Strona 1 z 1

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 12:37
autor: lalka011
Witam, idę właśnie do klasy maturalnej na profilu mat-fiz i zastanawiam się nad wyborem uczelni i kierunku studiów. Na pewno będzie to matematyka, na pewno na Politechnice. Pytanie teraz na której. Najbliżej mam do Łodzi i zawsze tylko z tym miastem wiązałam moją przyszłość studencką, ale ostatnio rodzina narobiła mi wątpliwości, kazali patrzeć na rankingi itp. No i co wyczytałam z rankingów: PŁ - 4 uczelnia techniczna w kraju. Moja alternatywa to Politechnika Warszawska - któryś rok z kolei pierwsza. Nie wiem na co się zdecydować. Ze specjalizacji myśląc o Łodzi wybierałam matematyczne metody analizy danych biznesowych - warszawski odpowiednik to statystyka matematyczna i analiza danych. Ale patrząc na kierunki pomyślałam także o matematyce w naukach technicznych. Chciałabym prosić o radę zwłaszcza studentów tych uczelni, która specjalizacja się bardziej opłaca, jak z pracą po nich i czy zostać w Łodzi czy rzucić się na stolicę?

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 12:53
autor: miodzio1988
PW user.

Na 4-5 roku wszyscy u nas robią jakieś praktyki, więc i z robotą nie powinno być źle. szczególnie gdy te praktyki są załatwiane na własną rękę. Ludzie po też nie narzekają na brak pracy.

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 13:02
autor: lalka011
A którą specjalizację byś mi doradził?

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 13:05
autor: miodzio1988
Ja idę na statystykę, bo nie lubię prawdopodobieństwa. Ci najlepsi idą na matematykę w ubezpieczeniach i finansach. Tutaj biorą tych z najwyższą średnią.
Matematyka w naukach technicznych- na to biorą każdego, bo jest mało chętnych do tego.

Twój wybór. Po 3 latach i po takich przedmiotach jak cząstki, pstwo, statystyka, algebra będziesz wiedziała co wybrać. Uwierz mi

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 13:39
autor: _radek
Myślę że na razie nie masz czym się przejmować z tego co piszesz masz jeszcze 3 lata żeby wybrać... to jest bardzo dużo, dużo może Ci się jeszcze zmienić.

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 15:12
autor: Erurikku
_radek pisze:Myślę że na razie nie masz czym się przejmować z tego co piszesz masz jeszcze 3 lata żeby wybrać... to jest bardzo dużo, dużo może Ci się jeszcze zmienić.
Dokładnie. Ja sam decyzje o studiowaniu matematyki (PW) podjąłem dopiero w 3 klasie liceum. Wcześniej miałem zamiar iść na tysiące innych uczelni/kierunków.

Studia na Politechnice

: 16 sie 2011, o 19:48
autor: lalka011
W sumie racja Dzięki, a co kto może mi coś powiedzieć o PŁ?