informatyka oraz Automatyka i Robotyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
karol235
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 4 mar 2017, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 7 razy

informatyka oraz Automatyka i Robotyka

Post autor: karol235 »

Cześć, mam taki pomysł na moje studia na PWr.
Na początku poszedłbym na informatykę (tutaj zastanawiam się czy na PPT czy EKA).
Rok później dobrałbym AiR na EKA.
Dodam, że jestem osobą która lubi programować, ale całe życie spędzić przed komputerem to nie dla mnie, gdyż lubię też pracować, powiedzmy bardziej fizycznie.
Mam takie pytania:
1. Sądzicie, że takie dobranie kierunków w przyszłości pozwoli mi rozwijać się zarówno w informatyce "przed komputerem", jak i bardziej manualnych zajęciach?
2. Czy w takim wyborze lepiej wziąć informatykę na PPT czy na EKA?
3. Czy na pierwszym roku najpierw pójść na Informatykę, a następnie na Air, czy najpierw na Air, a później na Informatykę?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Re: informatyka oraz Automatyka i Robotyka

Post autor: miki999 »

Według mnie pomysł zupełnie nietrafiony. Po automatyce masz 2 możliwe ścieżki: automatyka lub informatyka. Ta druga to oczywiście ciągła praca przy komputerze. Jak wygląda kariera w automatyce lub robotyce możesz poszukać. Nie bardzo widzę cokolwiek po środku, więc jeśli wybierzesz opcję automatyka, to czas poświęcony informatyce będzie czasem straconym. Jeśli wybierzesz karierę informatyka, to czas poświęcony automatyce będzie czasem straconym. Jeśli nie wiesz co chcesz w życiu robić, ale wiesz, że nie chcesz siedzieć przed kompem, to na twoim miejscu wybrałbym inny kierunek niż informatyka.
2. Czy w takim wyborze lepiej wziąć informatykę na PPT czy na EKA?
Poczytaj jakie są przedmioty i opinie w internecie. Zacząłem na EKA zaocznie magistra i po semestrze rzuciłem. Moja ocena tego wydziału jest negatywna, ale na dziennych może być inaczej.
ODPOWIEDZ