Studia informatyczne - matematyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
cett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2019, o 18:14
Płeć: Mężczyzna
wiek: 23

Studia informatyczne - matematyka

Post autor: cett »

Czesc. W tym roku zaczalem studia informatyczne. Mam analize i algebre. Z przykroscia zauwazylem, ze niewiele rozumiem z tego co mowia do mnie na studiach - zwalalem to na brak podstaw, ale to chyba nie to. Zakupilem wiec kurs e-trapez i wszystko stalo sie jasniejsze. Okej, to dobrze. Podobny problem mialem z elektrotechnika. Nie wiem czy to kwestia nauczajacego czy po prostu potrzebuje uczyc sie sam w spokoju, byc moze potrzebuje wiecej czasu. Mimo wszystko dzisiaj bylem w bibliotece po ksiazke do Elektrotechniki. Przy okazji skoro juz tam bylem to odwiedzilem obszar matematyczny i przejrzalem kilka ksiazek dot.analizy i algebry. Znalazlem dwie pozycje, ktore po przekartkowaniu mi sie bardzo spodobaly. Ogolnie juz jest polowa listopada a my zaczynamy pochodne funkcji wiec pewnie nie zrobimy za duzo, analiza jest 1 semestr, to studia zaoczne. Chce natomiast poznac matematyke w troche wiekszym zakresie, bo uwazam, ze jest ciekawa. Czy ksiazki, ktore wybralem beda dobre na poczatek? Dadza mi w miare dobry obraz zagadnien z analizy/algebry, nakieruja co robic dalej? Czy one wlasciwie sa napisane w sposob, ktory pozwoli mi poznawac bardziej zaawansowane zagadnienia po przerobieniu tych podstawowych - tak, bym mogl to rozumiec?

"Analiza matematyczna w zadaniach" - Krysicki, Wlodarski
"Wstep do algebry" - Kostrikin
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Re: Studia informatyczne - matematyka

Post autor: Milczek »

cett pisze: 12 lis 2019, o 18:26

"Analiza matematyczna w zadaniach" - Krysicki, Wlodarski
"Wstep do algebry" - Kostrikin
Niezły rozrzut jeśli chodzi w poziom tych książek. Krysicki ci pokaże jak liczyć całeczki i pochodne - to zdecydowanie. Książka Kostrikina to niezła jazda, jeśli celem jest dogłębne poznanie algebry ( z tego co pamiętam to w I i II części jest to główne algebra liniowa ) to ta książka na pewno spełni swój cel. Jednakże, poziom wejścia w tą książkę aby móc sobie spokojnie czytać jest na prawdę wysoki.

Jeśli chcesz lepiej poznać analize to osobiście polecam Podstawy analizy matematycznej W.Rudin. Fajna, przyjemna i dość zwięzła.
ODPOWIEDZ