Ruch prostoliniowy, po okręgu, krzywoliniowy. rzuty. Praca, energia i moc. Zasady zachowania.
-
wasnio
- Użytkownik

- Posty: 52
- Rejestracja: 1 lis 2005, o 19:03
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: 194.106.193.202
- Podziękował: 5 razy
- Pomógł: 1 raz
Post
autor: wasnio »
Mam problem z zadaniem związanym z rzutem ukośnym. Sytuacja rysuje się tak.
pędkoś V wynosi 6 m/s, \(\displaystyle{ \alpha=45^\circ}\), a \(\displaystyle{ \beta=30^\circ}\). I trzeba obliczyć drogę jaką przebędzie kamień
Poprawiam zapis
luka52
Ostatnio zmieniony 20 mar 2007, o 19:22 przez
wasnio, łącznie zmieniany 1 raz.
-
grandslam
- Użytkownik

- Posty: 112
- Rejestracja: 23 maja 2006, o 19:58
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 12 razy
- Pomógł: 13 razy
Post
autor: grandslam »
\(\displaystyle{ x=\frac{V_{0}^{2}}{g} sin 2 \\
= 45 \\
sin 2 = sin 45*2=1 \\
x=\frac{36}{10}=3,6m}\)
-
wasnio
- Użytkownik

- Posty: 52
- Rejestracja: 1 lis 2005, o 19:03
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: 194.106.193.202
- Podziękował: 5 razy
- Pomógł: 1 raz
Post
autor: wasnio »
No wiem , ale wzór na zasięg maksymalny tutaj nie pasuje, ponieważ w momęcie upadku kamien jest na innej wysokosci niż w momęcie wyrzucenia.
-
grandslam
- Użytkownik

- Posty: 112
- Rejestracja: 23 maja 2006, o 19:58
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 12 razy
- Pomógł: 13 razy
Post
autor: grandslam »
no tak nie zauwazylem ze kamien laduje na rowni pochylej