[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: VillagerMTV »

Jest jeszcze Marcin Kulczycki, do którego chciałem iść, ale nie wiem czy mi się czasem nie pokryją zajęcia. Dziękuję za podpowiedzi
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Fl3t05 »

Mialem cwiczenia z rachunku z dr Orewczyk i uwazam, ze byly to jedne z najlepiej prowadzonych cwiczen, na ktore chodzilem na tych studiach.

Byly dwa kolokwia po 20 punktow + 10 punktow do zdobycia za aktywnosc na zajeciach. Od 26 punktow zaliczenie.
Nowy zestaw zadan na kazdych cwiczeniach - zadania latwe, srednie i trudne, takze kazdy mial okazje sie zglosic, jezeli zrobil zadanie. Generalnie polecam aktywnosc, bo 10 punktow do zdobycia to calkiem sporo.
Kolokwia byly dosc trudne, ale nie jakies kosmiczne - jezeli ktos uczyl sie na biezaco przez caly semestr, to spokojnie je napisze.
Po tych cwiczeniach nie mialem wiekszych problemow ze zdaniem egzaminu, chyba na 4,5.

Generalnie polecam.

P.S. Kulczycki prowadzi rachunek? A to ciekawe. : P
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: VillagerMTV »

Też mnie to zdziwiło, ale topologia z nim była całkiem okej. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: yorgin »

Fl3t05 pisze: P.S. Kulczycki prowadzi rachunek? A to ciekawe. : P
Moje pierwotne zdziwienie odpłynęło, gdy przypomniałem sobie, że teorię miary wykorzystywał w kilku swoich pracach.

Mogę zatem powiedzieć, że ćwiczenia u Niego na pewno będą dobre
tortoise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 17:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: tortoise »

yorgin pisze:Termin zerowy oraz trzeci egzaminu w zasadzie jest nieobecny - jeżeli ktoś robi trzeci termin pisemnego, to tylko i wyłącznie dla osób, które z losowych powodów nie dotarły na poprzednie terminy.
Potwierdzam. Przez pierwsze trzy lata studiów nie było żadnego zerowego, a trzeci zdarzył się tylko raz. I to tylko dlatego, że na dwóch pierwszych był dość duży pogrom i błagania studentów zostały wysłuchane.

Co do rachunku, z Orewczyk nie miałem, ale słyszałem dużo dobrego o Jej ćwiczeniach. Osobiście miałem przyjemność mieć wstęp do RP z drem Juchą i uważam je za jedne z najlepiej prowadzonych ćwiczeń, na które uczęszczałem. Gdyby ktoś kiedyś miał wybór, polecam.
Awatar użytkownika
AloneAngel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 630
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 176 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: AloneAngel »

Dzień dobry,
mam do Państwa pewne pytanie.

Otóż studiuję na UJ i od jutra rusza rejestracja do grup. Zależy mi najbardziej na tym, żeby analizę mieć z kimś wymagającym, ale i potrafiącym wytłumaczyć. Chciałbym się poradzić tych, którzy mieli z poniższymi osobami styczność:

Jerzy Szczepański, Alicja Skiba, Rafał Czyż, Paweł Zapałowski, Maciej Denkowski.

Z góry przepraszam za pominięcie stopni naukowych. Czy ktoś mógłby się co nieco wypowiedzieć na temat tych osób?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: yorgin »

Stopnie naukowe wybaczone.

Miałem do czynienia z zaledwie jedną z tych osób poprzez ćwiczenia, ale zważywszy na "zasłyszane" od innych oraz przede wszystkim własną opinię nie wyróżniałbym z tej piątki nikogo jako najlepszego do wyboru. Każda z tych osób może być tą odpowiednią.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Milczek »

Czy mamy tu jakichś studentów UJ którzy mogliby udzielić informacji na temat poziomu na tejże uczelni?
Wybiera się tam specjalizacje od pierwszego roku , oraz fakt że w drugi semestrze jest przedmiot Topologia troszkę mnie dezorientuje analizując plany studiów na UW i UWr.
Awatar użytkownika
AloneAngel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 630
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 176 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: AloneAngel »

Co do poziomu to ciężko mi się wypowiadać, bo nie za bardzo mam z czymkolwiek porównywać. Na pewno jest ciekawie. Jeżeli pracujesz systematycznie to z zaliczaniem przedmiotów na oceny dobre i bardzo dobre nie powinieneś mieć większych problemów. Tak naprawdę większość zależy od tego jakich ćwiczeniowców wybierzesz (bo czasami materiał u różnych grup niekoniecznie się pokrywa, aczkolwiek na pewno w każdej z nich zostaniesz przygotowany dobrze do egzaminu).

Nie wiem jak teraz z tą nową podstawą programową, ale w przypadku starej specjalności wybieraliśmy na drugim roku. Na drugim semestrze pojawiła się jedynie możliwość wyboru sekcji zaawansowanej (głównie dla tych, którzy wybierali się na specjalność teoretyczną).

Jeżeli wykład z Topologii nadal będzie prowadził dr Ciesielski to nie masz się czego obawiać. Będzie to jeden z najlepszych wykładów na jakie dane Ci będzie uczęszczać. Wszystko tłumaczone jest jasno i w przystępny sposób. Poza tym w trakcie wykłady doktor przedstawia wiele ciekawych anegdot i faktów z życia Matematyków i nie tylko. Ponadto egzamin ustny to czysta przyjemność. Tylko tak jak pisałem systematyczność w przygotowywaniu do zajęć odgrywa dużą rolę.
Awatar użytkownika
AloneAngel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 630
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 176 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: AloneAngel »

To teraz ja z pytaniem!
Już niedługo rozpoczyna się rejestracja w związku z tym chciałbym się spytać o opinie na temat prowadzących zajęcia. Przedmiot to Statystyka 1, waham się między prowadzącymi dr hab. Antoni L. Dawidowicz a dr Dawid Tarłowski. Nie ukrywam, że dr hab. Dawidowicz odpowiada mi nieco bardziej godzinowo, ale miło by było zasięgnąć opinii.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie - można też na pw jeżeli ktoś się boi tak publicznie.
Awatar użytkownika
wassermelone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2016, o 10:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: wassermelone »

To ja w takim razie też od razu spróbuję się podłączyć z podobnym pytaniem.

Stoję przed wyborem prowadzącego ćwiczenia z analizy matematycznej, czy ktoś z was miał może kontakt z którymś z poniższych prowadzących i jest w stanie wyrazić opinię o ich zajęciach?

Tomasz Kobos, Maciej Ulas, Małgorzata Czapla, Anna Valette, Alicja Skiba

Również z góry przepraszam za brak stopni naukowych.

Miałam do tej pory przyjemność uczęszczać na wykłady profesora Ulasa ze wstępu do algebry i bardzo mi się podobały, jednak nie wiem, czy przeżyłabym takie tempo na ćwiczeniach.
Awatar użytkownika
AloneAngel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 630
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 176 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: AloneAngel »

Na pewno mogę polecić zarówno dr Ulasa jak i dr Skibę - miałem z nimi zajęcia i są to naprawdę dobrzy specjaliści. Przerabiane są zadania od tych łatwiejszych po trudniejsze. Owszem, zajęcia idą nieco szybszym tempem, ale to nie wpływa negatywnie na ich jakość. Na pewno trzeba też się wykazać samemu - przerabianie zadań w domu i zgłaszanie się z nimi na zajęciach. Na pewno dobrze przygotują pod kolokwia. Na plus również atmosfera - zawsze można z nimi pożartować na wszelkie tematy.
Awatar użytkownika
wassermelone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2016, o 10:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: wassermelone »

Dzięki wielkie za odpowiedź!
Awatar użytkownika
AloneAngel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 630
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 176 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: AloneAngel »

Przy okazji sprawdź wiadomości prywatne. ^^
Kmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2019, o 13:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RPA
Podziękował: 4 razy

Re: [studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Kmil »

Witam.

Byłby ktoś w stanie opisać, jak aktualnie wygląda studiowanie matematyki na UJ?

W szczególności interesuje mnie poziom studiów. Słyszałem, że do wyboru są dwie drogi studiowania: podstawowa I teoretyczna. Domyślam się, że chodzi o wybór grupy bardziej bądź mniej zaawansowanej. Chętnie dowiedziałbym się, o co dokładnie chodzi I czy są jakieś kryteria, które student musi spełniać, aby wybrać daną drogę. Jest ktoś w stanie określić różnice pomiędzy poziomem nauczania matmy na UJ a innych polskich uczelniach?

Poza tym liczę na opinie czy matematyka na UJ to dobry wybór dla osoby (nie olimpijczyka) interesującej się teoretyczna strona matematyki? Chodzi mi głównie o to, czy wykłady są ciekawe itp.
ODPOWIEDZ