matematyka a matematyka stosowana(pierwsze półrocze)

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
zxcvbnmqwertyuiop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 18 maja 2014, o 14:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy

matematyka a matematyka stosowana(pierwsze półrocze)

Post autor: zxcvbnmqwertyuiop »

Witam

Uniwersytet Wrocławski prowadzi aktualnie rekrutację na matematykę zastanawiam się czy składać podanie, chciałbym docelowo studiować matematykę stosowaną, wiem że się od siebie różnią. Zastanawiam się jednak jak bardzo różnią się na samym początku tzn. pierwsze półrocze?
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

matematyka a matematyka stosowana(pierwsze półrocze)

Post autor: loitzl9006 »

Złóż, a może akurat UWr Cię zainteresuje ?

A nawet jeśli nie, to nic nie tracisz bo przenosząc się później (np. po pierwszym roku) na stosowaną powinni większość przedmiotów uznać - pierwsze półrocze jest takie same czy to na czystej matmie, czy na stosowanej (całki, macierze, pochodne itd.)
bvcmnx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2016, o 18:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jarosław

matematyka a matematyka stosowana(pierwsze półrocze)

Post autor: bvcmnx »

Po pierwsze, nie matematyka stosowana, tylko zastosowania matematyki (tak, wiem, że tak się nazywają kierunki [np. na PWr], ale to niczego nie zmienia).

Po drugie, skoro jesteś z Warszawy, dlaczego nie spróbujesz się zarekrutować na najlepsze studia matematyczne w kraju? UWr, gdy ostatnio widziałem ranking, był na trzecim miejscu w Polsce za instytutem PAN i za Warszawą. (Chodziło o studia na Uniwersytecie, ale oferta Politechniki też jest świetna, zwłaszcza dla zainteresowanych statystyką).

Po trzecie , skoro już bardzo chcesz studiować we Wrocławiu, to po prostu poczytaj programy studiów i zdecyduj. Tak czy siak będziesz musiał się nauczyć najpierw działów matematyki potrzebnych do nauki innych działów matematyki (podstawy matematyki, algebra liniowa, analiza matematyczna), a potem dużo rachunku prawdopodobieństwa i związanych zagadnień (statystyka, procesy stochastyczne, optymalizacja), ew. trochę równań różniczkowych.
Czyli na początku niewiele się różnią, a i później też....
UWr ma dobrą ofertę, ale Tobie może bardziej podejdzie Politechnika (skoro wspominasz o matematyce stosowanej - domyślam się, że chodzi Ci o ich kierunek). Przejrzyj plany i programy.
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

matematyka a matematyka stosowana(pierwsze półrocze)

Post autor: _radek »

Zależy co masz na myśli pisząc ,,matematyka stosowana". Z tego co wiem Na PWr pierwsze dwa semestry są mniej więcej podobne jak na ,,zwykłej" matematyce na UWr, czy PWr, tylko mniej się od studentów wymaga. Potem program zaczyna się trochę rozjeżdżać, na stosowanej pojawia się więcej fizyki, jakiegoś programowania, no a na matmie... na UWr w zasadzie sam wybierasz co robisz, na PWr nie wiem. Generalnie to matematyka stosowana jest chyba trochę mniej ,,prestiżowa" i przenosiny ze zwykłej na stosowaną raczej nie stanowi problemu, gorzej by było w drugą stronę.
ODPOWIEDZ