Informatyka lub Inżynieria i Analiza Danych na PW MiNI

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Math_s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 23 paź 2012, o 18:59
Płeć: Kobieta
Podziękował: 52 razy

Informatyka lub Inżynieria i Analiza Danych na PW MiNI

Post autor: Math_s »

Cześć,

swoje pytanie kieruję do osób studiujących lub tych, które ukończyły informatykę i/lub inżynierię i analizę danych na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.
W swoim życiu nauczyłam się, że kierowanie się rankingami często jest nic nie warte, bo czołowe uczelnie/licea wcale w rzeczywistości nie przekazują wiedzy tak fachowo, rzeczowo i rzetelnie, jak powinny. Stąd moje pytanie - ile trzeba już umieć, żeby tam się dostać na drugi stopień, na jeden z dwóch wymienionych tu kierunków, biorąc pod uwagę fakt, iż posiadam wykształcenie licencjackie z matematyki? Interesują mnie rzeczy stricte związane z informatyką lub wiedzą techniczną. Oczywiście tak, przeczytałam wymaganie wstępne - jednak jedno to teoria, drugie to praktyka i realia świata codziennego. Bardzo uprzejmie proszę osoby, które miały okazję studiować na MINI, o wypowiedzenie się w tym temacie. Drugie pytanie - jak oceniacie wiedzę tam wam przekazaną? Mam na myśli, czy były to tylko i wyłącznie wysokie wymagania nie poparte żadną pomocą, a może nawet utrudnieniami, czy może w razie potrzeby można liczyć na jakieś wskazówki ze strony prowadzących? Wiadomo, że każdy nauczyć musi się sam, ale myślę, że czujecie różnicę w tych podejściach. Ostatnie pytanie jakie w tym momencie nasuwa mi się na myśl (ale być może nie jedyne jakie chciałabym zadać), to jak to wygląda z indywidualną organizacją studiów bądź indywidualnym tokiem nauczania, z tymże bardziej interesuje mnie to pierwsze.

Uprzejmie proszę o zabranie głos w dyskusji i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzą.

Pozdrawiam,
Math_s.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, o 23:08 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zły dział
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Informatyka lub Inżynieria i Analiza Danych na PW MiNI

Post autor: kmarciniak1 »

Po licencjacie z matmy chcesz pójść na magisterke z infy? Moim zdaniem mało realne.Nad tą analizą danych jeszcze można się zastanowić.
Math_s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 23 paź 2012, o 18:59
Płeć: Kobieta
Podziękował: 52 razy

Re: Informatyka lub Inżynieria i Analiza Danych na PW MiNI

Post autor: Math_s »

kmarciniak1 pisze: 24 mar 2020, o 17:10 Po licencjacie z matmy chcesz pójść na magisterke z infy? Moim zdaniem mało realne.Nad tą analizą danych jeszcze można się zastanowić.
Nie proszę o opinię, tylko odpowiedź na zadane pytania. Kwestia realności nie jest żadnym z elementów postawionych pytań.
ODPOWIEDZ