Studia - jak to wszystko ogarnac..

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
smoc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2019, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
wiek: 24

Studia - jak to wszystko ogarnac..

Post autor: smoc »

Hej. Jestem na informatyce, ogolnie myslalem, ze wiecej czasu bede spedzal na programowaniu, itp. Niestety(a moze i stety..) wiekszosc przedmiotow to typowy matfiz. Raczej nie mam nic przeciwko przedmiotom scislym, problem lezy w czasie. Jako, ze sa to studia informatyczne pasuje skupic sie na elektronice, programowaniu, jakos to laczyc.. Zagadnienia zwiazane sa z algebra i analiza. Zastanawiam sie czy jestem skazany na wykucie i zdanie bez zrozumienia tego czy moge sie jakos faktycznie tego nauczyc, by to w przyszlosci zaprocentowalo. Fizyki licealnej nie znam. Matematyki rozszerzonej tez nie wiec ciezko przerobic cos innego niz e-trapez (tutaj rzucilem okiem na macierze i granice funkcji, to jest tam wytlumaczone w prosty sposob i nie mam z tym problemu, ale pewnie nie sa to tlumaczenia formalne..). Elektrotechnika tez lezy, do tego potrzeba pewnych podstaw teoretycznych z matfizu. Nie wiem za bardzo od ktorej strony sie za to zabrac.. Po tym semestrze mam egzaminy z algebry i analizy, pasuje wiec uczyc sie matematyki od podstawowych zagadnien logicznych a zarazem algebry i analizy. Fizyka i elektrotechnika to samo, laczyc studia z nauka samemu. To ma jakis sens czy lepiej po prostu uczyc sie tego co na studiach, byle zdac i moze ewentualnie w przyszlosci zajac sie tym wszystkim lepiej? Z ciekawosci chce sie pobawic np.w arduino, tutaj pewnie przyda mi sie wiedza i umiejetnosci programowania, ale mam na to chyba za malo czasu aktualnie.. Jestem w stanie poswiecic max 4 godziny dziennie na matematyke, fizyke, elektrotechnike. I tak obawiam sie, ze programowal bede zmeczony i to bedzie malo efektywne.. Za jakie ksiazki warto sie zlapac do tych przedmiotow matfizycznych? Mam nadzieje, ze tekst nie jest przesadnie chaotyczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Re: Studia - jak to wszystko ogarnac..

Post autor: miki999 »

Na pocieszenie powiem, że pierwsze 2 semestry są na ogół najbardziej teoretyczne. Na pamięć niczego nie wykujesz, bo zadań z matematyki i fizyki w ten sposób nie ogarniesz. O ile równi pochyłych itp. dalej na studiach nie będzie, o tyle teoria obwodów i tego typu rzeczy zapewne będą kontynuowane do końca studiów.

Matematyka - Materiał jest na tyle oderwany od licealnego, że wydaje mi się, że nie jest potrzebna jakaś szczególna wiedza, której nie masz. Jakiej wiedzy ci brakuje?

Fizyka - wszystko jest kwestią przerobienia odpowiedniej liczby zadań.

Możesz się rozeznać czy inne osoby mają podobny problem. Jeśli tak, to zgłosić się do prowadzącego zajęcia, co macie zrobić. Może istnieje opcja, aby wydział zorganizował zajęcia wyrównujące dla chętnych.
ODPOWIEDZ