[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Jakub Gurak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1392
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 83 razy

Re: [studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Jakub Gurak »

Jak dla mnie, gdy- już jakiś czas temu przeglądałem przedmioty do wyboru na matematyce teoretycznej UJ, to było około 60 przedmiotów do wyboru, i jak dla mnie to, szczerze powiedziawszy, kompletna NUDA( no dobra około trzy cztery przedmioty mialy coś ciekawego, ale tylko coś). Nie mowie, ze jest łatwo, wręcz przeciwnie, wymagania wstępne są duże, ale po prostu nie pokrywa się to z moimi zainteresowaniami matematycznymi( wątpię czy na jakiejkolwiek polskiej uczelni daloby się temu zaradzić, no ale trudno, szkoda, że nie można studiować tego co się lubi ).

Nie jestem studentem UJ (aha, mówiłem o studiach magisterskich ) tylko się kiedyś zastanawiałem nad wyborem, od października teraz zaczynam magisterskie studia na URz.

Ale możesz iść do pana profesora Marka Zaionca, on to się dopiero zna na matematyce teoretycznej (i z nim zajęcia byłyby nawet ciekawe :lol: )
Awatar użytkownika
siabal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2007, o 01:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: [studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: siabal »

Czy rzeczywiście na UJ (i innych uniwersytetach) na ćwiczeniach są w większości (lub całkowicie?) same dowody? Czy tylko politechniki uczą praktycznych zastosowań? Czy ktoś mógłby udostępnić np. notatki z kilku ćwiczeń z UJ (AM, AL, RP, Statystki lub jakiegokolwiek przedmiotu). Ciągle się waham na co się zdecydować, teoria również mi się podoba, ale jednak znam swoje ograniczenia i wiem, że gdy będzie tylko ona, to jednak się nie odnajdę, zwłaszcza po studiach, tzn. mówiąc wprost celuję w matematykę w ekonomii, a na drugim stopniu finansową lub analizę danych, a nie matematykę teoretyczną, jeśli chodzi o specjalność.
Moje drugie pytanie (najlepiej do Piotr Jucha) czy na pierwszym stopniu można dopierać przedmioty z drugiego stopnia (jeśli oczywiście wcześniej wypełni się prerekwizyty), chodzi mi głównie o takie przedmioty jak Arbitraż Pricing of Financial Derivatives oraz Wstęp do Inżynierii Finansowej. Z tego co widzę w aplikacji sylabus UJ studenci matematyki pierwszego stopnia nie mają takiej możliwości, a o dziwo studenci matematyki komputerowej mają. No chyba że ta aplikacja to jest tak traktowana z przymrużeniem oka, a wybór mają wszyscy. Generalnie chciałbym tak zrobić, gdyż na drugim stopniu jest bardzo dużo ciekawych zajęć i na pewno nie zdążyłbym zrealizować wszystkich, które wydają mi się interesujące.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Re: [studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Spektralny »

siabal pisze: 26 kwie 2021, o 01:10 Moje drugie pytanie (najlepiej do Piotr Jucha) czy na pierwszym stopniu można dopierać przedmioty z drugiego stopnia (jeśli oczywiście wcześniej wypełni się prerekwizyty), chodzi mi głównie o takie przedmioty jak Arbitraż Pricing of Financial Derivatives oraz Wstęp do Inżynierii Finansowej.
Tak, jest taka możliwość. W tym roku studenci I roku (!) zapisywali się na niektóre przedmioty studiów II stopnia za zgodą kierownika studiów.
ODPOWIEDZ