matematyka stosowana

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
zaudi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 26 razy

matematyka stosowana

Post autor: zaudi »

Nie samą nauką człowiek żyje, jeśli chcesz studiować matmę i ekonomię jest kilka możliwości:
-wybranie ekonometrii (jest to matematyka w ekonomii )
- są studia które umożliwiają od razy studiowanie dwóch kierunków tak zwane studia międzywydziałowe
Według mnie twój pomysł o takim studiowaniu ma wiele złego jednym z nich jest brak wolnego czasu. Na studiach nie wszystkie przedmioty będą ci odpowiadać lepiej się skupić na tym co cię interesuje:) Polecam Ci również studiowanie matematyki finansowej:), jak po roku stwierdzisz, że masz za dużo wolnego czasu wybierz ekonomię. To jest moja opinia i tak zrobisz jak będziesz chciał.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

matematyka stosowana

Post autor: Althorion »

są studia które umożliwiają od razy studiowanie dwóch kierunków tak zwane studia międzywydziałowe
Wcale niekoniecznie. Można studiować dwa kierunki na tym samym wydziale i wtedy trudno mówić o "międzywydziałowości".
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

matematyka stosowana

Post autor: Dumel »

chyba źle odczytałeś znaczenie "od razu"
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

matematyka stosowana

Post autor: laser15 »

Witam. W tym roku pisze maturę i chciałbym iść na studia do Krakowa (AGH lub PK). Chciałbym iść na budownictwo ale wiem że potem może być ciężko z pracą (teraz wszyscy idą na budownictwo). Kierunki elektroniczne nie zachęcają mnie jakoś bardzo (lubię nowe technologie ale nie lubie gmerać w kablach czy programować coś) za to bardzo lubię matematykę. To mój ulubiony przedmiot. I tak się zastanawiam czy warto iść na informatykę stosowana? Co po niej mógłbym robić i jak obecnie wygląda rynek pracy? Czy ciężko ją znaleźć po tym kierunku? Nie chciałbym zostać nauczycielem Proszę o jakieś dobre rady;) Z góry dziękuje;)-- 11 mar 2012, o 15:49 --Odświeżam jak jest teraz ?
MZD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2016, o 07:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

matematyka stosowana

Post autor: MZD »

Od tamtego czasu się trochę zmieniło wybrałem UŁ i matematykę specjalność analiza finansowa jestem bardzo zadowolony z tego wyboru :) Za 4 lata będę mógł Ci napisać czy będzie praca :)
Zaudi. Mam takie pytanie. Czy jest praca? :D A tak na serio. Stoję przed wyborem między UŁ, a PŁ i chyba skłaniam się ku temu pierwszemu, ale chciałbym coś usłyszeć. Zależy mi na wiedzy o rynku i gospodarce. Czy uzyskam taką na Uniwersytecie Łódzkim?

Ale w sumie możesz też napisać co z Twoją pracą ;)
ODPOWIEDZ