[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
lifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: lifer »

Mój kolega studiujący ze mną fizykę na UW mieszka w akademiku. Jest całkiem zadowolony. Do nauki są specjalne pokoje studenckie.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: liu »

Orion94 pisze:Jak to jest z akademikami na UW? Czy są w nich wymieszani studenci wszystkich kierunków? Chciałbym studiować kierunek ścisły jakim jest fizyka i nie wiem, czy mieszkając w akademiku potrafiłbym się skupić na nauce. Z drugiej strony słyszałem jednak, że akademik to jedna z najlepszych rzeczy podczas studiów...
Wiem, że to za późno, ale może się komuś na przyszły rok przyda. Jako student pierwszego roku fizyki dostanie się albo akademik na Smyczkowej, który ma tę zaletę, że można wyjść z niego w kapciach i pójść na ćwiczenia na fragment wydziału, który się tam znajduje (fizyka jest rozrzucona po mieście, pewnie stąd zainteresowanie teleportacją kwantową wśród pracowników), jest mały i nie trzeba jeździć windą, albo na Żwirkach, który ma tę zaletę, że jest koło niego Pole Mokotowskie, więc latem nie trzeba siedzieć w tym przybytku brudu i nieuprzejmej administracji. Na Smyczkowej jest głównie fizyka i zarządzanie, na Żwirkach pełen przegląd inwentarza.

A te pokoje cichej nauki to wymieniają głównie ludzie, którzy przeczytali prospekt reklamowy na stronie UW. Trzeba się dopraszać o klucz jak nikogo nie ma, a jak ktoś jest to wystarczy, że kartki głośno przewracasz i już ktoś patrzy się na ciebie wilkiem. W trakcie całych swoich studiów w życiu nie udało mi się niczego nauczyć w "cichaczu", raz tylko dawałem koledze korki z analizy ale to przeszło tylko dlatego, że wzięliśmy klucz w nocy i byliśmy sami. Co do uczenia się w pokoju to radzę zwrócić uwagę na fakt, że w trzyosobowym pokoju w Żwirku czy Muchomorku są zwykle dwa biurka.
Ale tak czy tak akademik polecam, człowiek nigdy nie wie, co się wydarzy. Na trzecim roku wyprowadził się z pokoju jeden gość, przez 2 miesiące mieszkaliśmy w 2 osoby, po czym dokwaterowano nam ukraińskiego doktoranta filozofii który nie umiał mówić ani po polsku, ani po angielsku. Takich rzeczy się nie zapomina:)
mariusz2409
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 maja 2013, o 13:34
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 5 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mariusz2409 »

Witam! Chciałem się zapytać jak na matematyce na MIM-ie wygląda sytuacja z programami typu Erasmus, czy trzeba mieć bardzo wysoką średnią aby się zakwalifikować ? Mam też pytanie co do stypendiów. Pisaliście, że na matematyce pierwsze 45 osób, zasada ta funkcjonuje nadal czy coś się zmieniło ?
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: VillagerMTV »

mariusz2409 pisze: Pisaliście, że na matematyce pierwsze 45 osób, zasada ta funkcjonuje nadal czy coś się zmieniło ?

To chyba dotyczyło kierunku zamawianego, którego już nie ma.
mariusz2409
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 maja 2013, o 13:34
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 5 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mariusz2409 »

Jest na forum jakiś student matematyki albo informatyki z UW który mógłby powiedzieć konkretnie jak to wygląda ?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: AiDi »

Ale co wygląda? Ja oficjalnie już jestem studentem II stopnia
mariusz2409
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 maja 2013, o 13:34
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 5 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mariusz2409 »

Gratulacje! Chodzi mi jak się ma średnia ocen do programów typu Erasmus czy dostają się tylko Ci z najlepszymi czy Ci ze średnimi też mają szanse. Tak z ciekawości jaką wybrałeś specjalizację (jeśli jesteś na matmie) ?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: AiDi »

Dzięki, topologia i geometria rozmaitości. A co do Erasmusa, to nie mam pojęcia. A nie ma na żadnej stronie informacji na ten temat?
mariusz2409
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 maja 2013, o 13:34
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 5 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mariusz2409 »

Na stronie pisze po prostu, że średnia się liczy przy kwalifikacji, dlatego chciałem się dowiedzieć jak to zazwyczaj wyglądało.
przemos01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2011, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: przemos01 »

Czy tylko mi nie działa stronka rekrutacja.uw.edu.pl?
Jest tam wykaz dokumentów, które należy złożyć do 16 lipca, był ktoś na tyle przewidujący, ze sobie to wypisał, albo zrobił screena? Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny za podesłanie
marcel112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2013, o 21:29
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 18 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: marcel112 »

Też mi nie działa, ale wcześniej wypisałem to trzeba: świadectwo dojrzałości, podanie i resztę papierów z IRK(te 3 strony), dowód osobisty, zdjęcia(nie pamiętam ile), dowód wpłaty za legitymację no i jeszcze pisało, żeby zrobić kserokopię świadectwa i dowodu na innych uczelniach wymagają, żeby kserokopie były podpisane notarialnie ale tutaj skoro nic o tym nie piszą to chyba nie trzeba. Co do dowodu wpłaty za legitymację to wiecie czy można zapłacić na miejscu czy trzeba na konto koniecznie wpłacać? Jako pierwszak wszystkie sprawy związane z akademikiem załatwia się na miejscu? czy trzeba coś drukować/wziąć ze sobą ?
przemos01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2011, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: przemos01 »

A nie trzeba dawać jakiegoś badania? Bo coś tam czytałem, że trzeba jakieś zaświadczenie od lekarza i jak się w to kliknęło to przekierowywało do jakiegoś mazowieckiego lekarza medycyny pracy, czy coś w tym stylu.
marcel112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2013, o 21:29
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 18 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: marcel112 »

z tego co pamiętam to było nieobowiązkowe
Pitmaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2010, o 14:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Pitmaster »

akademik załatwiasz pożniej przez usos, przy odbiorze dokumentów powiniennes dostać dane do logowania.

a tutaj info:
... Itemid=136
marcel112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2013, o 21:29
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 18 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: marcel112 »

Ok dzięki
ODPOWIEDZ