Przygotowanie matematyczne do studiów

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
dtlz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019, o 12:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Przygotowanie matematyczne do studiów

Post autor: dtlz »

Hej. W tym roku idę na studia informatyczne. Kilka lat temu zdając maturę osiągnąłem około 60% z matematyki podstawowej. W tej chwili wiem mniej więcej tyle co wtedy, ale chciałbym się lepiej przygotować do studiów, bo zależy mi na dobrych ocenach i przyjęciu jak największej wiedzy bez bólu. Teraz to tylko tak na szybko wyrobić podstawy a później i tak przez 3 semestry będę miał matematykę to z tamtejszymi zagadnieniami chętnie popracuję bardziej szczegółowo. Zależy mi na matematyce tym bardziej, że interesuję się bezpieczeństwem, kryptografią. Słowem, potrzebna. Mam kilka pytań.

1)Czy wgl warto poświęcać czas na przerobienie rozszerzonego materiału licealnego czy te analizy i tym podobne algebry nie są takie straszne? Ja się na tym kompletnie nie znam. Nie wiem czy już teraz zaczynać czy raczej uczyć się IT?

2)Kupiłem podręczniki "Prosto do matury" Nowej Ery. Czy to dobra baza do przerobienia tego materiału?

3)Jak z nimi pracować? Robić najpierw zadania a w razie kłopotów przerabiać cały rozdział? Czy przerobić to od deski do deski?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Przygotowanie matematyczne do studiów

Post autor: kmarciniak1 »

Algebra powinna iść od podstaw(tyle, że na pewnym poziomie abstrakcji). Jednak na analizie na pewno trzeba ogarniać rzeczy z liceum. Właściwie to tak z grubsza powinieneś mieć opanowany cały materiał z poziomu rozszerzonego jedynie wszelkie geometrie możesz potraktować luźniej.

A o tym co jest polecane maturzystom jest tutaj tyle wątków, że nie chce mi się tego powtarzać.Wejdź sobie w sekcje dotyczącą matury i poczytaj.

Rozumiem też, że nie będziesz poprawiał matury? Jeśli tak to nie musisz jakoś się spinać żeby książki, których używasz straszyły napisem "Matura" xD Wystarczą np. podręczniki i zbiory zadań od OE Pazdro.
ODPOWIEDZ