[studia] Politechnika Lubelska

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Undre »

Nania
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2010, o 19:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nałęczów

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Nania »

Proszę o pomoc studentów którzy zdecydowali się na kierunek 'matematyka w finansach i ubezpieczeniach'.
Chciałabym wiedzieć jak najwięcej o tym kierunku... Czy dam sobię na nim radę, jeśli w liceum na profilu matematycznym mam z matmy oceny dobre (dosłownie)?
I czy od razu mam taki przedmiot jak mat. w fin. i ubez. czy przez pierwsze lata mam samą matematykę, a później wybieram specjalizację?
fredek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2011, o 23:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krasnystaw

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: fredek »

Hej, ja studiuję ten kierunek. Specjalizację wybiera się po 3 semestrze. Masz do wyboru albo Matematykę techniczną albo w finansach i ubezpieczeniach. Szkoła szkole nie równa ale powinnaś dać sobie radę. Prowadzący wykłady i ćwiczenia są bardzo sympatyczni. Na pierwszym semestrze masz same matematyczne przedmioty + język obcy + w-f... na drugim dochodzi Ci informatyka i fizyka.
cleanlulzsec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/null/

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: cleanlulzsec »

Witam,
nie chciałem zakładać nowego wątku by nie zaśmiecać forum, jako że to forum skupia dużą grupę studentów i absolwentów jestem przekonany że ktoś będzie mógł odpowiedzieć na moje pytania dotyczące rekrutacji przeprowadzanej na Politechnikę Lubelską.

1) Po pierwsze, załóżmy że składam papiery na studia I stopnia, stacjonarne na PL.
Pierwszy problem, brak informacji w informatorze dla kandydatów co do sposobu naliczania punktów.
Jest mowa o tym jak przelicza się mat. rozsz. na punkty z matematyki podstawowej, jest podany wzór i wszystko niby fajnie z tym że nie ma jakiejkolwiek informacji dotyczącej tego czy powinno liczyć się punkty zdobyte z obu poziomów czy tylko z tego który jest dla nas korzystniejszy.
To samo tyczy się języka obcego.

2) Dwa, z tego co zrozumiałem po lekturze informatora nie ma różnicy czy zdawało się matematykę czy matematykę i fizykę, bo jako przedmiot "bazowy" liczy się ten lepiej zdany plus punkty z języka obcego i j.p., chciałbym uzyskać potwierdzenie bo jestem trochę zdziwiony takim rozwiązaniem.

3) Standardowe pytanie dotyczace progów, w zeszłym roku bacznie przyglądałem się rekrutacji i wynika że progi na kierunki które mnie interesują, tj. Informatyka i Budownictwo były poniżej 200pkt.(opieram się na informacji z innych for)
Czy ktoś może to potwierdzić ?

Za wszystskie informacje z góry dziękuję
Moni_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2012, o 14:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Moni_94 »

Hejka ja też chcę studiować na politechnice i mam pytanie do studentów po pierwsze czy da się w trakcie studiów nadrobić zaległości związane z fizyką i czy w ogóle da się dostać bez zdawania fizyki bo zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli panuje przeświadczenie że na politechnike konieczne jest zdawanie fizyki na maturze. Ja zamierzam zdawać matmę rozszerzoną i angielski i chciała bym wiedzieć czy z tym mam szanse:)

PS. Rozważam budownictwo bądź transport:)

-- 20 paź 2012, o 15:05 --

A i oczywiście co z egzaminami wstępnymi? Z czego mniej więcej są i czy są mocno trudne??
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, o 22:54 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
Katjusza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 sty 2012, o 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Katjusza »

@Moni_94

Na stronie Politechniki masz podane kryteria przyjęcia. Pewnie zdajesz w tym roku maturę, to nie będziesz miała żadnych egzaminów wstępnych. Egzamin z rysunku jest tylko na architekturze.
Wystarczy dobrze napisana matematyka, ale nie zaszkodzi Ci powtórzyć sobie w wolnej chwili fizykę.
Moni_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2012, o 14:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Moni_94 »

Zdefiniuj pojęcie dobrze zdana matma? Bo mi wróżą ok 90% z podstawy i ok 50-60% z rozszerzenia
Awatar użytkownika
Katjusza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 sty 2012, o 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Katjusza »

Nie zajmuję się analizą wróżb.
Poczytaj, jakie były progi w ostatnich latach. To Ci powinno trochę pomóc, choć z drugiej strony pamiętaj, że to wszystko jest bardzo względne i zależy od tego, jak inni zdali w danym roku maturę.
Moni_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2012, o 14:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Moni_94 »

No cóż wyjdzie w praniu:P Zależy też jaka będzie matura
Awatar użytkownika
Katjusza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 sty 2012, o 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Katjusza »

Ano właśnie.
A biorąc pod uwagę to, że i tak przy rekrutacji brany jest pod uwagę jeden przedmiot, to moim zdaniem właśnie lepiej już się skupić tylko na tej matmie.
A np. fizykę czytać do poduszki. W ramach rozrywki.
Moni_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 17 cze 2012, o 14:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: Moni_94 »

No to jeszcze jedno pytanie bo znalazłam punkt że w przypadku jeżeli przedmiot dodatkowy był zdawany jako obowiązkowy i był zdawany na dwóch poziomach to punkty się sumuje. No to w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl matma. A czy z angielskim jest tak samo??
polilo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2016, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

[studia] Politechnika Lubelska

Post autor: polilo »

Cześć, jestem tegorocznym maturzystą.
Niestety przegapiłem rekrutację internetową, która była do 3 lipca.. Chciałem iść na matematykę.
Czy istnieje jeszcze jakaś możliwość żeby się dostać na uczelnię?
ODPOWIEDZ