PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
hondacrf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2012, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kszczuny

PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Post autor: hondacrf »

Witam
Mam ogromny dylemat, ponieważ nie wiem jeszcze co dokładnie wybrać.. :/ Mój problem polega na tym, że próbną podst. maturę z fizyki napisałem na 30%.. Interesuję się tylko motoryzacją i sportem więc horyzonty nie za szerokie. Maturę zdaję na pewno rozszerzoną z matmy i angielskiego, myślę że powyżej 50% jestem w stanie napisać, na ile powyżej to już zależy ode mnie. Mój dylemat dotyczy fizyki ponieważ nie wiem czy zdawać podstawową czy rozszerzoną. Jakich wyników potrzebuję aby dostać się na pw wsimr? Czy jest to odpowiedni kierunek dla osoby z takimi zainteresowaniami? Czy można po tym zarobić dobre pieniądze ? Dam rade nadrobić zaległości z fizyki do matury przy tak niskim poziomie wiedzy jak aktualnie?
Myślałem również nad AGH ale tam nie ma takich typowych kierunków związanych z motoryzacją.
Bardzo proszę o radę i pomoc.
szw1710

PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Post autor: szw1710 »

Jeśli odległość nie stanowi problemu, zapraszam na moją uczelnię, ATH Bielsko-Biała, na Wydział Budowy Maszyn i Informatyki. Mamy kierunki zamawiane, do których należy i mechanika, i automatyka i robotyka. Współpracujemy z firmami będącymi otoczką Fiata, jak i z samym Fiatem, także TRW Automotive. Rok temu mój student sprzed 20 lat zapraszał na praktyki w firmie Brose, gdzie jest jednym z dyrektorów odpowiedzialnych za projektowanie elektroniki do samochodów.


hondacrf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2012, o 12:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kszczuny

PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Post autor: hondacrf »

szw1710 dziękuję za Twoją pomoc Hmm szczerze mówiąc wolałbym PW i wydział SiMR ale jeżeli tam się nie uda będę próbował np. na ATH.
Pisałem meila i odpisali, że w poprzednim roku na SiMR trzeba było 65pkt. czyli chyba nie tak wygórowane. Jeżeli ktoś jeszcze mógłby pomóc i odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania byłbym bardzo wdzięczny.
szw1710

PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Post autor: szw1710 »

Wejdź na naszą stronę i ściągnij sobie informator. Powinien być ogólnodostępny, ściągałem go sobie.

Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

PW, AGH co wybrać jeśli interesuję się motoryzacją?

Post autor: Erurikku »

Jakich wyników potrzebuję aby dostać się na pw wsimr?
Podane przez Ciebie wyniki wystarczą.
Czy jest to odpowiedni kierunek dla osoby z takimi zainteresowaniami?
Tak.
Czy można po tym zarobić dobre pieniądze ?
Zdefiniuj ,,dobre pieniądze". Studia mają Ci pomóc zdobyć wiedzę i ułatwić karierę, najwięcej jednak zależy od Ciebie.
Czy jest po SiMR praca? Myślę, że tak.
Dam rade nadrobić zaległości z fizyki do matury przy tak niskim poziomie wiedzy jak aktualnie?
Przy odpowiednim nakładzie pracy wszystko jest możliwe. A fizyka będzie wymagana na studiach więc już bym się za to zabierał.

Pozdrawiam,
Erurikku
ODPOWIEDZ