczelni, krótka piłka - jeden mail i nie ma wątpliwości;
ODPOWIEDZ