Fizyka lub\i informatyka stosowana (FAIS UJ)

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Fizyka lub\i informatyka stosowana (FAIS UJ)

Post autor: VillagerMTV »

Witam!
Czy jest na forum ktoś studiujący któryś z tych dwóch kierunków na UJ? Zastanawia mnie ilość matematyki oraz czy da się tam przeżyć bez dobrej znajomości fizyki (fizyka doświadczalna) bądź w drugim przypadku programowania i innych takich spraw (chodzi mi o produkcje gieranimacje 3d) oraz ogólne opinie o tych kierunkach.
JumpSmerf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 9 razy

Fizyka lub\i informatyka stosowana (FAIS UJ)

Post autor: JumpSmerf »

Nie powiem Ci dużo, ale na Informatyce na Faisie, to z tego co wiem dosyć luźno jest. Ostatnio usłyszałem opinię, że Informatyka na Faisie jest dla pracujących osób, skoro tak to i pewnie dla chcących studiować 2 kierunki też będzie ok. W każdym razie jeśli Ci nie wyjdzie cisnąć oba kierunki to wybierzesz ten co wolisz, a z drugiego zrezygnujesz, spróbować zawsze możesz.

Jeśli chodzi o ilość matematyki, to z tego co wiem to mniej niż na WMiI, ale u nas dosyć dużo jest. Ty chyba chcesz jak najwięcej, to nie wiem ile ma fizyka (raczej jakbyś 2 kierunki studiował to by Ci przepisywali i każdy przedmiot matematyczny robiłbyś raz). Jeśli chcesz więcej matematyki to na Informatyce na WMiI masz niemało (teraz wydziały są obok siebie, więc tutaj nie ma problemu), ale jest też ogólnie ciężej, więc to by było trudniejsze i bardziej ryzykowne połączenie.

Jak znasz dobrze matmę to możesz przeżyć bez znajomości programowania zarówno na WMiI (na zwykłej Informatyce, na Analitycznej o wiele ciężej) jak i na Faisie, tylko będziesz musiał się trochę pouczyć. Jeśli jednak zdecydujesz się na Informatykę to polecam trochę pouczyć się programowania i algorytmiki - zmniejszy ilość nauki, będziesz wiedział z czym się je, jeśli byś chciał się dowiedzieć co się uczyć przed studiami i co w ogóle z programowania i algorytmiki to pisz na pw - mogę Ci napisać z czego się uczyć.

Wiem, że stary nieco temat, ale odpowiedzi nie ma, a użytkownik jest aktywny, więc pewnie zauważy i przeczyta (do matur jeszcze czas).
ODPOWIEDZ