[studia]Politechnika rzeszowska-matematyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Damieux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: 19 mar 2011, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 2 razy

[studia]Politechnika rzeszowska-matematyka

Post autor: Damieux »

Tegoroczny maturzysta:Chciałbym, żeby ktoś się podzielił opinią na temat tego kierunku.
Interesuje mnie, np. czy uczą tu głównie pod kątem nauczyciela matematyki, bo ja raczej do tego się nie nadaję, ale chciałbym pracować później w jakiejś instytucji finansowej-czy lepiej iść na finanse i rachunkowość albo ekonomię?
liebell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2012, o 20:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 7 razy

[studia]Politechnika rzeszowska-matematyka

Post autor: liebell »

Damieux pisze:Tegoroczny maturzysta:Chciałbym, żeby ktoś się podzielił opinią na temat tego kierunku.
Interesuje mnie, np. czy uczą tu głównie pod kątem nauczyciela matematyki, bo ja raczej do tego się nie nadaję, ale chciałbym pracować później w jakiejś instytucji finansowej-czy lepiej iść na finanse i rachunkowość albo ekonomię?
Zdecydowanie lepiej finanse i rachunkowość. Bo na matematyce niby przez jeden semestr jest taki przedmiot jak podstawy księgowania, mikroekonomia, makroekonomia ale prawdę mówiąc niewiele się dowiesz po jednym semestrze. Ja jestem po 3 roku i widzę siebie tylko jako nauczyciela...
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2013, o 20:15 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A Damieux jest po drugim roku, więc pewnie już wybrał...
draako
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 lis 2013, o 14:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

[studia]Politechnika rzeszowska-matematyka

Post autor: draako »

Może nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć o tej uczelni, ale sam wybieram się w tym roku na matematykę na PW w Warszawie. Z tego co sie dowiedziałem ( czytałem, rozmawiałem z absolwentami etc.) Praca jest i to bardzo dużo tylko wiadomo trzeba umieć się sobą zainteresować i nie być tak zwaną pi*dą w życiu. Polecam przeczytanie "wywiadu", "wypowiedzi" szanowanych matematyków, znawców w tej dziedzinie jak np. Profesor Fryszkowski.
... odgrupy=45

Polecam również tak jak ja poświecić kilka godzin i poczytać samemu na temat tych studiów i nei sugerować się ludźmi którzy są nieudacznikami w życiu nie potrafiącymi sobie poradzić bądź, poprostu gadają głupoty bo nic na ten temat nie wiedzą.

Ps: Pracy jako tako po matematyce suchej nie ma, trzeba umiec to polaczyc z innymi dziedzinami. Same studia mają cie nauczyć myśleć i radzić sobie z problemami (Popieram swoją wypowiedź tym iż studiuje informatykę i mamy bardzo dużo przedmiotów strikte matematycznych, których zaliczenie dla wielu studentów jest najcięższym wyzwaniem w czasie sesji)

Mam nadzieje że pomogłem.
Serdecznie pozdrawiam .
ODPOWIEDZ