Informatyka PK vs UJ

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
marttin18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Informatyka PK vs UJ

Post autor: marttin18 »

Witam wszystkich użytkowników.

Wiem, wiem, że temat już był na forum ale ostatnie wpisy są sprzed czterech lat, więc postanowiłem założyć nowy temat, aby nieco odświeżyć temat..

W tym roku wybieram się na studia.. Chciałbym studiować informatykę jednak mam dylemat, gdzie pójść. Najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby AGH, ale analizując progu z poprzednich roków, mogę tylko pomarzyć, tym bardziej że matura nie poszła najlepiej w tym roku :/.
Przeanalizowałem syllabusy interesujących mnie wydziałów itp. ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Informatyka na PK jest na dwóch wydziałach FMiI oraz IEiK. Chciałbym "iść" głównie w programowanie. Z syllabusy wynika, że wydział IEiK jest bardziej nastawiony właśnie w tym kierunku, ale mógłby mi ktoś powiedzieć jak to wygląda na FMiI ? Czy studiując na tym wydziale też mnie tam czegoś nauczą, czy nie bardzo? Różne opinie słyszę o informatyce na PK, dlatego liczę na jakieś sprawdzone informacje od Was.

Zastanawiałem się również nad UJ. Jednak nie jest to uczelnia techniczna, wiec po 3 latach nie będzie inżyniera - to mnie przekonuje bardziej ku PK. A jest tu ktoś kto studiował infe na UJ ? Jak tam to wygląda?

Ogólnie jeżeli ktoś studiuje informatykę na jakimś z wydziałów w/w to prosiłbym o informacje, co i jak wygląda. Np. jacy są wykładowcy, czy ciężko się utrzymać, jak jest z zaliczeniami itp.

Mam jeszcze jedno pytanie nie związane z informatyką, ale nie ma sensu zakładać nowego wątku. Idąc do LO na jakieś studia techniczne jak to jest z rysunkiem technicznym? Na studiach domyślam się że jest go i to dużo, a nie mam na razie o nim zielonego pojęcia! (to tak na wypadek nie dostania się na infę tylko na inny kierunek).

Liczę na Waszą pomoc!
JumpSmerf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 9 razy

Informatyka PK vs UJ

Post autor: JumpSmerf »

Zastanawiałem się również nad UJ. Jednak nie jest to uczelnia techniczna, wiec po 3 latach nie będzie inżyniera - to mnie przekonuje bardziej ku PK. A jest tu ktoś kto studiował infe na UJ ? Jak tam to wygląda?
I co Ci da ten inżynier, że jest taki potrzebny?

Jak chcesz iść w programowanie to UJ jest dobrym wyborem. Możesz wybrać bardzo trudną (chyba trudniejszą niż AGH, aczkolwiek ciężko jednoznacznie porównać) Informatykę Analityczną lub Informatykę i specjalność Inżynieria Oprogramowania. Analityczną polecam tylko, jeżeli już jesteś mocny, Informatyka też trzyma poziom, ale nie jest tak ciężka. Poczytaj o obu, wiele razy sam pisałem tu i na jeszcze jednym forum o tych kierunkach i nie chce mi się powtarzać. Mówię tutaj o Informatykach na Wydziale Matematyki i Informatyki.

Za to czytałem, że na PK jest dużo przedmiotów nie związanych z programowaniem, a właśnie inżynierskich. Na UJ nie jest lekko ale się można dużo nauczyć (jest sporo zadań i projektów programistycznych, które zmuszają do pracy jeżeli chcesz zaliczyć). Prowadzący są różni, ale tak jest wszędzie, generalnie większość jest ok. Nie przypominam sobie, żeby komuś zależało szczególnie na uwalaniu (w sensie wymagają, ale np. pozwalają się poprawić jeżeli widzą, że się pracowało, a trochę nie wyszło).
marttin18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Informatyka PK vs UJ

Post autor: marttin18 »

Dzięki właśnie takich informacji potrzebowałem.

A nie orientuje się ktoś jaki był mniej więcej próg punktowy w zeszłym bądź poprzednim roku na UJ ? UJ nie podaje oficjalnych progów punktowych.
JumpSmerf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 9 razy

Informatyka PK vs UJ

Post autor: JumpSmerf »

Na Informatyce prawie nie było, możliwe, że 40 z rozszerzonej, ale nie jestem pewien, może nawet nie. Ale w tym roku mają przyjąć mniej osób, ponieważ nie chcą zaniżać poziomu (przyjmą w ten sposób mniej słabych osób).

Na Analityczną masz na forum TCS. :p
Cytując z wspomnianego forum:
Tak, zainteresowanie wzrasta.
Liczby przyjec w ostatnich latach
(jeszcze na specjalnosc IA na kierunku informatyka)
2009 - 23
2010 - 36
2011 - 39
(i na kierunek IA)
2012 - 52
2013 - 58

Prog zwykle wynosi ponad 70% z matury rozszerzonej.
Cytując kierownik tamtejszych studiów:
W zeszłym roku wyjatkowo próg był niższy,tym roku konieczne było mieć 70pkt, w przyszłym, ze względu na wzrastające zainteresowanie tym kierunkiem niewykluczone że będzie jeszcze wyższy
marttin18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Informatyka PK vs UJ

Post autor: marttin18 »

No tak te 70% to na TCS mam nadzieję..
Ja chcę iść na zwykłą infę.

Co prawda z rozszerzonej (przed maturą) spodziewałem się koło 70% ale nie powiem, żeby mi najlepiej poszła :/. Liczę na około 50% mam nadzieję, że to wystarczy na zwykłą

Dzięki wielkie za pomoc.
ODPOWIEDZ