Kursy e-trapez oraz fizyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
xupb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, o 16:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Kursy e-trapez oraz fizyka

Post autor: xupb »

Hej. Poszukuję jakiegoś fajnego źródła wiedzy, matematyka oraz fizyka. Poziom zaawansowania to 1.rok studiów informatycznych, analiza, algebra, statystyka, itp. Nie wiem właściwie jak to wygląda, patrząc na syllabus wydaje mi się, że matematykę muszę zrobić licealną na poziomie mniej więcej rozszerzonym, natomiast fizyka rozszerzenie licealne powinno wystarczyć. Poziom rozszerzony, nie przygotowanie do matury. Chcę zapytać, może ktoś miał styczność z tym materiałami lub może mi coś polecić.

1)Matematyka:
-Kursy e-trapez, polecane przez wielu studentów, ale chyba niedawno powstał kurs maturalny, który może być dobrą podstawą do przerabiania kolejnych, bardziej zaawansowanych materiałów.. ktoś próbował?
-Znajdę gdzieś w sieci jakiś fajny zbiór zadań dla studentów kierunków technicznych (ale nie matematyki, nic bardzo zaawansowanego), by sprawdzić czy faktycznie dobrze ogarnąłem te rachunki różniczkowe, całkowe i inne macierze? A może w samym kursie e-trapez jest wystarczająco dużo zadań? Chcę kupić cały pakiet i przerobić wszystkie materiały, które będę miał na studiach/które mnie zainteresują.

2)Fizyka:
-Nie wiem za bardzo czy wybrać jakiś e-podręcznik do fizyki rozszerzonej, czy może szukać na stronach uczelni jakiegoś e-podręcznika, może jeszcze inaczej - przerobić 5 tomów podstaw fizyki (Resnick, Halliday, Walker), co trochę problematyczne z powodu liczności materiału.. Bardzo proszę o poradę.
-Do tego dochodzi temat ćwiczeń, tak jak wyżej, nie chcę być fizykiem, ale chcę wyrobić sobie podstawowe rozumienie, no i zależy mi mocno na dobrych podstawach teoretycznych dot.prądu i wszystkiego co może mi się dalej przydać w elektronice/kryptografii.

Dzięki z góry i pozdrawiam
Bran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2019, o 19:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 163 razy
Pomógł: 16 razy

Re: Kursy e-trapez oraz fizyka

Post autor: Bran »

Jeżeli chodzi o fizykę, to nie pomogę, niestety.

Jeżeli chodzi o matematykę, to e-trapez jest dobry przy studiach technicznych i do kolokwiów, ale nie polecam jeżeli chcesz z matematyki coś zrozumieć, niestety Pan Krystian zdecydowanie celuje w pragmatyzm zamiast wiedzę.

Jeżeli chcesz wiedzy, to bardziej Fichtenholz z analizy, chociaż nie każy jest takim purystą jak ja, może Leja?

Jeżeli chodzi o zbiór zadań to e-trapez jest wystarczający, ale rób prace domową (on sam to powtarza), bez tego MOŻE (choć nie musi) być lipa, ale lepiej się zawczasu więcej nauczyć, żeby potem nie nadrabiać i nie pytać o tak proste rzeczy jak ja na forum

Nie wiem czy pomogłem, ale może troszkę naprowadziłem.
xupb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, o 16:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kursy e-trapez oraz fizyka

Post autor: xupb »

Bardzo pomogłeś, dziękuję :)

Nie chcę, by ktoś uznał mnie za ignoranta, ale mi bardziej zależy na IT niż matematyce/fizyce i chcę je po prostu 'znać jak najlepiej, jak najmniejszym kosztem', sama matematyka/fizyka - jej rozumienie, nie są mi potrzebne, bo ja sobie obrałem inny kierunek, ale ten kierunek wymaga ode mnie znajomości pewnych zagadnień.

Praca domowa z pewnością, nie da się czegoś nauczyć bez wkładu własnego.
Bran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2019, o 19:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 163 razy
Pomógł: 16 razy

Re: Kursy e-trapez oraz fizyka

Post autor: Bran »

To wydaje mi się, że e-trapez będzie okej.
xupb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2019, o 16:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kursy e-trapez oraz fizyka

Post autor: xupb »

Dzięki, zatem co do matematyki postanowiłem - e-trapez. Od matury (+ rozwiążę może kilka arkuszy), aż po materiał na studiach - jeszcze przed październikiem.

Co do fizyki, zrobiłem mały research i niestety, ale nie ominie mnie spora dawka materiału. Mam dwóch faworytów: e-podręcznik Openstax lub Resnick, Halliday, Walker - co lepiej wybrać? Obydwie pozycje są obszerne, zawierają pytania kontrolne i zadania (w Openstax niestety brak rozwiązań do wszystkich zadań, jak jest w RHW?).
ODPOWIEDZ