Szukam w necie matematyki :)

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
s_dre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2004, o 17:52

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: s_dre »

Mój nauczyciel matematyki ściąga z netu prace klasowe. Jednym z zadań na ostatniej pracy kl. było zadanie o treści następującej:

'Prostokąt ma wymiary 15m x 4m. Krótszy bok wydłużono o 25%. O ile % należy skrócić dłuższy bok, aby pole prostokąta nie uległo zmianie?'

Czy wie ktoś może z jakiej strony pochodzi to zadanie? [Jest to zadanie dla klasy 1 liceum]. Jeśli ktoś wie bardzo proszę o informację.
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Arek »

A nie prościej to policzyć?
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Zlodiej »

Arek pisze:A nie prościej to policzyć?
OJ jemu nie chodzi o to zeby to policzyć hehehe :] no nie wiem czy ktos ma na tyle rozumu zeby pomogł bo chyba definitywnie widać ze chcesz sobie ułatwić życie .... oj nie ładnie oszukiwać ludzi Przecież matury nie ściagniesz z neta bo do niej trzeba być przygotowanym ...
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: marshal »

Jak juz chcesz byc taki spryciarz to przeszukuj googlami po charakterystycznych slowach/frazach.

Masz o tyle trudniej, ze nauczyciel mogl troszke zmienic tresc i teraz rozni sie ona od oryginalu. Wyszukanie czegos takiego bedzie wiec trudne ale nie niemozliwe. Polecam google - to potezna maszynka.
hUmanitO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 1 raz

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: hUmanitO »

OMG... Czlowieku takie zadanie to mozna samemu wymyslic i to bardzo szybko. Bedziesz mial problem ze znaleziemiem dokladnej strony z zadaniami jakie daje, moze szuka na roznych stronach.

PS stary dasz rade zrobic to sam zareczam ci
s_dre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2004, o 17:52

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: s_dre »

w tym problem ze mi i mojej klasie nie chce sie liczyc juz mamy dosc liczenia na lekcjach matematyki, a jeszcze do tego te prace klasowe, kartkowki, sprawdziany, pytania przy tablicy... chcialam se poprostu ulatwic 1/4 zycia no ale dzieki wam
ps. jestem dziewczyna
Yavien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 21 cze 2004, o 22:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-U

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Yavien »

s_dre, a z ciekawosci, skad wiesz, ze sciaga z netu? Moze po prostu w necie szuka inspiracji? Moge ci powiedziec, ze na bank zmienia tresci/dane/sformulowania. To sie tak nie da przy ukladaniu klasowki, zeby wszystko z jednego miejsca sciagnac, to juz predzej korzysta z jakis poradnikow metodycznych.
A co do tego zadania. Naprawde nie trzeba netu, zeby ulozyc takie zadanie. Jest typowe na procenty.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Zlodiej »

s_dre pisze:w tym problem ze mi i mojej klasie nie chce sie liczyc juz mamy dosc liczenia na lekcjach matematyki, a jeszcze do tego te prace klasowe, kartkowki, sprawdziany, pytania przy tablicy... chcialam se poprostu ulatwic 1/4 zycia no ale dzieki wam
ps. jestem dziewczyna
sorki ...

hmm to nie jest usprawiedliwienie ... Poczekaj kilka lat wtedu powinien być nawał nauki szczególnie przed maturą ...
Awatar użytkownika
olazola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 21 paź 2004, o 13:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Pomógł: 36 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: olazola »

Informacje są nieprawdziwe że to zadanie jest z internetu. Przypuszczam, że korzystacie z podręczników GWO, a do nich są sprawdziany tylko dla nauczycieli i jestem w 100% pewna, że to stamtąd pochodzi. Książka ta jest niedostępna dla uczniów i całe szczęście.
Mmmkm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 23 cze 2004, o 18:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Mmmkm »

wszystko jest dostepne... tylko trzeba pokombinowac
Yavien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 21 cze 2004, o 22:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-U

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Yavien »

Podreczniki metodyczne sa pisane do prawie wszystkich programow nauczania i sa, przynajmniej w teorii, niedostepne dla "kazdego". Nauczyciel zamawia ksiazki na szkole (z pieczatka szkoly), albo okazuje zaswiadczenie przy zakupie.
Rzeczywiscie w poradnikach dla nauczycieli sa "przykladowe" klasowki, ale i tak czasem trzeba zmieniac, nie wszystkie zadania sa do zrobienia dla uczniow (pewna czesc materialu sie opuszcza, robi w innej kolejnosci itp), jesli nauczyciel daje zadania powtorzeniowe, to moze dac te z poradnika, a na wlasciwa klasowke wymyslec podobne (zmienic dane, tekst, sformulowanie itp), gdy robi sie klasowke - poprawe to trzeba "dorabiac" zadan, bo w przykladach sa maksimum dwie grupy... Niektore podreczniki zawieraja dzialy typu "sprawdz", co umiesz", zazwyczaj wtedy proponowana klasowka w poradniku dla nauczyciela ma bardzo podobne zadania, wystarczy ze zrozumieniem przerobic zadania powtorzeniowe...
s_dre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2004, o 17:52

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: s_dre »

ja wiem, ze to zadanie jest banalne, tylko poprostu zapytalam
mozliwe, ze nauczyciel nas oszukal i ze te zadania nie sa z internetu.
pozdro
Mmmkm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 23 cze 2004, o 18:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: Mmmkm »

Yavien pisze:przynajmniej w teorii
bardzo dobrze, ze to dodalas
krzysiek-ht
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2005, o 12:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: krzysiek-ht »

Tak na marginesie... Jestem tu nowy, mam wakcje ale zrobilem sobie to zadanie i wynik mi wyszedl 20%, dobrze? Z gory dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
olazola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 21 paź 2004, o 13:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Pomógł: 36 razy

Szukam w necie matematyki :)

Post autor: olazola »

Dłuższy bok powienien mieć 12, więc 20% jest dobrą odpowiedzią.
ODPOWIEDZ