Ekonomia Licencjat, Matematyka MGR - PYTANIA

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Stockbr0ke4
Posty: 0
Rejestracja: 17 paź 2020, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Ekonomia Licencjat, Matematyka MGR - PYTANIA

Post autor: Stockbr0ke4 »

Cześć, jestem na 3 roku Ekonomii, raczej specjalizacja nieważna bo i tak nie jest ona finansowa, natomiast nie jest to żaden problem i myślę że wie to każdy kto już miał styczność z pracą a nie tylko ze studiami ( np. mój przełożony w Credit Suisse był go geologii i dorobił kilka studiów podyplomowych z finansów i byl w trakcie PhD z geo).

Chciałbym w przyszłości pracować w finansach, bankowości - głównie inwestycyjnej, natomiast chciałbym czymś się wyróżniać spośród reszty absolwentów, mój pomysł na mgr to z początku były finanse - specjalizacja analityka finansowa i zarządzanie ryzykiem - fajne perspektywy nie tylko jako analityk finansowy ale też danych - np. na ekonomii operujemy w Gretlu którego używają analitycy danych w pracy. Druga myśl to finanse w języku angielskim - Finance CFA track, a trzecia to Matematyka na UWr o specjalizacji Aktuarialno-finansowa lub analiza danych, myślałem nad analiza danych i na podyplomówke finanse.
W tym roku podchodzę do licencji na maklera, pół materiału to wiedza z tzw prawa biznesowego a druga to typowa matma finansowa,wycena instrumentow finansowych,statystyka itd.

Czy waszym zdaniem... lepiej iść na finanse czy na matematyke? pytam głównie starszych kolegów którzy już mieli styczność z pracą. Wiem ze praca to jedno a drugie to studia, bo dyrektor regionalna banku w moim mieście jest po dziennikarstwie i podyplomówie z biznesu :).

Jakie jest wasze zdanie? Lepsza matma czy finanse?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 00:04 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: nieważna.
ODPOWIEDZ