[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Cytryn »

Zapewne wskazania konkretnych zawodów (matematyk nim nie jest), w których zazwyczaj pracują absolwenci, na przykład: nauczyciel, programista, bazodanowiec, aktuariusz etc.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Milczek »

Cytryn pisze:Zapewne wskazania konkretnych zawodów (matematyk nim nie jest), w których zazwyczaj pracują absolwenci, na przykład: nauczyciel, programista, bazodanowiec, aktuariusz etc.
Pewnie ciężko znaleźć taką listę albo jakieś średnie wskazania przez studentów aczkolwiek intuicja podpowiada że ci dobrzy programują,są aktuariuszami, siedzą w informatyce, są analitykami w jakichś instytucjach. Najlepsi nie wiem co robią, może lecą gdzieś do NASA i przepadają, zostają na uczelni albo idą do maca bo nie mogą się zdecydować na coś konkretnego.

Ci słabi może szkoła chociaż sytuacja w edukacji nie koniecznie musi wyglądać kolorowo - nie znam się.
Korepetycje to też biznes tylko ostatnio zabierają się za to studenci prawa, zarządzania i innych więc jest niezła konkurencja , trzeba się jakoś wybić.

A Kornel Morawiecki jest nawet fizykiem a do tego był kandydatem na prezydenta w 2010r. zatem ciężko stwierdzić czy czego nie można robić po takim kierunku(tak fizyka to nie matematyka ale myślę że matematyka >> fizyka ) .

Polecam portal pracuj.pl i tam wpisać matematyka, liczba ofert przytłacza - można znaleźć coś dla siebie.-- 24 mar 2017, o 17:49 --Chyba że może oczekujesz od uczelni iż po 5 latach dostaniesz dyplom i przy wyjściu będą czekali na Ciebie rekruterzy z umową i długopisem. Raczej tak nie będzie.
jfstahp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Planeta Ziemia

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: jfstahp »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Co myślicie o międzykierunkowych studiach matematyczno-ekonomicznych? Czy zyskuje się więcej w porównaniu do samej matematyki jeśli chodzi o perspektywy znalezienia pracy?
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Cytryn »

A czy można zyskać mniej?

Ja wybrałem zwykłą matematykę, ponieważ zależy mi na karierze naukowej i nie skorzystałbym z części ekonomicznej, natomiast jeśli rozważasz pracę w sektorze finansowym, to jak najbardziej ma to sens.
Jecari
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 20:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Jecari »

Dostałam się na matmę na UW z czego bardzo się cieszę. Moje pytanie dotyczy nauki języków na studia. Z tego co czytałam, to można uczyć się wybranego języka od zera, a zdawać egzamin z tego, który się już zna... Czyli mogę sobie wziąć od zera francuski, a egzamin zdawać z angielskiego, który całkiem dobrze potrafię? Ma to sens, czy lepiej nie ryzykować?
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Milczek »

Da się tak i ma to sens
Generalnie - ważne jest aby ogarniać jeden z języków obcych na poziomie B2 aby móc zdać egzamin językowy, a przez zapędy w stronę innych języków można mieć potem z tym problem.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: VirtualUser »

Jak wygląda sytuacja na mimuw na infie? Słyszałem, że sporo osób odpada na pierwszym roku, aż taki poziom?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: leg14 »

VirtualUser, się nie uczą gówniarze po prostu
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Premislav »

Jak patrzę na te zadanka (strona podana przez usera Mruczek w którymś temacie):

Kod: Zaznacz cały

http://wakacjezmd.wikidot.com

to wcale nie jestem pewien, czy się nie uczą (niektórzy pewnie tak…). Ja wielu z tych zadań nie umiałbym z marszu rozwiązać. Myślę, że w niektórych z nich wymagana jest po prostu błyskotliwość, a tego wykształcić raczej nie można (jeśli już, to w ograniczonym stopniu). No ale po prawdzie nie mam pełnego obrazu sytuacji, bo nie wiem, co było na wykładach i ćwiczeniach (może akurat przerabiano zadania podobnego typu i to ułatwiało sprawę). Może lepiej poinformowani ludzie się wypowiedzą.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Milczek »

leg14 pisze:VirtualUser, się nie uczą gówniarze po prostu
Raczej w tą stronę niż "są za mało błyskotliwi". Aby skończyć na 4-5 to może i tak, ale raczej jeśli ktoś się uczy to zaliczy
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: matinf »

VirtualUser pisze:Jak wygląda sytuacja na mimuw na infie? Słyszałem, że sporo osób odpada na pierwszym roku, aż taki poziom?
Studia są bardzo trudne. Wspomniana MD to jeden z najtrudniejszych przedmiotów - moim zdaniem najtrudniejszy, jest to niewątpliwie postrach i killer.

Ale jest jeszcze wiele innych trudnych przedmiotów. Są bardzo trudne, trzeba mieć tego świadomość.
mac18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 23 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mac18 »

Na UW jest też rekrutacja zimowa jak na pw ?
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: VirtualUser »

Tak właściwie, ile prawdy jest w tym, że sporo osób po (albo w trakcie studiów) mimuw ląduje w krzemowej dolinie? Faktycznie tak jest? Jak to dokładnie wygląda?
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: matinf »

Tak właściwie, ile prawdy jest w tym, że sporo osób po (albo w trakcie studiów) mimuw ląduje w krzemowej dolinie? Faktycznie tak jest? Jak to dokładnie wygląda?
Jest w tym 100% prawdy, ale nie mówię że zawsze jest to Krzemowa dolina. W każdym bądź razie USA, Szwajcaria, Londyn, Australia - a tam Google, MS, FB, IMO i wiele wiele innych.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: VirtualUser »

W trakcie studiów odbywa się to w wakacje czy w jaki sposób?
ODPOWIEDZ