Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
pelekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2004, o 14:28

Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Post autor: pelekkk »

mam takie pytanko,
czy jest ktos na forum kto przezyl pierwszy rok majcy na uj? bo mi sie wydaje ze chyba pomylilem kierunek stuudiow z odlewnictwem... z majcy bylem zawsze dobry, i nic poza tym - zadnych suxcesow z olimpiad (6 z matury (pisalem sam bez sciagi!) ale to sie nie liczy bo byla prosta), z konkursow i.t.p.
a tu szok - z wykladow cos kapuje, ale po dosc dlugiej chwili zastanowienia,
na analizie tempo mamy takie, ze za chwile wymiekne
o innych rzeczach nie wspomne (typu - paru ludkow w grupie to olimpijczycy ktorzy wiedza wszystko (a przynajmniej o wiele wiecej niz np. ja) a pozostali albo dobrze sie maskuja, albo rzeczywiscie wiedza wiecej ode mnie)
i jak tu zyc? czy tak bedzie do konca semestru (bo na iwecej raczej nie licze, chociaz...)
i czy tak bedzie do konca??
pozdro,
pelekkk
// dla modow - nie wiedzialem do jakiego teamtu za bardzo wrzucic - w offtopicu bylo "tematy NIE zwiazane z matma", wiec pozostal ten...//
Ostatnio zmieniony 15 lip 2006, o 00:41 przez pelekkk, łącznie zmieniany 2 razy.
Ptolemeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 11 lip 2004, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarosław/Kraków
Pomógł: 2 razy

Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Post autor: Ptolemeusz »

ja mam zamiar za rok zacząć tam studia a teraz mam tam siostrę, tak ja Ty po pierwszym roku.
Poza tym kolegów na wyższych latach i z tego co słyszałem to:i czy tak bedzie do konca?? - tak
ale moge sie mylić

PS: na drugim semestrze byłem raz na wykładzie z Analizy no i faktycznie tempo całkiem spoko

życze powodzenia!
Trysia_23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Krakow

Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Post autor: Trysia_23 »

Hej
Ja jestem po pierwszym roku na matmie na UJ... znaczy sie jeszcze nie mam zaliczonego roku... wrazenia mam identyczne ja Ty... i z tego co wiem to sie nie zmieni do konca studiow... ehh...
Lukasz_C747
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 5 maja 2007, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń
Pomógł: 99 razy

Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Post autor: Lukasz_C747 »

Jak mówił ćwiczeniowiec z analizy, od 3 roku jest już z górki
Choć jestem na PWr wrażenia podobne, ale nie byle do przodu - pierwszy roczek zaliczony, średnia niebiezpiecznie blisko 3,00 ale za to wszystko jest

Najważniejsze to się nie poddawać i systematycznie uczyć. No i zapomnieć o liceum - bądźmy szczerzy dzisiaj LO a studia to niebo a ziemia.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Ktoś studiuje/studiowal matme na uj??

Post autor: scyth »

Hej,

Ja miałem to szczęście - jak zaczynałem w 1999 roku było nas ponad 120, skończyło w 2005 tylko nieco ponad 30. Wtedy była topologia na pierwszym roku
Z olimpijczyków, którzy byli, to chyba żaden tych studiów nie ukończył. Za dużo wiary w siebie. I piwa. No i studia a szkoła to dwie różne matematyki.
Dużo się pozmieniało od tego czasu, ale gdybym miał wybierać jeszcze raz kierunek i uczelnię, to na pewno byłoby to (tylko może bardzie bym się przykładał do rzeczy, które teraz mi są potrzebne).
A tempo? Hmm... Jak za szybko to bardziej się przykładaj. Nie ma rzeczy, której nie można zrobić w domu po zajęciach - są książki, ćwiczenia, internet, matematyka.pl

Pozdrawiam i życzę powodzenia
ODPOWIEDZ