Studia a machine learning

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 9 gru 2019, o 21:31
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz

Studia a machine learning

Post autor: Gerid »

Dzień dobry mam pytanie odnośnie studiów
Chce udać się na AGH i interesują mnie 2 kierunki
Informatyka. I ekonometria albo informatyka i systemy inteligentne. Bardzo lubię matematyke głównie statystyke i probabilistyke i chciałbym iść w kierunku ML
Na ekonometrii jest więcej statystyki oraz język R Python Sql. Wydaje mi się to lepsza opcja jednak czy poziom tam jest na tyle wysoki żebym mógł to wykorzystać?
Ewentualnie czy warto iść na ekonometrie aby posiąść mocne podstawy statystyczne, a programowania uczyć się samemu? W końcu studia nie dadzą mi od razu zawodu. Na systemach inteligentnych mam wrażenie że jest za mało statystyki oraz dużo przedmiotów stricte informatycznych które mogły by mnie nie interesować
Z góry dziękuję za porady
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Studia a machine learning

Post autor: kmarciniak1 »

A nie lepiej matematyka ze specjalnością analiza danych?
Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 9 gru 2019, o 21:31
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Studia a machine learning

Post autor: Gerid »

boje się że sobie nie poradzę bo mimo wszystko matematyka to trudny kierunek.Niby miałem 96% rozszerzenia, ale to i tak zaden wyznacznik
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Studia a machine learning

Post autor: kmarciniak1 »

No z oczywistych względów nie potrafię ci powiedzieć czy sobie poradzisz. Możesz przejrzeć program studiów dla specjalności analiza danych na matmie uwr tutaj

Kod: Zaznacz cały

http://www.math.uni.wroc.pl/sites/default/files/program_studiow_matematyka_lic250919.pdf


Wydaje mi się, że te studia bardziej odpowiadają temu o czym pisałeś w poście.
Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 9 gru 2019, o 21:31
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Studia a machine learning

Post autor: Gerid »

Rzeczywiście program wydaje się bardziej odpowiedni jednak raczej nie mam możliwości studiowania we Wrocławiu, czy ta ekonometria jest też w jakims stopniu odpowiednia i czy ewentualne braki można uzupełnić samemu?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Studia a machine learning

Post autor: kmarciniak1 »

Braki w czym? No te studia mają troche inne programy więc oczywistym jest że nauczysz się troche rozbieżnych rzeczy. W zależności od tego gdzie byś chciał później pracować zawodowo różne rzeczy mogą być przydatne. Na uwr miał byś bardziej statystyczne wykształcenie a na tej ekonometrii bardziej ekonomiczne. Co kto lubi
Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 9 gru 2019, o 21:31
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Studia a machine learning

Post autor: Gerid »

Braki w sensie czy jakby poziom statystyki był np zbyt niski aby pracować jako analityk danych
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Studia a machine learning

Post autor: kmarciniak1 »

Odpowiedź na twoje pytanie jest taka jak na większość dylematow filozoficznych. To zależy.
Zależy do jakiej firmy i czym byś miał się zajmować. Nie znam sie na tym od strony rynku pracy za bardzo więc żadnych szczegółów nie podam. Podkreśle jednak to co może niezbyt wyraźnie napisalem wcześniej, nformatyka i ekonometria to calkiem inne studia od tych matematycznych.
ODPOWIEDZ