[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
matma_jest_ciekawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 11:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: matma_jest_ciekawa »

Mam zatem jeszcze jedno pytanie, czy orientuje się Pan czy próg na matematykę (śródroczna) w latach ubiegłych przekroczył 180 punktów?
Pozdrawiam
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Nie, ale bardzo trudno jest oceniać, jaki będzie próg w tym roku. We wcześniejszych latach progu albo nie było, albo pałętał się poniżej 100 pkt. Po czym nagle w 2018 r. wyniósł 148 pkt., za to w 2019 r. znów spadł - w dogrywce przyjęliśmy nawet osobę mającą 101 pkt. Z kolei w zeszłym roku była łatwa matura (próg na rekrutacji lipcowej 2019 skoczył w stosunku do poprzedniego roku o 50 pkt.), więc w tym roku próg znowu może skoczyć w górę. Ale nie podejmę się żadnych szacowań, bo to wróżenie z fusów.

Dalej jednak (prywatnie) uważam, że 180 pkt. powinno wystarczyć...

JK
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Na są już terminy związane z rekrutacją śródroczną.

JK
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Ruszyła rejestracja elektroniczna w ramach rekrutacji zimowej na studia I i II stopnia na kierunku matematyka. Szczegóły na .

Rejestracji można dokonać w systemie

Kod: Zaznacz cały

https://irka.uni.wroc.pl/pl/auth/login/
. Jest na to czas do 31 stycznia 2020 r. (I stopień) bądź do 7 lutego 2020 r. (II stopień). Po zamknięciu rejestracji nie będzie już można dołączyć do rekrutacji.

JK
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Zapraszam 18 kwietnia 2020 na !

O godz. 11:00 zapraszamy na instytutowy kanał YT: , gdzie udostępnimy film, na którym wykładowcy, studenci i absolwenci przedstawią różne aspekty studiowania w naszym Instytucie (film powstał w warunkach izolacji, więc może nie będzie idealny technicznie, ale na pewno ciekawy).

Po filmie zapraszamy do rozmowy w pokojach na Zoomie – planujemy 12:00, ale gospodarze będą w pokojach już wcześniej. W jednym pokoju ja będę odpowiadał na szczegółowe pytania dotyczące rekrutacji i studiowania, a dwóch innych będzie można „bez cenzury” (oraz pod nieobecność wykładowców) porozmawiać o studiach ze studentami pierwszego roku oraz studentami wyższych lat (co będzie niewątpliwie ciekawsze od spotkania ze mną...).

JK
Thingoln
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 27 lip 2019, o 22:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Thingoln »

Czy uzupełnienie wyników matury podczas rekrutacji jest błędem? Dodatkowo, jako że nie trzeba tego robić, to czy trzeba jednak zaznaczyć, które z poszczególnych przedmiotów były zdawane oraz na jakim poziomie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Thingoln pisze: 12 sie 2020, o 15:11 Czy uzupełnienie wyników matury podczas rekrutacji jest błędem?
Nie sądzę. Choć najprościej zaznaczyć, że zgadzamy się, by system sam pobrał wyniki z KREM-u.
Thingoln pisze: 12 sie 2020, o 15:11Dodatkowo, jako że nie trzeba tego robić, to czy trzeba jednak zaznaczyć, które z poszczególnych przedmiotów były zdawane oraz na jakim poziomie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Jak wyżej - najprościej pozwolić systemowi działać samemu. Kandydat nie musi wypełniać wyników matur. System sam je sobie pobiera. Tylko zupełnie wyjątkowo zdarzają się przypadki, że system kogoś "nie znajdzie" w KREM-ie, ale to zawsze da się wyjaśnić z Wydziałową Komisją Rekrutacyjną.

JK

PS
KREM = Krajowy Rejestr Egzaminów Maturalnych
Thingoln
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 27 lip 2019, o 22:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Thingoln »

Czy jako kserokopia świadectwa dojrzałości powinien zostać dostarczony jego odpis, jaki otrzymaliśmy przy odbiorze oryginału, czy wystarczy zwykła kopia, wydrukowana przez nas samych? Ponadto, czy musi ona być w kolorze? Przepraszam za pewnie głupie pytania.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Thingoln pisze: 24 sie 2020, o 20:04Czy jako kserokopia świadectwa dojrzałości powinien zostać dostarczony jego odpis, jaki otrzymaliśmy przy odbiorze oryginału, czy wystarczy zwykła kopia, wydrukowana przez nas samych?
Zwykła kopia. Jeżeli papiery są składane osobiście, to należy mieć oryginał przy sobie (komisja potwierdza zgodność). Jeżeli papiery są wysyłane, to kopia powinna być potwierdzona notarialnie.

Odpis jest równoważny z oryginałem, a komisji rekrutacyjnej nie wolno przyjąć oryginału.
Thingoln pisze: 24 sie 2020, o 20:04Ponadto, czy musi ona być w kolorze?
Nie.

JK
Thingoln
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 27 lip 2019, o 22:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 15 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Thingoln »

Dziękuję. Jutro jadę zawieźć dokumenty, mam nadzieję, że pójdzie sprawnie. :)
MartwyJez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 26

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: MartwyJez »

Hey,
Chciałbym w tym roku zacząć studia matematyczne aczkolwiek z tego co widziałem, to dwa lata temu próg wynosił 200 pkt co daje wymagane ok. 60% z matury z matematyki - niestety, mi ta matura nie poszła za dobrze i uzyskalem tylko 40%. Dodam, że to było w 2015 roku i wtedy się tym nie przejmowałem, bo sam wynik z podstawy (98%) zapewniał mi wejście na większość kierunków we Wrocławiu (oczywiście tych z grupy STEM). Problemem jest teraz to, że podstawowa matura się nie liczy w rekrutacji w ogóle, a przez zmniejszenie limitu studentów sam poziom wzrósł. Stąd moje pytania:
Czy ma sens w ogóle rekrutowanie się w tym roku? Czy istnieje szansa, że podczas rekrutacji śródrocznej progi będą zdecydowanie niższe i z moim wynikiem 159,6 pkt mam szanse się dostać? A jeżeli nie to: czy matematyka (nie stosowana) na PWr różni się znacznie od matematyki o specjalności teoretycznej na UWr?
Zależy mi na teoretycznej dlatego, że na studiach filozoficznych zainteresowały mnie bardzo zagadnienia leżące u podstaw matematyki, jej związku z logiką czy samą metodologią badań nad nią.
Z góry dziękuję za każdy nawet strzępek informacji :D
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

MartwyJez pisze: 4 cze 2022, o 16:36 Chciałbym w tym roku zacząć studia matematyczne aczkolwiek z tego co widziałem, to dwa lata temu próg wynosił 200 pkt
Ostatecznie (w drugiej turze) wynosił 180 pkt.
MartwyJez pisze: 4 cze 2022, o 16:36 Czy ma sens w ogóle rekrutowanie się w tym roku?
W zeszłym roku próg już w drugiej turze rekrutacji spadł do 154, a w (niewielkiej) trzeciej turze jeszcze niżej. Z wynikiem 159,6 nie jesteś zatem bez szans. Choć oczywiście ciężko przewidzieć, jak będzie w tym roku, w szczególności zależy to od tego, jak zdającym poszedł egzamin maturalny.
MartwyJez pisze: 4 cze 2022, o 16:36 Czy istnieje szansa, że podczas rekrutacji śródrocznej progi będą zdecydowanie niższe i z moim wynikiem 159,6 pkt mam szanse się dostać?
Zdecydowanie nie ma szans, progi na śródrocznej są dużo wyższe.

JK
MartwyJez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 26

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: MartwyJez »

Dziękuję bardzo za te informacje, dało mi to nadzieję :D Bo naprawdę chciałbym jednak na UWr studiować matematykę, z PWr mam niezwykle złe doswiadczenia.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Janusz Tracz »

MartwyJez pisze: 4 cze 2022, o 18:14 z PWr mam niezwykle złe doswiadczenia.
Studiowałeś na PWr? Coś się stało?
MartwyJez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 4 cze 2022, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
wiek: 26

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: MartwyJez »

Nie chce robić offtopu i oczywiście to jest subiektywna opinia, na dodatek może być różna w zależności od wydziału ale ogólnie rzecz biorąc na UWr traktują Cię jak człowieka-studenta, na PWr jak chodzący, anonimowy numer indeksu. Załatwić jakieś sprawy w dziekanacie to też jest inny poziom podejścia do człowieka. Również sposób doboru przedmiotów i zapisów na nie na politechnice jest jakimś żartem, często zdanie przedmiotu zależy od tego w jakiej turze dostałeś termin zapisów - mi raz się nie poszczęściło i miałem przyjemność wątpliwą mieć zajęcia ze, już św pamięci, Panem Pietraszko, nic tak skutecznie nie zniechęca do matematyki jak tego typu prowadzący. Na dodatek są prowadzący "nie do ruszenia" i choćby od 10 lat prowadził jakiś przedmiot w tak samo beznadziejny i niesprawiedliwy sposób to nic mu się nie zrobi, bo kolega dziekana xd Oprócz tego przeludnione korytarze (chociaż to mogło się już zmienić teraz), technologie stosowane i nauczane są sprzed wielu lat, często współczesne do lat nauki sędziwych profesorów i ogólnie wieczny problem z czymś, po 2 latach więcej musiałem się nauczyć o "sposobie przetrwania" niż rzetelnej wiedzy. Dla kontekstu w sumie dodam, że studiowałem tam informatykę na W4 ale z opowieści znajomych z innych wydziałów wynikały raczej podobne spostrzeżenia.
ODPOWIEDZ