praca licencjacka, temat, literatura

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Foxy gun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2018, o 11:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

praca licencjacka, temat, literatura

Post autor: Foxy gun »

Zaczynam pisanie pracy licencjackiej z matematyki, w przyszłym tygodniu muszę przedstawić pomysł na jej temat. Myślałam o czymś związanym z równaniami różniczkowymi. Proszę o polecenie jakieś fajnej literatury z której mogłabbym skorzystać, znaleźć inspirację albo nawet oprzeć całą pracę. Może Wy macie pomysł na temat albo doświadczenie w pisaniu tego typu prac i moglibyście coś podpowiedzieć?
Dziękuje wszystkim z góry za pomoc
szw1710

Re: praca licencjacka, temat, literatura

Post autor: szw1710 »

To jest praca licencjacka, czyli bardzo prosta, nie trzeba nic odkrywczego. Jest takie równanie różniczkowe: \(x^{\prime}(t)=kx(t)\), które rządzi zjawiskami pozornie od siebie odległymi: rozpad promieniotwórczy, wartość pieniądza w czasie, w pewnych idealnych uwarunkowaniach przyrost czy wymieranie populacji. Rozwiązanie tego równania jest proste jak konstrukcja cepa. Ale znajdź jeszcze inne zastosowania tego równania i już masz gotową pracę.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy? Bardziej teoretyczny temat: stabilność w sensie Lapunowa.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: praca licencjacka, temat, literatura

Post autor: a4karo »

szw1710 pisze: 10 paź 2019, o 09:47 To jest praca licencjacka, czyli bardzo prosta, nie trzeba nic odkrywczego. Jest takie równanie różniczkowe: \(x^{\prime}(t)=kx(t)\), które rządzi zjawiskami pozornie od siebie odległymi: rozpad promieniotwórczy, wartość pieniądza w czasie, w pewnych idealnych uwarunkowaniach przyrost czy wymieranie populacji. Rozwiązanie tego równania jest proste jak konstrukcja cepa. Ale znajdź jeszcze inne zastosowania tego równania i już masz gotową pracę.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy? Bardziej teoretyczny temat: stabilność w sensie Lapunowa.
No chyba że Twój promotor zajmuje się teoria liczb, statystyką, algebra?
szw1710

Re: praca licencjacka, temat, literatura

Post autor: szw1710 »

a4karo pisze: 10 paź 2019, o 13:01 No chyba że Twój promotor zajmuje się teoria liczb, statystyką, algebra?
Mój promotor z magisterki zajmuje się topologią. Czym zajmuje się promotor z doktoratu i czym ja się zajmuję - tego nie muszę Ci mówić. :D No chociaż... może nie znasz mojego najnowszego wyniku. :)
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7917
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: praca licencjacka, temat, literatura

Post autor: janusz47 »

Proponuję podręczniki:

Andrzej Palczewski, Równania Różniczkowe Zwyczajne,teoria i metody numeryczne z wykorzystaniem komputerowego systemu obliczeń symbolicznych. Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Warszawa.

Jerzy Ombach. Wykłady z równań różniczkowych wspomaganych komputerowo - Maple. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego.
ODPOWIEDZ