Brak studiów a egzamin aktuarialny

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
newbie5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2020, o 21:06
Płeć: Kobieta
wiek: 29

Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: newbie5 »

Czy jest sens uczyć się do egzaminu aktuarialnego jeśli nie mam w obecnej chwili studiów (nie zdałam jakiegoś przedmiotu 2 razy i mnie wywalili). Nawet jak zdam powiedzmy 2 egzaminy aktuarialne to sądzę że w tym kraju gdzie jest kult papierka będą wymagać ode mnie co najmniej IV, V roku studiów mimo zdania jednego z najtrudniejszych możliwych egzaminów w Polsce. Czy może się mylę i wystarczy że zdam 2,3 egzaminy za pierwszym razem i bez problemu dostanę się do pracy z tym związanej i dopiero potem wrócę na jakieś studia online głównie dla papierka. Mogę wrócić na studia pod warunkiem, że dostanę wpierw pracę. W co najmniej 80% ciekawszych i lepiej płatnych prac jest wymóg wyższego. Tyle że nie każdy uwielbia przyswajać teoretyczną wiedzę bez żadnego celu, studia mnie nudziły, było mnóstwo nieprzydatnych przedmiotów i meczących ćwiczeniowców/wykładowców. No i nie każdy planuje swoją karierę od przedszkola. Powiedzmy człowiek zmieniał swoją ścieżkę zawodową nie wiedział kim jest i kim chce być i dopiero przed 30 się dowiedział że chce ciekawej intelektualnej pracy bez nadmiernego kontaktu z ludźmi.Super że są ludzie którzy mając 17 lat wiedzą dokładnie kim są i co chcą osiągnąć, ale większość błądzi i teraz okaże się że wszystko przekreślone bo nie jestem na 4 roku UW ? Większość rekruterów traktuje mnie jak śmiecia bo nie mam wyższego ten kraj jest chory.
przemo9191
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 19:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: przemo9191 »

Nie wiem jak z pracą ale żeby zostać aktuariuszem musisz mieć co najmniej licencjat obojętnie z jakiego kierunku.
newbie5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2020, o 21:06
Płeć: Kobieta
wiek: 29

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: newbie5 »

Tak to wiem dlatego mówię że nie ma problemu żebym wróciła na jakieś studia najlepiej online głównie dla papierka nawet sobie znalazłam tylko już jak dostanę pracę. Tylko jak przeglądam oferty pracy w aktuariacie/powiązane z pracą aktuariusza to w zasadzie wszędzie wymogi szukamy studentów 4,5 roku absolwentów po matematyce, informatyce. Jest tak jak mówisz wystarczy licencjat i zdane 2,3 egzaminy tak na początek a oni już chcą studenta czwartego roku. Nie wiem czy wybrać tą drogę czy IT.

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 22 sekundach:
Uwielbiam też sprzeczne informacje, to chyba faktycznie zawód dla mocno wtajemniczonych tak tajemniczy że niczego nie można się dowiedzieć. Tutaj jest napisane: "Egzaminy aktuarialne można zdać, będąc jeszcze studentem. "


A tutaj: Aby zostać dopuszczonym do egzaminu aktuarialnego, kandydat musi spełniać wszystkie poniższe warunki:
ma zdolność do czynności prawnych;
korzysta z pełni praw publicznych;
jest niekarany (nigdy nie był prawomocnie skazany za umyślne przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.);
posiada wyższe wykształcenie.

Kod: Zaznacz cały

https://perkmylife.com/topic/aktuariusz
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: a4karo »

Polecam art 68 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: Jan Kraszewski »

newbie5 pisze: 10 lip 2020, o 23:50Tutaj jest napisane: "Egzaminy aktuarialne można zdać, będąc jeszcze studentem. "
Chciałem zauważyć, że informacja, którą linkujesz, jest stara i już nieaktualna. Była kiedyś dostępna na naszej stronie rekrutacji, ale już nie jest. Ale internet niczego nie zapomina, więc pewnie gdzieś ją odkopałeś. Sprzeczność jest zatem pozorna.

JK
newbie5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2020, o 21:06
Płeć: Kobieta
wiek: 29

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: newbie5 »

a4karo pisze: 11 lip 2020, o 05:21 Polecam art 68 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
Nic mi to nie wyjaśniło, wiem że oficjalnie aktuariuszem jest osoba z wyższym i wpisana do rejestru ale wpierw są przecież jakieś początkujące prace dla osób które chcą pracować w zawodzie i nikt od razu nie zdaje wszystkich 9 egzaminów za jednym zamachem do tego na zdanie wszystkich egzaminów jeżeli już zdałeś jeden jest aż 5 lat. Pytanie zostaje takie jak było czy każdy może podejść do egzaminu czy już na wstępie podchodząc trzeba spełniać wymogi wyższego wykształcenia.

Dodano po 26 minutach 8 sekundach:
Przecież żadne studia w Polsce nawet do tego nie przygotowują trzeba samemu jest strona gdzie są wszystkie rozwiązania zadań więc z tego można się uczyć więc po co chcą studentów 4, 5 roku.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: Jan Kraszewski »

newbie5 pisze: 11 lip 2020, o 14:55Przecież żadne studia w Polsce nawet do tego nie przygotowują
A skąd ta pewność?

JK
newbie5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2020, o 21:06
Płeć: Kobieta
wiek: 29

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: newbie5 »

Wyjaśniło się napisałam do KNF i mi odpisali że podejść do egzaminu może każdy. Także ci co twierdzą, że trzeba spełniać warunki wyższego i niekaralności to dezinformatorzy. Ciekawe ile osób na przestrzeni lat już się zniechęciło bo przeczytało na jakimś blogu, że nie może nawet spróbować będąc studentem czy w ogóle bez studiów.
przemo9191
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 19:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy

Re: Brak studiów a egzamin aktuarialny

Post autor: przemo9191 »

Jak ktoś nie umie zajrzeć do ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej to może i lepiej, że się zniechęcił.
ODPOWIEDZ