AGH Teleinformatyka czy Cyberbezpieczeństwo

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Kacper_KK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2021, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Podziękował: 1 raz

AGH Teleinformatyka czy Cyberbezpieczeństwo

Post autor: Kacper_KK »

Jestem zakwalifikowany na Teleinformatykę i Cyberbezpieczeństwo na AGH. Jeżeli ktoś ma opinie o tych dwóch kierunkach uprzejmie bym prosił.

Jeżeli ktoś może mi doradzić który kierunek może mi bardziej pasować, to poniżej pisze kilka informacji o mojej wiedzy z tej dziedziny.

Technik teleinformatyk po Łączności, programuje w Python: messenger bot w flask z MySQL i webscrapem, w golang: REST API do 'logowania' użytkowników, robie sobie dla rozrywki zadania ze strony typu . Z teleinformatyki oczywiście najbardziej mnie kręcą sieci IP, protokoły, konfigurowanie, hardware już mniej. Zarządzanie / używanie debiana jako serwera.

Może któryś kierunek bardziej będzie się pokrywał z moimi zdolnościami, a może właśnie dlatego da mi większą szansę na rozwój?
Może któryś przygotuje mnie bardziej wszechstronnie?

Kacper
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: AGH Teleinformatyka czy Cyberbezpieczeństwo

Post autor: Ponury123 »

Po pierwsze sprawdziłbym zakres kursów jakie są w ramach kierunków, moje przekonanie może być obecnie błędne bo tych danych nie sprawdzałem, ale wydaję mi się(mogę się mylić!), że teleinformatyka ma nieco przestarzały materiał. Osobiście wybrałbym cyberbezpieczeństwo, a to dlatego, że jest to wiedza przydająca się w wielu dziedzinach informatyki, zarówno dla programistów, webmasterów, inżynierów oprogramowania, devOpsów itd. Polecam sprawdzić sobie raport

Kod: Zaznacz cały

https://insights.stackoverflow.com/survey/2020


Jeśli miałbym Ci coś doradzić to skoro lubisz serwery, bazy danych i ogólnie chmurę to skupiłbym się na stanowisku DevOps-a, po pierwsze hajs jest naprawdę fajny, nawet na rynku czysto polskim, po drugie praca devopsa to wypisz wymaluj to co Cię interesuję, a dobra znajomość cyber security jest tam wręcz niezbędna.
ODPOWIEDZ