[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
mrotka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ZG

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mrotka »

adambak pisze:W zakładce MÓJ USOSWEB mam tylko trzy przedmioty: Analiza matematyczna inf. I, Geometria z algebrą liniową oraz WF na który się zarejestrowałem, a przecież przedmiotów jest więcej :-/ (dla ścisłości: Informatyka I rok, bo nie wiem czy dobrze uznałem to za oczywiste) dlaczego tak jest i czy jest to normalne, bo na takie nie wygląda?
U mnie też tak jest i zdaje się, że u wszystkich Na wstępie do programowania dopiero będą przydzielać do grup później, ale nie wiem dlaczego nie ma podstaw matematyki.
adambak pisze:Przy okazji: w obu tych matematycznych przedmiotach jestem w gr.1 na wykładach i gr.4 na ćwiczeniach, ktoś jest razem ze mną?
Na wykładach chyba jesteśmy wszyscy razem, sądząc po liczbie osób Na ćwiczeniach jestem w gr. 6
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adambak »

ok, wielkie dzięki mrotka

brat mnie tak nastawił do USOSa, że jestem teraz wobec tego systemu bardzo podejrzliwy..
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Podstaw matematyki nie ma bo ten przedmiot jest wymienny z wstępami do programowania więc grupy będą pewnie takie same.
Ja jestem w grupie 3
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Czy ktokolwiek słyszał coś na temat wyników podziału na potoki z programowania? Zajęcia się zaczynają jutro a my nawet nie znamy pełnego planu i przydziału do grup...
mrotka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ZG

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: mrotka »

Nie mam pojęcia co z wynikami. Ja do testu nawet nie podchodziłam, więc i tak jestem na imperatywnym, a jutro zaczynamy wykładem, więc chociaż wiem, gdzie i o której mam być, potem może będzie wiadomo coś więcej Ale z tym planem to trochę dali ciała... Możliwe jeszcze, że po migracji danych jeszcze jutro rano można będzie go zobaczyć, ale mieli tyle czasu od czwartku, że mogli go wcześniej umieścić...
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adambak »

fakt, nie popisali się.. dobrze będzie jeśli w ogóle jutro się pojawi co gdzie mamy.. to samo z tym testem na codility - chyba naturalne jest, że człowiek chciałby się dowiedzieć ile testów przeszedł jego program.. no ale cóż, zacznijmy się przyzwyczajać
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Dulce »

no i dzieki wspanialemu poinoformowaniu poszlam na cwiczenia z PM nie do tej grupy co trzeba,ale nie sprawdzali obecnosci wiec pomyslalam sobie ze jakby co to nie bede miec z tego powodu zadnych nieprzyjemnosci....jednak spotkawszy kolegow z innych grup dowiedzialam sie iz w niektorych grupach byla lista....pomieszanie z poplątaniem....
Adambak o ile sie orientuje to ty jestes z PM w gr. 8. Powiedz - sprawdzali obecnosc?
Jesli tak to jak sie z tego wszystkiego wymiksowac? Kurcze mam tego wszystkiego dosyc - pierwsze zajecia i juz moge miec nieobecnosc....a WP jest jakies dziwne
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Jeżeli obecność była sprawdzana to są trzy wyjścia:
a) być obecnym na wszystkich innych zajęciach i nie zawracać sobie głowy
b) napisać maila do prowadzącego z wyjaśnieniem
c) zagadać do niego po wykładzie w czwartek.
Myślę, że w związku z tym zamieszaniem z podziałami wszystko da się wyjaśnić Z tego co się orientuję to w większości grup na zajęciach było to samo(zadanie z zaznaczaniem zbioru punktów na płaszczyźnie/osi i z definiowaniem tych różnych rzeczy za pomocą podstawowych symboli) więc raczej nie będzie trzeba nic nadrabiać.
Moje wrażenia po podstawach matematyki są trochę średnie, bo prowadzący ćwiczenia ma problemy z tłumaczeniem, szczególnie jak ktoś w ogóle nie wie co ma robić. Wtedy taka osoba stoi przy tablicy i się patrzy na pana doktora a pan doktor się patrzy na niego i daje nieliczne i niezbyt jasne wskazówki

WP jest dziwne, bo w końcu programowanie to magia a po komputerach krążą duchy
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Dulce »

To znaczy obecnosc nie byla sprawdzana w takim sensie ze wyczytal liste bo jej nie mial tylko podobno puscil kartke po sali i kazdy sie wpisywal....
No ale jak pojde do niego z wyjasnieniami to nie mam gwarancji ze mi to uzna wszak nie mam dowodu ze bylam w innej grupie ,bo w tamtej grupie prowadzcy nie robil listy...
Nie no miec przechlapane u prowadzacego po pierwszych zajeciach to tylko ja potrafie....
Niby nie tylko ja trafilam do zlej grupy ale ja mialam tego pecha ze w mojej byla lista a w tej drugiej nie...
Najlepsze ze WP mam z tym samym gosciem co PM i na WP poszlam do wlasciwej grupy i wtedy nie robil listy ,a na PM zrobil wiec w najgorszej wersji moze mi wstawic nieobecnosc na obydwu
Tak sie teraz zastanawiam czy czekac na rozwoj sytuacji i liczyc ,ze jednak z ta lista nic nie zrobil czy pisac od razu maila....od razu na samym starcie zrobie zle wrazenie

w sumie na usosie nie mam podpietych tych przedmiotow wiec chyba nie maja gdzie wstawic tych obecnosci?

PS A nie wiesz ile mozna miec nieobecnosci w semestrze z cwiczen? Ze dwie chyba mozna? Wszak moge sie rozchorowac ,a nie usmiecha mi sie leciec po zwolnienie do lekarza tu w Warszawie (bo i nawet nie wiem gdzie)...

PS2 : W ktorej adner jestes grupie z PM i WP ?
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

USOS to raczej nie dziennik internetowy, nieobecności chyba prowadzący pilnują we własnym zakresie Nie wiem jaki stosunek do takich zajść ma p. Chrząszcz ale myślę, że skoro to pierwsze zajęcia to nie powinien robić problemów jeżeli wyjaśnisz mu że pomyliłaś grupy. Chyba aż tak rygorystycznie się nie traktuje zwykłych pomyłek a przecież oczywiste jest, że nie zrobiłaś tego specjalnie.

Co do nieobecności na ćwiczeniach to nie mam pojęcia, coś chyba ten facet z samorządu mówił że są to dwie nieobecności w semestrze przy wymiarze jednego "bloku" 90-minutowego zajęć w tygodniu. Przychodnia uniwersytecka mieści się w kampusie centralnym na Krakowskim Przedmieściu(oczywiście możesz też iść do jakiejś innej ale to chyba jest najlepsze rozwiązanie dla osób spoza Warszawy).

Grupa druga zarówno z PM jak i z WP(potok funkcyjny)
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adambak »

tak jestem w grupie 8 na PM i obecność była sprawdzana w takiej formie, że puścił kartkę i każdy się wpisywał.. tak jak powiedział adner, wątpię żebyś miała z tego powodu jakieś nieprzyjemności - pierwszy dzień, słaba organizacja, a jak wytłumaczysz to z ćwiczeniowcem to już w ogóle..


nie jesteśmy w tej samej grupie adner, ale też coś słyszałem o magii w środę laboratoria z WP, pewnie będzie lepiej..
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Magia była na wykładzie, na ćwiczeniach była już dość ciężka praca , chociaż po dzisiejszych zajęciach uważam, że akurat ćwiczeniowca od WP trafiłem świetnego i te zajęcia to będzie raczej przyjemność z pracy niż udręka. Ale i tak nikt nie pobije pana od PM, który wszedł sobie do klasy, rzucił dzień dobry i bez żadnych ogródek zabrał się do pisania przykładów na tablicy :p
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Dulce »

adambak pisze:tak jestem w grupie 8 na PM i obecność była sprawdzana w takiej formie, że puścił kartkę i każdy się wpisywał.. tak jak powiedział adner, wątpię żebyś miała z tego powodu jakieś nieprzyjemności - pierwszy dzień, słaba organizacja, a jak wytłumaczysz to z ćwiczeniowcem to już w ogóle..


nie jesteśmy w tej samej grupie adner, ale też coś słyszałem o magii w środę laboratoria z WP, pewnie będzie lepiej..
Ciekawe czemu na WP nie puścił tej kartki...akurat na WP bylam w dobrej grupie..
teraz pewnie hurtowo wstawi mi nieobecnosć i na PM i na WP
a wogole to mowił po co ta kartke puszcza? bo w tej grupie do ktorej poszlam czegos takiego nie bylo...
a co do ewidencji obecnosci to chyba powinnismy miec do niej dostep by monitorowac czy prowadzacy sie nie pomylil przy sprawdzaniu obecności...

wracajac do puszczania kartki : to chyba nie jest metoda sprawdzania obecnosci bo w ten sposób kazdy tam moze wpisac kazdego..

PS W zasadzie to powinni sprawdzac obecnosi po przy podziale na grupy pisze "nieoficjalny , wstępny"!
Ostatnio zmieniony 3 paź 2011, o 22:49 przez Dulce, łącznie zmieniany 1 raz.
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adambak »

aha, no to ja miałem magię jeszcze na ćwiczeniach u nas się przynajmniej przedstawił, ale faktem jest, że też bez większych ogródek przeszedł do zadań Pan Chrząszcz wydaje się być miłym człowiekiem, wątpię żeby robił problemy z powodu nieobecności na pierwszych zajęciach.. niemniej jednak można było podczas przerwy sprawdzić w laboratorium stronę MIM UW w celu wydobycia grup, oraz USOS w celu sprawdzenia sali..
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Tylko dodam, że u mnie obecności nie sprawdzali. Ba, na ćwiczeniach z WP jest ona nieobowiązkowa
ODPOWIEDZ