[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
quant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2014, o 13:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: quant »

Cześć,

Czy ktoś z Was studiował na jednym z tych kierunków i ma jakieś opinie, ew. porównania? Osoba dobrze mi znana wybrała "Rachunkowość i Controlling", a teraz zastanawia się nad słusznością wyboru i rozważa zmianę na pierwszy.





Obydwa mają podobne plany studiów na 1 roku, z różnicami w kursach kierunkowych i specjalności. Na obydwu kierunkach jest po 300 miejsc, a chętnych jest 1550 i 450 odpowiednio.

Nowo powstały kierunek "Rachunkowość i Controlling" wydaje się być podejrzany z ładną nazwą, gdyż jest na wydziale Zarządzania, a ten drugi na wydziale Finansów. Z drugiej strony, wydział Zarządzania ma odpowiednie katedry, które być może mogą go dobrze poprowadzić, a liczba chętnych może wynikać, z tego, że jest to nowo powstały kierunek.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie jak wyglądają studia na tych dwóch różnych wydziałach byłbym wdzięczny za opinie. Jak również, za opinie osób które orientują się w tematach finansowych i byłby w stanie powiedzieć coś o ewentualnych różnicach.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014, o 01:28 przez quant, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: miodzio1988 »

Pokaz jakie tam przedmioty będą to zobaczymy co tam się mniej więcej będzie działo
quant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2014, o 13:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: quant »

Proszę:



miodzio1988

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: miodzio1988 »

No to dla finansów i rachunkowości typowe rzeczy, ogolnie ten kierunek zupełnie mi się nie podoba. Nie lubię jak na kierunku jest wszystkiego po trochu, a mając tyle matmy niczego z finansów zaawansowanego się nie nauczycie.

Dla mnie nic ciekawego, jeśli ja bym znowu zaczynał studia to nigdy bym na to nie poszedł nawet z ciekawości.

Jeśli natomiast bardzo jesteś zainteresowany danym kierunkiem to już lepiej żebyś poszedł na wydział finansów. Zarządzenie mi się mocno źle kojarzy
quant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2014, o 13:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: quant »

No to dla finansów i rachunkowości typowe rzeczy, ogolnie ten kierunek zupełnie mi się nie podoba.
Domyślam się, że wypowiadasz się o obydwu kierunkach jednocześnie. Może jakieś ich porównania?
Nie lubię jak na kierunku jest wszystkiego po trochu, a mając tyle matmy niczego z finansów zaawansowanego się nie nauczycie.
Jaki jest lepszy plan studiów? Czy mógłbyś pokazać wykaz przedmiotów lepszego takiego typu kierunku, lub powiedzieć co konkretnie możnabyłoby udoskonalić?
Zarządzenie mi się mocno źle kojarzy
To jest tez moją obawą, co napisałem wyżej. Nie chcę rzucać słów na wiatr bez potwierdzenia, że faktycznie tam może być gorzej (pula przedmiotów wydaje się być bogatsza, a nie wiem jakie są relacje tych wydziałów).
miodzio1988

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: miodzio1988 »

No patrzę pod siebie ogólnie, pod to co ja miałem

Widzę 60 h matematyki w tym 30 wykładów, więc 2 h matmy będziesz miał tygodniowo ćwiczeń. Nauczysz się różniczkować i całkować pewnie tylko. Niczego konkretnego tak naprawdę więc z takimi podstawami będziesz robił najbanalniejsze zadnia z ekonomii, finansów, rachunkowości, których można się nauczyć w 1 dzień. Statystyka to samo. A reszta to zapychacze które mi by się na studiach nie podobały moich ( ja też miałem np jakieś śmieszne prawo to będąc na kierunku ścislym bardzo mnie irytowało)

Nie widzę jakiegoś przedmiotu który byłby interesujący dla mnie. Mi się np u mnie podobało, że męczyliśmy jeden przedmiot np rok albo dwa lata. Albo przedmioty były połączone w fajny sposób ze sobą.

Tutaj przedmioty można traktować jako samodzielne byty w sumie co tak jak mówiłem daje wszystkiego po trochu czyli nic konkretnego.

Oby nie tylko wyraz finanse łączył te przedmioty i już powinno być lepiej. Jeśli te rzeczy trafiają w Twoje zainteresowania to powinieneś być zadowolony, po roku nam dasz znac jak zajecia wygladaly
panna_anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2017, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: panna_anna »

Hej. Mam dokładnie taki sam dylemat, miesiąc temu pisałam maturę, a widzę, że post jest z 2014 roku. Mógłbyś mi napisać co wybrałeś i czy polecasz? Byłabym bardzo wdzięczna.
Ogólnie kierunek rachunkowość i controlling, dla mnie osobiście, wydaje się ciekawszy. I ma ten certyfikat ACCA (wiem mniej więcej o co w nim chodzi, ale nie orientuje się czy jest przydatny). Jednak gdy przeglądam oferty o pracę, widzę, że pracodawcom w szczególności zależy na ukończeniu kierunku finanse i rachunkowość.
Firlejka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2020, o 16:06
Płeć: Kobieta
wiek: 31

Re: [UEK] Finanse i Rachunkowość vs Rachunkowość i Controlling

Post autor: Firlejka »

Polecam studia podyplomowe Rachunkowość i Controlling w WSKZ ;) Sam ukończyłem ten kierunek i szczerze polecam ;) Nie dość, że bardzo przystępna forma nauki to jeszcze klarowne i ciekawe materiały :)
ODPOWIEDZ