Nauka programowania

Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Nauka programowania

Post autor: Dave »

ale ja tam z symfonii jestem zadwoolony, nie narzekam
poza tym zawsze moge sobie kupic TIC++ jako dodatkowe zrodlo wiedzy choc watpie czy bedzie taka potrzeba posiadajac symfonie
apaszczak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2004, o 13:32

Nauka programowania

Post autor: apaszczak »

wiecie co mowicie tu jaki jezyk jest najwazniejszy czy najlepszy albo ma najwieksze mozliwosci programowanie to przeciez nauka myslenia i wzasadzi poza struktura jezyka niczym innym wiec radze zaczac uczyc sie czegokolwiek oby obiektowego rzecz jasna i jez wysokiego poziomu zeby mozna bylo dotkanac wszystkich problemow i w zasadzie pascal c cpp python php c# to spelniaja wiec w czym problem a jak juz nauczycie sie programowac w danym jezyku (2-3 lata) to wtedy juz nic dla was nie bedzie bariera bo chodzi generalnie o rozpracownie algortymy i nic innego

to tyle programuje w pascalu od 3 lat teraz zaczynam na studiach c i jest wporzo wszystkie problemy wykladowcy rozwiazuje od zaraz uzywam takze flash actionscript z elementami php i javascripts i cos wam powiem to wszystko to jedno i tosamo chodzi o napisanie algorytmy najlepszego alg

wiec jedyne co moge powiedziec to programujcie i cieszcie sie tym

pascal wins!
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Nauka programowania

Post autor: Dave »

w sumie racja, problem tylko ze za kazdym razem trzeba sie uczyc skladni ale w sumie to tylko opanowanie pamieciowe jak raz zrozumiesz lagorytmy to juz je bedziesz rozumial.
Hrabia

Nauka programowania

Post autor: Hrabia »

Dave pisze:ale ja tam z symfonii jestem zadwoolony, nie narzekam
poza tym zawsze moge sobie kupic TIC++ jako dodatkowe zrodlo wiedzy choc watpie czy bedzie taka potrzeba posiadajac symfonie
Oj, grubo się mylisz, jeśli uważasz, że symfonia (w tym i pasja) to koniec C++.
Niestety jest odwrotnie. Symfonia była pisana już sporo lat temu. Od tego czasu standard C++ uległ zmianie. Dzisiejsze kompilatory są kompatybilne z aktualnym standardem, dlatego też kompilując dziś programy pisane zgodnie z poprzednim standardem, mogą wystąpić problemy, w tym ostrzeżenia i błędy.
Dodatkowo materiał, który omawia Symfonia to wg dzisiejszego standardu zaledwie zalążek C++ i to opowiedziany z błędami. Dodatkowo autor przekonuje czytelnika do nauki i używania różnych mechanizmów już nie tak bardzo potrzebnych w dzisiejszym C++. Siłą rzeczy, gdyż to książka już stara, nie uwzględnia aktualnych możliwości języka.
Więc wybierając Symfonia czy TIC++, ja bym wybrał zdecydowanie TIC++. Warto też (a czasem nawet bardziej) zainteresować się książkami autorów: Josuttis, Koenig & Moo, Meyers, Eckel, Sutter, Lippman, Vandevoorde, Alexandrescu, Austern, Stroustrup. Niektóre z nich są całkiem tanie.
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Nauka programowania

Post autor: Dave »

aha rozumiem. Wiesz ale wsymfoni jest duzo wyjasnien od podstaw. Gdy to opanuje, mysle iz wezme sie wlasnie za jakes nowsze ksiazki jak TIC++ w kazdym razie dzieki za rade.
Gość

Nauka programowania

Post autor: Gość »

Dave pisze:aha rozumiem. Wiesz ale wsymfoni jest duzo wyjasnien od podstaw. Gdy to opanuje, mysle iz wezme sie wlasnie za jakes nowsze ksiazki jak TIC++ w kazdym razie dzieki za rade.
Może i są łatwe te wyjaśnienia, ale jedna rzecz: ludzie uczący się C++ z Symfonii mają potem bardzo często problemy ze zrozumieniem prawdziwej natury c++ w pewnej części również dzięki tym wyjaśnieniom. Wszak Eckel nie bez powodu nadał swojej książce tytuł thinking a nie writing czy programming (podobnie jak TIJava czy TIPatterns).
Ale spoko, nie zamierzam ewangelizować . Powodzenia w nauce.
A w razie prawdziwszych problemów z C++ pytaj raczej na pl.comp.lang.c
Przy okazji: polecam archiwum tej grupy (C, C++, C# i wszystko co około tego)
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Nauka programowania

Post autor: Gambit »

apaszczak pisze: radze zaczac uczyc sie czegokolwiek oby obiektowego rzecz jasna i jez wysokiego poziomu zeby mozna bylo dotkanac wszystkich problemow i w zasadzie pascal c cpp python php c# to spelniaja
Pascal i C nie są obiektowe.
gnicz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 507
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 18:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ???

Nauka programowania

Post autor: gnicz »

apaszczak: Dlaczego ,,oby obiektowego'? Nie tylko wokol obiektow swiat sie kreci.

Pozdrawiam, GNicz
KonradK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2004, o 18:11

Nauka programowania

Post autor: KonradK »

Jest tu może ktoś taki kto nauczył sę całęgo języka
SAM nigdy nie używając żadnej ksiązki ew.internetu tylko?
Ja tak nauczyłem się Delphi dobre 5 lat temu. Moim zdaniem wystarczy poczytać różne darmowe źródła i pokombinować. Oczywiście trzeba też poczytac o określonych funkcjach itp.

Myślę, że dziś o wiele trudniej nauczyć się programowania niż kilka lat temu czy 10 lat temu. W dawnych czasch języki dopiero powstawały, wystarczyło się nauczyć go od poczatku a potem tylko nauczyć sie "nowości" czy dalej szukać czegoś innego. Jak ktoś sie nacuzył Pascala kiedy powstał albo teoche później to potem tylko przeskoczył na c, poznał je a potem na c++. Trochę szanse są nie rowne co nie?
To tak jak mialo by się nauczyć w peaciągu tygodnia całego liceum, czy coś.
gnicz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 507
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 18:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ???

Nauka programowania

Post autor: gnicz »

O skladni mozna sobie poczytac w pomcy. Programowanie to nie tylko znajomosc skladni. To glownie metody rozwiazywania problemow.

Pozdrawiam, GNicz
eViLek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2004, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Nauka programowania

Post autor: eViLek »

No zgadzam się.. Lepiej zaczać jak już cośod C, a potem po pewnym czasie przesiąść się na C++,bo są w nim prawie wszystkie rzeczy z C a także nowe które potem łatwo się nauczyć.. a tak swoją drogą to przydałoby Ci się poznać inne różne zagadnienia np. struktury danych itp.. ale myśle, że chyba nie ma sie co spieszyć w pewnym momencie samo do Ciebie przyjdzie Dobrze by było jakbyśnauczył się programować pod Linuxem albo Unixem jakimś bo na studiach to zazwyczaj większość programów robi się pod Linuxem
Hetacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komorow k/Warszawy

Nauka programowania

Post autor: Hetacz »

Od C Przecież C nie jest obiektowe i wyrabia pewne nawyki programistyczne które mogą przeszkadzać w nauce C++ Absolutnie sie z tym nie zgadzam
miki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2005, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Nauka programowania

Post autor: miki »

Chce się nauczyc programowania.I jakich czeba używac programów.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Nauka programowania

Post autor: marshal »

notatnika - i jakis kompilator
kresh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2005, o 22:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Nauka programowania

Post autor: kresh »

Hetacz pisze:Od C Przecież C nie jest obiektowe i wyrabia pewne nawyki programistyczne które mogą przeszkadzać w nauce C++ Absolutnie sie z tym nie zgadzam
A ja się nie zgadzam. Nawyki nawykami ale wystarczy wgryżć się w temat i tyle. A jakiekolwiek pojęcie o programowaniu ułatwia naukę innego języka. Wiem to po sobie
Zaczynałem na pascalu przez Delphi, c++ do C - na studiach. Trzeba poznać zasady danego języka i tyle.
ODPOWIEDZ