[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

ayeaar pisze:I płyną stąd moje pytania - czy mając braki z technikum, chodzi raczej o niuanse, dałabym sobie radę?
Tego Ci nikt nie powie. Na pewno na początku byłoby trudno, ale nie byłabyś jedyną osobą z brakami...
ayeaar pisze:Czy ten kierunek jest tylko dla absolutnych geniuszy i olimpijczyków?
Dla nich też , ale zdecydowana większość studentów nie jest ani olimpijczykami, ani geniuszami, choć oczywiście są osoby mniej i bardziej zdolne matematycznie.
ayeaar pisze:Czy będąc na tych studiach od razu wpada się w wir matematyki czy może wracamy do jakichś podstaw na początku?
Zaczynamy od podstaw, ale matematyki wyższej. Pewne umiejętności ze szkoły są oczekiwane, więc jak się ich nie ma, to trzeba je sobie uzupełnić. Ale jest wielu studentów, którzy mają z różnymi szkolnymi umiejętnościami problemy.
ayeaar pisze:Czy ktoś, taki jak ja, kto lubi matematykę, chce ją bliżej poznać, ma szansę?
Szansę ma.
ayeaar pisze:Przede mną matura i bardzo się stresuję,
Mam nadzieję, że piszesz matematykę rozszerzoną.
ayeaar pisze:nie chciałabym też się zniechęcać do studiów na samym początku myśląc, że sobie nie poradzę.
I słusznie, nie ma sensu tego robić.
ayeaar pisze:Jestem pracowita, jeśli mi naprawdę zależy i to właśnie ten moment.
Pracowitość i zaangażowanie są na początku studiów kluczowe.

JK
ayeaar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, o 01:14
Płeć: Kobieta

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ayeaar »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, troszkę podniosła na duchu.
Tak, piszę rozszerzenie z matematyki.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Zapraszam na Dzień Otwarty, będzie można porozmawiać osobiście.

JK
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Rafsaf »

Waham się między matematyką na UW, UJ i UWr gdzie niekoniecznie sobie tak świetnie poradzę, ale mniejsza. Do tych dwóch pierwszych raz że mam dużo bliżej i taniej a dwa, że to przecież bardzo dobre czołowe uczelnie.
ZAŁÓŻMY, że chciałby mnie Pan widzieć w październiku we Wrocławiu(tak, niezły żart), czym ta uczelnia się wyróżnia biorąc pod uwagę dwie poprzednie i czym by mnie Pan zachęcał ?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Jeśli chodzi o samą matematykę, to na każdej z tych uczelni otrzymasz dobre wykształcenie matematyczne, więc nie będę twierdził, że jesteśmy lepsi od UW czy UJ (ale uważam też, że nie jesteśmy gorsi). Powiem więc, że Wrocław to bardzo fajne miasto, koszty studiowania na pewno niższe niż w stolicy (nie wiem, jak to wypada w porównaniu z Krakowem, ale niewykluczone, że też dobrze), potencjalnych przyszłych pracodawców sporo. No i niektórzy wolą na studia wyjechać dalej od domu...

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Premislav »

Chyba masz bliżej do Krakowa, to proponowałbym UJ (sam dalej wyjechałem, ponieważ pochodzę z Warszawy, ale ja po prostu nie wyrobiłbym intelektualnie na UW).

Zaletą matematyki na UWr jest elastyczny program studiów i dobra kadra (choć zdarzają się wyjątki), ew. wadą – mała liczba zdolnych studentów (takowi, jeśli już idą na ten wydział, przeważnie, choć nie jest to reguła, wybierają informatykę lub ISIM, choć z niektórymi z tych drugich miałbyś pewnie trochę wspólnych zajęć), szczególnie na specjalnościach związanych z szeroko rozumianymi zastosowaniami.
Miasto jak dla mnie lepsze niż Warszawa (zdecydowanie mniej wieśniaków z Paryża i miasto samo w sobie ładniejsze), ale to już kwestia osobistych preferencji.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

A, i choć też nie jest dobrze, to smog chyba jednak mniejszy niż w Krakowie i Wawie.

JK
foundofmath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 sty 2017, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 4 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: foundofmath »

A jak jest z 03-xx w IM UWr (na co położony jest nacisk, co spotyka się z zainteresowaniem itp.)? Pytam w kontekście studiów II stopnia i później.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Premislav »

Może Cię to zainteresuje, że jest dość silna grupa zajmująca się teorią modeli, na czele z prof. Newelskim. Ale ja jestem tępym zastosowańcem, dla mnie już wprowadzenie do teorii zbiorów to dużo, więc w kwestii szczegółów to pan JK (bądź krl) będzie miał więcej do powiedzenia.
ayeaar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, o 01:14
Płeć: Kobieta

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ayeaar »

Jan Kraszewski, ahhh będę, znad morza będę się tłukła.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Ahhh... czemu nie? Wrocław to ładne miasto, można przenocować gdzieś w hostelu...

JK
ayeaar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, o 01:14
Płeć: Kobieta

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ayeaar »

Dobry wieczór
Zwracam się z małym problemem. Mianowicie zaczęłam rejestrację w IRK i w zasadach kwalifikacji na matematykę, w tej tabelce jest napisane następująco:
[Przedmiot (jeden do wyboru) :fizyka lub fizyka i astronomia, matematyka, informatyka]
Matematyka i informatyka są osobnymi warunkami, informatyki nie zdaję. Natomiast gdy klikam w "wybierz egzaminy" to w warunku 3, wyżej wspomnianym mogę wybrać tylko fizykę, której również nie zdaję. Wychodzi na to, że matematyka i informatyka nie mogą się powtarzać? Dlaczego są wymienione w takim razie?
Proszę o pomoc.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Proszę się tym nie przejmować. Tabelka ma rację, a system i tak wybierze najlepszą opcję dla studenta (spośród przedmiotów matematyka, fizyka, informatyka).

JK

PS
Nawiasem mówiąc, w tym roku weszła nowa wersja systemu rekrutacyjnego, ale nawet przypuszczając pesymistycznie, że system robi coś nie tak (w co mimo wszystko wątpię), to i tak tabelka ma rację.
ayeaar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, o 01:14
Płeć: Kobieta

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ayeaar »

Dziękuję bardzo, jestem spokojniejsza!
Miłej nocy
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Jan Kraszewski pisze:Nawiasem mówiąc, w tym roku weszła nowa wersja systemu rekrutacyjnego,
Drobna poprawka - postanowili jednak nie ryzykować i został na razie stary system rekrutacyjny...

JK
ODPOWIEDZ