[studia] Politechnika Warszawska

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Damian905 »

Al93 pisze:Czy studenci zaczynający studia mają się teraz na coś rejestrować? Przedmioty/ WF / Grupa????
Jeżeli chodzi o wf to masz spotkanie w swfis, w rivierze, wtedy kiedy masz w planie wf i tam zapisujesz się na najbardziej odpowiadający Tobie sport.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tracer69 »

Mam pytanie, w pierwszym lub drugim tygodniu nie będę mógł być na uczelni z powodów osobistych, tego dnia mam wykłady, ćwiczenia i chyba laboratorium, czy muszę wcześniej o tym powiadomić prowadzącego zajęcia, bo możliwe że na początku będą jakieś listy czy coś do podpisania, a niechciałbym sobie już popsuć opini u prowadzącego
pawel0520
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: pawel0520 »

Witam,

gdzie sprawdza się "wagę" poszczególnych przedmiotów? chodzi mi o to, że np. matematyka ma 6, a jakiś mało ważny przedmiot 2 i przez to mniej wpływa na zmianę średniej. Chciałbym wiedzieć na które przedmioty zwrócić szczególną uwagę. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie. Dla pewności dam link:



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Damian905 »

pawel0520 pisze:Witam,

gdzie sprawdza się "wagę" poszczególnych przedmiotów? chodzi mi o to, że np. matematyka ma 6, a jakiś mało ważny przedmiot 2 i przez to mniej wpływa na zmianę średniej. Chciałbym wiedzieć na które przedmioty zwrócić szczególną uwagę. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie. Dla pewności dam link:



Pozdrawiam.
Waga przedmiotu jest liczbą punktów ECTS, jaką ma przypisany dany przedmiot. Możesz ją sprawdzić w katalogu przedmiotów dla swojego kierunku (powinieneś katalog znaleźć na swojej stronie wydziałowej)
pzdr
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: krystian1863 »

Mam pytanie na temat akademików, chodzi mi szczególnie o wydział Eiti i Mechatroniczny oraz Elektryczny. Gdzie są najlepsze akademiki a gdzie najgorsze? Jaka liczba osób w pokoju? Czy jest łazienka w pokoju czy wspólna na piętrze? Pozdrawiam.
miodzio1988

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: miodzio1988 »

Zależy od akademika. Np w Mikrusie jest wspolna dla wszystkich, akademik Riviera segmenty
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: krystian1863 »

A co powiecie na temat tej stołówki obok Weiti ?
nav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2013, o 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: nav »

Czy na pw można liczyć matematykę 2 razy? (jako matma+przedmiot do wyboru)

... nkursowych
f[X]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2013, o 07:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 0-22
Podziękował: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: f[X] »

nav pisze:Czy na pw można liczyć matematykę 2 razy? (jako matma+przedmiot do wyboru)

... nkursowych
Nie.
Awatar użytkownika
mm34639
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 28 mar 2005, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 61 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: mm34639 »

Nie wiem jak na MiNI jest pod względem jakości/trudności zajęć, może nie będzie mi dane się dowiedzieć, ale organizacyjnie to jest tragedia. NIE POLECAM nikomu iść tam na mgr, jeśli nie było się wcześniej na licencjacie. Dostęp do USOS zapewniony bardzo późno, po zamknięciu wszelkich rejestracji na przedmioty. W dniu rozpoczęcia zajęć brak jakiejkolwiek informacji o tym ile i jakich przedmiotów mam zaliczyć , na stronie wydziału wiadomości nieaktualne. Musiałem iść do Pani z dziekanatu, która mi wydrukowała tajne rozporządzenie o przedmiotach mnie obowiązujących. Jak to zazwyczaj bywa, część jest obowiązkowa, część do wyboru.

Studenci z PW mogli się na przedmioty "do wyboru" zapisywać już dawno przez USOS, ja muszę chodzić po wszystkich możliwych zajęciach i pytać prowadzących czy zechcą mnie przyjąć. Jak dotąd tylko na jednych uzyskałem ew. możliwość wzięcia udziału, o ile ktoś ważny się zgodzi stworzyć nową grupę. Prowadzący nie wiedzą, nie mają list uczestników, odsyłają mnie do dziekanatu/administracji, ci każą z powrotem pytać prowadzących i szukać mniej obsadzonych zajęć, "gdzieś się na pewno miejsce dla mnie znajdzie". Albo inny wariant, prowadzący zgadzają się dopisać do listy tych, którzy np. pierwsi się wepchnęli do labu i zajęli miejsce przy komputerze.

Ja chcę się uczyć matematyki a nie przepychać, użerać, załatwiać, przesiadywać na zajęciach cały dzień bez pewności czy mnie przyjmą, i w ogóle.

Na razie mam ochotę wziąć legitymację, klucze do windowsów z dreamsparka i rzucić to w diabły.
pawels55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: pawels55 »

Cześć,

Dostałem się na studia drugiego stopnia na PW na specjalności Matematyka w naukach technicznych Jakie są perspektywy pracy po tej specjalności? Co robią absolwenci? Czy jest coś innego oprócz pracy naukowej? Nie mogłem nic znaleźć na ten temat, a sprawa nie jest chyba tak oczywista jak po specjalnościach finansowych.
murgrabia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

Re: [studia] Politechnika Warszawska

Post autor: murgrabia »

Cześć, proszę o radę, który kierunek lepiej wybrać Inżynieria Materiałowa czy Inżynieria Chemiczna i Procesowa, myślałem też nad elektroniką, ciekawi mnie fizyka, trochę chemia, eksperymenty.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: VirtualUser »

Witam, jak to jest z fizyką na informatyce na MINI - czy podstawy elektroniki mają wszyscy? Czy tylko wybrane grupy? Podobnie z samą fizyką na 5 i 6 semestrze, tyczy się to wszystkich czy tych co sobie to odhaczą?
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: enedil »

VirtualUser pisze:Witam, jak to jest z fizyką na informatyce na MINI - czy podstawy elektroniki mają wszyscy? Czy tylko wybrane grupy? Podobnie z samą fizyką na 5 i 6 semestrze, tyczy się to wszystkich czy tych co sobie to odhaczą?
Chętnie też bym się dowiedział.
Awatar użytkownika
lukas1929
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 14 paź 2017, o 12:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Haugesund
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 9 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: lukas1929 »

VirtualUser pisze:Witam, jak to jest z fizyką na informatyce na MINI - czy podstawy elektroniki mają wszyscy? Czy tylko wybrane grupy? Podobnie z samą fizyką na 5 i 6 semestrze, tyczy się to wszystkich czy tych co sobie to odhaczą?
Parę lat temu wszyscy mieli obowiązkowy semestr podstaw elektroniki i później dwa semestry fizyki.

Raczej nic się od tamtego czasu nie zmieniło.
ODPOWIEDZ