Gdzie studiować matematykę?

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
alibaba9012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chodzież

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: alibaba9012 »

Gdzie studiować matematykę (stosowaną bądź finansową). Lepiej uniwerek czy polibuda? Patrzyłem na rankingi to lepiej wypadają uniwerki.. warto się tym interesować?

Ogólnie myślałem pomiędzy 3 miastami. Poznaniem, Warszawą i Krakowem? Na jakiej uczelni jest najlepiej wykładana matma, jest spora szansa dostania się na jakiś staż być może zagraniczny, udział w konkursach matematycznych...

i może ktoś opisać jak działają te studia zamawiane? Przeważnie 50% najlepszych dostaje po te 1000zł?
fuzzgun

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: fuzzgun »

Moim zdaniem najlepszy jest Uniwersytet Warszawski potem Jagielloński a potem UAM w Poznaniu. Pytanie tylko czy dasz radę.
alibaba9012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chodzież

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: alibaba9012 »

Później w szukaniu pracy nie traktują lepiej tych co skończyli np UW bądź UJ a ja po UAMie?

Dałbym sobie radę. matmę rozszerzoną jestem w stanie napisać na 90+% (wiem że to średni wyznacznik) gorzej z angielskim ale ten rozszerzony powinienem zdać.

A jak na tych uczelniach ze stażami itp sprawami?

i jak wygląda sprawa z tymi studiami zamawianymi?
fuzzgun

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: fuzzgun »

Na wszystkich tych uniwerkach matma ma najwyższą kategorię. Który lepszy? Zależy dla kogo. Myślę że pracodawca będzie traktował absolwentów tych uczelni mniej więcej tak samo.
witek1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 15 lut 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: witek1902 »

Fizykę też napiszesz na przynajmniej +80% ?
Bo samą matematyką świata nie zawojujesz niestety ;P
Jeżeli chodzi o kierunki zamawiane to i dowiesz się na jakich uczelniach co jest kierunkiem zamawianym.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: Jan Kraszewski »

witek1902 pisze:Jeżeli chodzi o kierunki zamawiane to i dowiesz się na jakich uczelniach co jest kierunkiem zamawianym.
Z tą stroną bym uważał, bo można tam znaleźć informacje zarówno nieprawdziwe, jak i nieaktualne.

JK
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: Erurikku »

Ja na Twoim miejscu wybrałbym tylko i wyłącznie Warszawę.
UW czy PW - pojedź na obydwa wydziały w wakacje - > zorientuj się jak wygląda to na jednym, jak na drugim i wtedy dokonaj decyzji.
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: major37 »

witek1902 pisze:Fizykę też napiszesz na przynajmniej +80% ?
Bo samą matematyką świata nie zawojujesz niestety ;P
Jeżeli chodzi o kierunki zamawiane to i dowiesz się na jakich uczelniach co jest kierunkiem zamawianym.
Kolega się dostał na UAM w tamtym roku na matmę i był na liście chyba 225 na 300 ale tego już nie jestem pewien(nie wiem ile się w końcu dostało osób). Wiem na pewno, że był jakoś na \(\displaystyle{ \frac{3}{4}}\) listy. A matmę podstawową napisał na 92%, rozszerzenie na 32%, angielski podstawowy na 78%, Polski podstawowy nie wiem ale powyżej 50% nie miał. Więc na UAM na matmę nie jest się ciężko dostać. A i kolega miał tylko w LO matmę na podstawie a rozszerzenie napisał na tyle ile umiał z podstawy. Treści rozszerzonych nie znał. Teraz pozaliczał wszystkie ćwiczenia więc sobie radzi
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: Jan Kraszewski »

Na matematykę (poza ew. Warszawą) w ogóle łatwo się dostać. Problem jest raczej z utrzymaniem się.

JK
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: major37 »

Żadna nowość łatwo się dostać trudno się utrzymać
alibaba9012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chodzież

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: alibaba9012 »

Z fizyki jestem słaby więc odpada.. nawet nie kręci mnie ona. To jak się jest jednym z lepszych w kraju w matmie to nic to nie da? Wiem, wiem że sobie wlewam..

Wiem że łatwiej się dostać niż utrzymać. Ale mi chodzi o ogólny poziom nauczania a przecież podczas drzwi otwartych tego nie zobaczę, nie dowiem się zbytnio. Chodzi mi też o możliwe staże za graniczne (matematyka finansowa) istnieje coś takiego w Polsce?

I czy pracodawcom nie robi różnicy że zdałem i mam mgr z matematyki finansowej na UAMie i nie będzie faworyzował gościa identycznego ale po UW


Na tą stronę o kierunkach zamawianych patrzyłem i jest sporo informacji nieaktualnych, czasami są sprzeczne nawet
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: Erurikku »

Wiem że łatwiej się dostać niż utrzymać. Ale mi chodzi o ogólny poziom nauczania a przecież podczas drzwi otwartych tego nie zobaczę, nie dowiem się zbytnio. Chodzi mi też o możliwe staże za graniczne (matematyka finansowa) istnieje coś takiego w Polsce?
UW, PW, UJ to najwyższy poziom nauczania matematyki. Bardzo dobra kadra. Na UW i PW na pewno można iść w specjalizacje z finansowej, nie wiem jak UJ - ale zapewne także. Staże zagraniczne oferowane są najczęściej grupie najlepszych studentów.
I czy pracodawcom nie robi różnicy że zdałem i mam mgr z matematyki finansowej na UAMie i nie będzie faworyzował gościa identycznego ale po UW
Przede wszystkim liczy się to co będziesz umiał po studiach. UW daje Ci większe możliwości.

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Moim zdaniem za bardzo patrzysz na te studia przez pryzmat: pójdę na jak najlepszą uczelnię by dostać się na finansówkę, wyjechać na staż do banku w USA/UK i będę zarabiał ogromne pieniądze.
Najpierw to trzeba się dostać i zobaczyć czy matematyka to rzeczywiście jest ,,to", a potem planować życie.
alibaba9012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chodzież

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: alibaba9012 »

Akurat wiem że matma to jest to..

I nie nie chodzi mi o jakieś wielkie pieniądze. Choć miło byłoby zarabiać krocie. Ale ja raczej nie ejstem typem który musi mieć nowe markowe ciuchy, super nowe sprzęty w domu itp. fajek nie palę, alkohol rzadko (choć pewnie się zmieni). Studia zamierzam traktować jako coś konkretnego, dającego fach, przynajmniej normalne życie po nich. Nie że jakaś moda jest na studiowanie, na melanżowanie, życiu na garnuszku rodziców itp sprawy.

Ale jestem z okolic Poznania i byłoby lepiej mi studiować na UAMie. Bo nie dość że tamte miasta daleko to i aż takich środków nie mam na życie czy wynajem bo w akademiku nie marzy m się mieszkać.

I tak sobie pytam, czytam opinie, sprawdzam uczelnie a i potem liczę zadania z matmy

To mówicie że najlepiej to Warszawa? A jak tam jest z wypłatą tej kasy na kierunkach zamawianych. Bo pewnie sporo osób będzie co ma 100pkt przy rekrutacji... Ja liczę na 85-90 więc raczej w Warszawie na tej liście byłbym w 2 połowie raczej.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: wszamol »

Skąd wiesz, że matma to jest to?:D
Ja powiem tak, wszystkie wymienione uczelnie prezentują wysoki poziom, więc moim zdaniem gdzie nie pójdziesz to będzie dobrze. Liczy się ciężka praca i umiejętności, a te możesz zdobyć na każdej z podanych uczelni.
alibaba9012
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chodzież

Gdzie studiować matematykę?

Post autor: alibaba9012 »

100% pewności nie mam. Jednak na tę chwilę lubię rozwiązywać zadania (wiem że nawet rozszerzona matma w lo to pikuś przy tej na maturze), jestem z tego dobry jak i sprawia mi przyjemność liczenie. Czego chcieć więcej? Czyż robienie tego co się lubi, ma się z tego satysfakcje i w przyszłości można by z tego fajnie żyć to nie jest to co człowiek chciałby w życiu robić?
ODPOWIEDZ