Przeniesienie z UWr na UW (matematyka)

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Gadzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2020, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 2 razy

Przeniesienie z UWr na UW (matematyka)

Post autor: Gadzo »

Jestem na pierwszym roku matematyki na UWr i chcę się przenieść na UW. Dlatego mam kilka pytań, po pierwsze, czy jest tu jakaś osoba, która przeniosła się z UWr lub innej uczelni na MIMUW? Jeśli tak to czy mogłaby ta osoba coś o tym opowiedzieć? Druga sprawa, w informacjach o przeniesieniach się na UW widnieje informacja:
"Możesz zostać odrzucony, jeśli program nauczania w dotychczasowej uczelni znacząco odbiega od programu, jaki w analogicznym okresie realizują studenci WMIM"
także, mam pytanie do osób na specjalności teoretycznej UW, jak wygląda typowy plan zajęć takiej osoby w pierwszym roku? Chcę uniknąć sytuacji gdzie np. na UW powinno się mieć chociażby analizę funkcjonalną na drugim semestrze, a topologię później, gdzie na UWr jest odwrotnie (w założeniu). Czy na UW tak samo jak na UWr wybiera się przedmioty takie jakie się chce? (w zależności od realizacji specjalności) Trzecie pytanie, czy na UW dobrze rozwinięta jest teoria liczb?
Awatar użytkownika
Elvis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 17 paź 2004, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 89 razy

Re: Przeniesienie z UWr na UW (matematyka)

Post autor: Elvis »

Na niektóre z Twoich pytań można znaleźć odpowiedź w ogólnodostępnych miejscach. Program studiów jest tutaj:

Kod: Zaznacz cały

usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/programy/pokazProgram&prg_kod=S1-MAT
Poza tym:
- Na UW nie ma specjalności teoretycznej, jest po prostu kierunek matematyka.
- Na pierwszym roku nie ma ani analizy funkcjonalnej, ani topologii.
ODPOWIEDZ