[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: max »

Wydaje mi się, że do tej pory nie było takich praktyk i nie zanosi się na zmiany, ale mogę się mylić.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34281
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Jan Kraszewski »

Takie rzeczy to tylko na ...

JK

PS. Jeżeli Krakowianie są źli za zaśmiecanie im wątku przez konkurencję, to proszę zgłosić do usunięcia.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

proponuję dożywotniego bana
Awatar użytkownika
MatizMac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 6 lut 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrowiec Św. / Warszawa (Ochota)
Podziękował: 106 razy
Pomógł: 41 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: MatizMac »

prawdopodobnie na EITI na PW także takie coś działa, ale nie jestem pewien...
Piotr654
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 gru 2010, o 18:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 17 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr654 »

A jak to jest z przedmiotami na UJ. Załóżmy, że chciałbym wybrać matematykę ogólną na studiach drugiego stopnia, i muszę wybrać 7 przedmiotów fakultatywnych, w tym 4 oznaczone symbolem tej specjalności i tu nasuwa się pytanie, czy to jest nie do przejścia? Czy dało by sią wziąc np. 3 przedmioty ze specjalności ogólnej - jakieś podanie do dziekana, czy coś? Drugie pytanie, to ile osób musi wybrać dany przedmiot aby został on uruchomiony, np. teoria falek, czy jest szansa żeby w ogóle taki przedmiot został uruchomiony? Jak to było w poprzednich latach? Jeszcze jedno specjalność teoretyczna daje największe możliwości wyboru przedmiotów, przynajmniej takich jakie ja bym wybrał, ale jest też napisane, że pod opieką pracownika naukowego, z zasady jestem leniem i nierobem i niechciałbym aby mi ktoś patrzył na ręcę - więc na czym polega ta opieka pracownika naukowego?
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Dumel »

Drugie pytanie, to ile osób musi wybrać dany przedmiot aby został on uruchomiony
z tego co wiem to 6, a od 5 można negocjować
Awatar użytkownika
Majorkan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 14 paź 2007, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków/Jasło
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 33 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Majorkan »

Piotr654 pisze:A jak to jest z przedmiotami na UJ. Załóżmy, że chciałbym wybrać matematykę ogólną na studiach drugiego stopnia, i muszę wybrać 7 przedmiotów fakultatywnych, w tym 4 oznaczone symbolem tej specjalności i tu nasuwa się pytanie, czy to jest nie do przejścia? Czy dało by sią wziąc np. 3 przedmioty ze specjalności ogólnej - jakieś podanie do dziekana, czy coś? Drugie pytanie, to ile osób musi wybrać dany przedmiot aby został on uruchomiony, np. teoria falek, czy jest szansa żeby w ogóle taki przedmiot został uruchomiony? Jak to było w poprzednich latach? Jeszcze jedno specjalność teoretyczna daje największe możliwości wyboru przedmiotów, przynajmniej takich jakie ja bym wybrał, ale jest też napisane, że pod opieką pracownika naukowego, z zasady jestem leniem i nierobem i niechciałbym aby mi ktoś patrzył na ręcę - więc na czym polega ta opieka pracownika naukowego?
O ile mi wiadomo to z tą specjalnością ogólną jest tak, że jeśli studentowi nie uda się przez 2 lata uzbierać 4 przedmiotów z literką jakiejś innej specjalności, to wtedy ma napisane na dyplomie że skończył ogólną. Nie wiem, po co w tabeli M przy niektórych przedmiotach występuje literka O. W każdym razie zapytany o to kiedyś dyrektor ds. dydaktycznych twierdził, że i tak każdy kończy "przynajmniej" specjalność ogólną.

Jeśli chodzi o teorię falek to raczej szanse że coś takiego ruszy są niewielkie. Zresztą w tej tabeli jest sporo propozycji przedmiotów, które pewnie nigdy nie zostaną uruchomione.

Jeśli chodzi o opiekuna na teoretycznej to dawniej było tak ze teoretycy wybierali sobie sami przedmioty i program musiał im zatwierdzić opiekun, ale nie wiem czy nadal teoretycy mają przydzielanego opiekuna (wydaje mi się że nie), bo i tak na wszystkich specjalnościach każdy sobie sam układa plan.
Piotr654
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 gru 2010, o 18:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 17 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr654 »

To mi odpowiada, tylko szkoda, że nie będzie teorii falek, teraz muszę się zastanowić, co dalej ze sobą zrobić. Dziękuję za odpowiedzi.
dolcemente
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 08:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: tarnobrzeg

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: dolcemente »

Planuje złożyć papiery na informatykę na uj. Jednakże na maturze zdaje jedynie matematykę podstawową ( zdaje też rozszerzoną biologię, ale nie liczę na więcej z niej niż 40%). Interesuje mnie czy mam szansę się dostać? A jak tak, to na którą z czterech kierunków jej wybrać?
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Aura_ »

dolcemente pisze:Planuje złożyć papiery na informatykę na uj. Jednakże na maturze zdaje jedynie matematykę podstawową ( zdaje też rozszerzoną biologię, ale nie liczę na więcej z niej niż 40%). Interesuje mnie czy mam szansę się dostać? A jak tak, to na którą z czterech kierunków jej wybrać?
Dostać się dostaniesz, gorzej z utrzymaniem się. Na pierwszym roku jak ktoś odpada to głównie przez matme. Co do specjalności to na pierwszym roku wszystkie maja taki sam program, wiec obojętnie jaka wybierzesz na początku zawsze masz czas żeby się jeszcze przepisać.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: mandalina »

Aura_ pisze:
dolcemente pisze:Planuje złożyć papiery na informatykę na uj. Jednakże na maturze zdaje jedynie matematykę podstawową ( zdaje też rozszerzoną biologię, ale nie liczę na więcej z niej niż 40%). Interesuje mnie czy mam szansę się dostać? A jak tak, to na którą z czterech kierunków jej wybrać?
Dostać się dostaniesz, gorzej z utrzymaniem się.
Matematyka maturalna to nie to samo co matematyka uniwersytecka. Jest wiele osób, które słabo napisały maturę, a świetnie sobie radzą na studiach - i odwrotnie.
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: Piotr Jucha »

Kierunki zamawiane na UJ – nowy projekt na matematyce

Na matematyce na UJ rusza nowy projekt w ramach studiów zamawianych.
W nadchodzącym roku akademickim będą zatem realizowane jednocześnie dwa projekty:
  • stary – przewidziany na lata 2009-2012
  • nowy, który będzie trwał do 2015.
Nowy projekt obejmie studentów rozpoczynających studia w tym roku i roku przyszłym – ci studenci będą mogli uczestniczyć w tym projekcie przez cały okres studiół I stopnia (3 lata).

W ramach tych projektów oferujemy studentom I roku w roku akademickim 2011/12:
  • stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie nawet dla 65 studentów*
  • atrakcyjne zajęcia adaptacyjne i wspomagające
  • laboratoria komputerowe i konwersatoria z zastosowań matematyki
  • konkursy z nagrodami pieniężnymi
  • wsparcie dla studentów niepełnosprawnych
A w przyszłości:
  • płatne staże w renomowanych firmach
*Liczba przyznanych stypendiów będzie zależała od liczby studentów, którzy rozpoczną studia.
Warunkiem wypłacania wszystkich 65 stypendiów jest obsadzenie ponad 222 miejsc na matematyce. Zagwarantowanych jest co najmniej 30 stypendiów.
W kolejnych latach studiów przewidzianych jest: 55 stypendiów na drugim roku i 50 na trzecim.

Więcej szczegółów na stronie
oraz w poście: https://www.matematyka.pl/258170.htm
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: RSM »

O której mają być wyniki rekrutacji na UJ? Na UW jest jasno napisane, że o 14:00, a na UJ tylko tyle, że 11 lipca...
Awatar użytkownika
flashion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 7 razy

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: flashion »

pisali, że o 18.
lacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2011, o 13:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

[studia] Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Post autor: lacek »

Mario58 pisze:
xanowron pisze: Mam jeszcze pytanie zupełnie inne niż wcześniejsze: czy warto zabierać rower do Krakowa, by móc lepiej się poruszać po mieście? Najważniejsza jest dla mnie trasa ul. Zielińskiego - Wydział MII.
Raczej warto, to stosunkowo blisko, teraz, kiedy prowadzona jest budowa linii tramwajowej, jeżdżenie autobusami bywa męczące. W przypadku jazdy rowerem nie istnieje pojęcie "korek" (są ścieżki rowerowe wzdłuż Zakrzówka). Do budynku WMiI jest bardzo dobry dojazd rowerem, a jeśli chodzi o zostawienie roweru , to wokół budynku jest monitoring. Jak ktoś ma droższy rower, warto wprowadzić do środka i przypiąć do barierki schodów gdzieś na boku by nikomu nie przeszkadzał (w szczególności nie do głównych schodów na przeciwko portiera:) )

Warto zapisać się do Koła Mateuatyków Studentów UJ
ODPOWIEDZ