Podstawy matematyki przed studiami - kryptologia

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
bifati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2021, o 10:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 23

Podstawy matematyki przed studiami - kryptologia

Post autor: bifati »

Hej. Po kilku gap yearach wybieram sie na studia - beda one mocno zwiazane z matematyka - kryptologia i cyberbezpieczenstwo. Zastanawiam sie jak sie do nich przygotowac, bo jesli nic nie zrobie, to pewnie ciezko bedzie sobie poradzic na 1.roku a mam teraz kilka miesiecy.. Nie wiem czy jest rozsadnym przekopywac sie przez tomy maturalnych podrecznikow i zbiorow, rozwazam kupno podrecznikow "Analiza matematyczna w zadaniach" - Panow L.Wlodarski oraz W.Krysicki. Czy to jest dobry podrecznik, aby nabyc podstawy matematyki pod takie przedmioty jak analiza, algebra, matematyka dyskretna? A moze polecicie mi cos innego?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Podstawy matematyki przed studiami - kryptologia

Post autor: kmarciniak1 »

Książka o której piszesz to zbiór zadań a nie podręcznik ale myślę, że warto do niego zajrzeć. Choć polecam wypożyczyć z biblioteki a nie kupować bo szkoda drzew. Jeśli wiesz, że masz istotne braki ze szkoły średniej t o również warto je uzupełnić.
bifati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2021, o 10:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 23

Re: Podstawy matematyki przed studiami - kryptologia

Post autor: bifati »

Widzialem spis tresci i tam jest wstep, gdzie sa funkcje, zbiory, logika, w ksiazce sa tez ciagi, ale i macierze, dlatego pomyslalem, ze bedzie okej, chyba tym lepiej nawet, ze to zbior zadan? Sa odpowiedzi a ewentualne braki teoretyczne moge wygooglowac. Juz sprawdzilem i jest dostepny w bibliotece wiec zaraz po niego skocze. Myslalem wlasnie, ze ten zbior obnazy wszystkie moje braki z poprzednich etapow ksztalcenia i z pomoca internetu dojde do poziomu, ktory pozwoli mi bezbolesnie wejsc w ten etap studiowania. Jakies podstawy typu wzory skroconego mnozenia, obliczanie logarytmow czy funkcje kwadratowe w zakresie podstawowym jeszcze pamietam :)
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Podstawy matematyki przed studiami - kryptologia

Post autor: kmarciniak1 »

bifati pisze: 9 lut 2021, o 12:43 Jakies podstawy typu wzory skroconego mnozenia, obliczanie logarytmow czy funkcje kwadratowe w zakresie podstawowym jeszcze pamietam :)
Prawdę mówiąc to już wystarcza na start. Być może warto jeszcze przypomnieć/poznać materiał licealny dotyczący wielomianów i trygonometrii. To już powinno starczyć żeby zapoznać się z rachunkiem różniczkowym na takim poziomie żeby swobodnie liczyć pochodne. W spisie treści być może jest szeroki wachlarz tematów ale tak naprawdę ten zbiór nauczy Cię głównie różniczkowania i całkowania. A to jest tak naprawdę materiał analizy na twoich studiach najpewniej. Oczywiście w zależności od tego gdzie studiujesz to może być również potrzebne pewne zaplecze teoretyczne ale tym bym się nie przejmował na zapas. Teorii (być może) będą Cię uczyć na studiach ale obliczeń możesz trochę spróbować przed studiami.
ODPOWIEDZ