Strona 1 z 1

Problem z wyborem kierunku studiów

: 10 cze 2011, o 01:19
autor: sixsixsix
Nadszedł czas żeby w końcu na poważnie pomyśleć nad tym co chcę studiować.

Od bardzo dawna myślę nad makrokierunkiem - elektronika, informatyka i telekomunikacja na PW. Chciałbym się głównie nastawić na telekomunikacje więc może elektronika i telekomunikacja na WAT to lepszy wybór? Trochę się waham, bo słyszałem wiele opinii mówiących, że to najcięższy kierunek na PW, boję sie więc czy dam radę. Proszę o opinię jakiegoś studenta PW lub inną osobę bardziej zorientowaną ode mnie.

Ostatnio znalazłem też nowy, interesujący kierunek na UW - energetyka i chemia jadrowa. Wydaje mi się nawet interesujące, ale nie wiem czy to przyszłościowy kierunek, szczególnie w Polsce.

Zawsze mogę pójść na jakąś ekonomię i mieć raczej pewną pracę, ale chyba jednak wolę robić coś co chociaż troche mnie interesuje. Moglibyście dać mi jakieś inne przykłady kierunków, podobne do wyżej wymienionych? Nie liczę oczywiście, że ktoś będzie za mnie wybierał studia, ale prosiłbym o jakąś sugestie, jakiego typu specjaliści będą potrzebni w przyszłości. Jeśli ma to w czymś pomoć to chyba jestem troche gadżeciarzem i interesują mnie nowe technologie. Dlatego chyba eiti na PW to niezły wybór...tak, wiem. mój post może wygląda jakby był napisany przez biedne dziecko, które dopiero zorientowało sie, że ma trzy tygodnie na decyzję co będzie dalej robić. (może częściowo się tak czuje) mimo to liczę na jakieś wskazówki. uprzedzając pytania, nie znalazłem żadnych aktualnych tematów o ww. kierunkach.

Problem z wyborem kierunku studiów

: 10 cze 2011, o 13:02
autor: Yaco_89
pewna praca po ekonomii? jeśli masz być marnym bądź średnim ekonomistą (a nie czarujmy się, jeśli nie interesuje Cię ten kierunek to raczej żadnym asem nie zostaniesz), to zapomnij (chyba, że ktoś z Twojej rodziny ma takie dojścia, że faktycznie o pracę nie masz co się martwić ). Jeśli tylko czujesz się na siłach to EiT albo energetyka jest znacznie lepszym wyborem, chociaż z pewnością są to sporo cięższe studia. Pozdrawiam

Problem z wyborem kierunku studiów

: 10 cze 2011, o 15:45
autor: sixsixsix
Wiem, że przynajmniej teraz dość łatwo znaleźć dobra pracę ekonomistom. I wcale nie trzeba być asem żeby zarabiać w miare rozsądne pieniądze.

Jest tu jakiś student z eiti? Mogę prosić o (nawet subiektywną) ocenę?

Bardzo prosiłbym również o ocenę tych kierunków, które wymieniłem wczesniej. Który według Was jest lepszy?-- 12 cze 2011, o 22:39 --up

Problem z wyborem kierunku studiów

: 20 cze 2011, o 13:34
autor: sixsixsix
zadnego studenta eiti tu nie ma?